top of page

Horoskopi 29 janar 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Do të merrni atë që dëshironi pa përpjekje.

Në kohën e duhur do të zbuloheni folës të përsosur dhe do të jeni në gjendje të magjepsni me fjalë ose gjeste, të paktën sot nuk kurseni talentin tuaj të tregimit.

Nëse jeni në një lidhje romantike, sot mund të jetë dita e duhur për të marrë një vendim në lidhje me të ardhmen tuaj.

Stimulimi i mundësive në dashuri, për marrëdhënie të reja ose pajtim, nëse i përkisni dekadës së tretë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Do jeni në mes të një vorbulli emocionesh në këtë ditë, sepse ka një ngjarje që vazhdon t'ju ndjekë.

Mos u mundoni të ndryshoni gjërat për tu ndjerë më të pranuar në shoqëri.

Sot do të duhet të punoni shumë për të rregulluar atë që keni lënë anash.

Ju nuk doni të dukeni keq, kështu që do të dëshironi të flisni sa më pak të jetë e mundur, të dëgjoni dhe t'i përgjigjeni me kujdes çdo pyetjeje.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Sharm, i aftë të joshë këdo që të rrethon.

Gjithmonë përpiquni të jeni spontan dhe do të shihni që do të argëtoheni.

Nëse vendosni energji në atë që bëni dhe besoni në të, puna juaj do të vlerësohet dhe mund të merrni edhe thirrje interesante.

Çështjet e biznesit do t’ju ​​zënë me fitim kohën tuaj, por gjithashtu mund t’i bëni vetes disa pushime të këndshme.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Një mik apo i afërm, i bindur se po bëjnë të mirën tënde, përkundrazi mund të të vë në siklet sot.

Në dashuri, kërkesat tuaja të tepërta për siguri mund ta irritojnë lehtë njeriun tuaj të dashur.

Puna mund të pësojë disa ndalesa të çastit, por ju nuk keni pse të hidhni veten në ndonjë gjë tjetër.

Eshtë në rregull të jesh proaktiv dhe të duash të bësh diçka, por përpiquni të respektoni edhe ata që janë më të lodhur se ju dhe ndoshta kanë punuar më parë dhe tani duan të ndihen rehat.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Diçka vjen mes jush dhe qëllimeve tuaja të dashurisë, por ju mund t'i arrini ato duke zbatuar veten tuaj me përkushtim dhe vendosmëri.

Dashuria mund t’ju ​​bëjë të ndiheni transparent nëse partneri ose miqtë tuaj nuk ju japin gjithë vëmendjen që dëshironi. Mos u dekurajoni, është vetëm një situatë tranzicioni

Një darkë biznesi ose romantik mund të zbehet, për shkak të ndikimeve të ndryshme ose ngjarjeve të papritura.

Ju keni punuar kaq shumë dhe nuk mund të hiqni dorë tani që koha po mbaron.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Sot mund të ketë disa lajme shumë të rëndësishme në vendin e punës dhe kjo gjithashtu mund të zgjojë tek ju disa frika për atë që do të ndodhë në të ardhmen.

Nga jashtë, atëherë do t'ju jepen të dhëna që do t'ju ndihmojnë të kuptoni njerëzit me të cilët jeni afër dhe të merrni parasysh besnikërinë e tyre.

Sigurohuni që dëshirat tuaja janë qartë të deshifrueshme, vetëm në këtë mënyrë do të gjeni një partner të vëmendshëm dhe të disponueshëm, të gatshëm për të përmbushur dëshirat tuaja.

Beqarët nuk do zhgënjehen nga e sotmja, sepse do të kenë takuar persona interesantë ose në çdo rast kanë hedhur bazat për takime të reja të destinuara të japin fryte në të ardhmen.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ndoshta një dhuratë dhe jo vetem një falënderim, mund të jetë një mënyrë e mirë për t'i dhënë tjetrit proporcionin e duhur të ndjenjave tuaja të mirënjohjes.

Momente të ëmbla dhe tërheqëse në fushën sentimentale.

Energjitë delikate janë në punë gjatë kësaj kohe për t'ju ndihmuar të bëni ndryshime të reja krijuese në jetën tuaj. Ju mund të keni mundësinë për të marrë autoritet ose pushtet mbi të tjerët.

A jeni të gatshëm të punoni natë e ditë për sukses? Epo kjo ditë do të jetë fillimi i diçkaje të re, vetëm nëse vërtet dëshironi dhe nëse jeni gati të angazhoheni.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Disa tensione në dashuri nuk do t'ju ndalojnë të arrini qëllimet tuaja.

Kur reflektoni se si po shkon marrëdhënia juaj me dikë, ju hiqni dorë nga logjika dhe dëgjoni më shumë ndjenjat tuaja më të thella. Pyesni veten nëse partneri juaj sjell pjesën tuaj më të mirë apo është thjesht një shoqeri e këndshme.

Ditën e sotme, do të ketë shumë shqetësime që do të vijnë të trokasin në derën tuaj.

Ju kujdeseni për të gjitha detajet në punën tuaj.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Ndoshta sot do të befasoheni pak me progresin që keni bërë në mbylljen e një marrëveshjeje apo projekti që është afër zemrës suaj.

Sot eshtë dikush që me padurim pret gjestin tuaj, një përgjigje, një ftesë, me pak fjalë, diçka që i bën ata të kuptojnë që ju intereson, të paktën pak.

Sot kënaquni në romancë edhe duke rrezikuar të tingëllojë pak si budalla.

Gjërat do të shkojnë me dashuri në dashuri: përfitoni prej saj.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Sharmi do të rritet dhe mund të mbështeteni në një periudhë të qetë në dashuri.

Sfera sentimentale, megjithatë, do të shkëlqejë me butësi dhe takime përmbushëse.

Me siguri dita duket premtuese, atëherë ju mbetet juve të filloni biseda interesante.

Provoni diçka të re që prish (si të thuash) rutinën tënde; për shembull, merrni një rrugë tjetër për të punuar.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Lëreni bukurinë tuaj të shkëlqejë për të marrë atë që ju intereson në dashurinë dhe marrëdhëniet personale.

Lajme të këndshme në fushën sentimentale.

Nëse dikush është ndjerë i distancuar kohët e fundit, ose nuk ka marrë njohjen që ata mendonin se e meritonin, ata mund të fillojnë të përgatiten për kthimin e tyre në fushë.

Shpallen të ardhura të mundshme të papritura dhe zhvillime pozitive profesionale.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Për të gjithë ju njoftohet një përmirësim i shëndetit, dhe për këtë arsye më shumë hijeshi.

Çfarëdo që të pëlqen të bësh, bëje, sepse duke e bërë atë shpreh, atë që ke brenda, fjalët nuk janë gjithmonë të nevojshme.

Ju sigurisht keni plane për punën tuaj ose jetën private, prandaj pse të mos përpiqeni t'i bëni ato të ndodhin? Tani eshtë koha të zgjoheni dhe është koha të besoni në veten dhe aftësitë tuaja.

Do të ndiheni në formë të shkëlqyeshme dhe kjo do të jetë koha ideale për të punuar në maksimumin tuaj ose për ta trajtuar veten në një fazë të shkëlqyeshme relaksimi, pushimesh.

47 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page