top of page

Horoskopi 28 tetor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Sot me siguri do të jeni fituesi në çdo situatë.

Ju do të merrni pjesë aktive në atë që po ndodh rreth jush dhe do të ndiheni në formë të shkëlqyeshme.

Sigurohuni që dëshirat tuaja janë qartë të deshifrueshme, vetëm në këtë mënyrë do të gjeni një partner të vëmendshëm dhe të disponueshëm, të gatshëm për të përmbushur dëshirat tuaja.

Ndoshta ekziston një person në jetën tuaj që është romantikisht i përfshirë me ju, shumë më tepër sesa do të kishit imagjinuar dhe që kurrë nuk e humb një mundësi për t’ju ​​ngacmuar.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Sidomos në familje, nëse keni fëmijë, sigurohuni që leja juaj shumë e nxituar të mos ketë lindur një ndjenjë lirie tepër të ndezur.

Puna juaj mund të jetë në një pikë thelbësore dhe nuk mund të humbni kohë prapa atyre që nuk kanë ende pjekurinë e duhur për t'ju ndjekur dhe për t'ju imituar në angazhimin tuaj.

Okshtë në rregull të jesh proaktiv dhe të duash të bësh diçka, por përpiquni të respektoni edhe ata që janë më të lodhur se ju dhe ndoshta kanë punuar më parë dhe tani duan të ndihen rehat.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Risi të shkëlqyera në dashuri: sharmi juaj do të jetë i papërmbajtshëm.

Gjithmonë përpiquni të jeni spontan dhe do të shihni që do të argëtoheni.

Mund të duket e çuditshme, por nganjëherë puna ju ndihmon të rriteni aq shumë, saqë duhet të punoni gjithnjë e më shumë dhe kurrë të mos ndaleni, për të fituar aq më shumë përvojë dhe dëshirë për të bërë.

Do të keni biseda shumë interesante me njerëz që do t'ju japin shpjegime të shumta në lidhje me të ardhmen tuaj të afërt, mos u ndikoni shumë megjithatë, rruga është akoma e gjatë dhe e lodhshme.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Gjërat do të shkojnë shume mire në dashuri: përfitoni prej saj.

Lajme të mira në fushën sentimentale.

Kjo është një ditë që premton takime pozitive. Përqendroni vëmendjen tuaj në çështjet financiare, pasi një shumë e caktuar parash mund të jetë rrugës.

Shtë një kohë e mirë për të filluar një punë ose për të ndjekur një hobi; dhe nëse bëhet fjalë për marrjen e dokumenteve ligjore, edhe më mirë.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Ka lajme të mira në sektorin profesional.

Sidomos nëse kryeni një punë që përfshin kontaktin me publikun, do të keni ndjenjën e të qenit në harmoni me të gjithë njerëzit që do të takoni dhe kush e di, mbase shkathtësia mund të shpërblehet me një ftesë për darkë, prandaj shkoni përpara.

Lëreni bukurinë tuaj të shkëlqejë për të marrë atë që ju intereson në dashurinë dhe marrëdhëniet personale.

Sharm i braktisur, i aftë të joshë këdo që të rrethon.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Për të shmangur gabime të mëdha, përpiquni t'ua lini anën financiare të tjerëve, pasi llogaritë mund të mos jenë forta juaj.

Ju duhet rregull dhe disiplinë që të jeni në gjendje të përmbushni të gjitha objektivat tuaja.

Ndonjëherë dini të kuptoni gabimet tuaja dhe kjo është mirë, edhe nëse të tjerët mund t'ju gabojnë për njerëz të paqëndrueshëm, ose disi të zhgënjyer.

Ju nuk do të shqetësoheni për ndonjë re dashurie.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ditën e sotme, do të ketë shumë shqetësime që do të vijnë të trokasin në derën tuaj, veçanërisht në momente kulminante.

Ju keni punuar kaq shumë dhe nuk mund të hiqni dorë tani që koha po mbaron.

Re të vogla në dashuri.

Sot, do të tundoheni shumë të dëgjoni zemrën tuaj në çështjet sentimentale. Këshilla jonë, sidoqoftë, është krejtësisht e kundërt.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Në dashuri jeni ju që menaxhoni situatën, pasi keni marrë shënim gjendjen e gjërave.

Sot do të ndiheni veçanërisht dinamik dhe madje i gjallë, nuk do të jeni në gjendje të humbni mundësi të shkëlqyera që do të jeni gati të kapni.

Do të ishte mirë nëse do të ishit në gjendje të punonit si ekip sot.

Liria juaj në vendin e punës varet nga ju dhe nga aftësitë tuaja.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Puna do t'ju japë më shumë kënaqësi.

Tani eshtë koha të lini të shkëlqejnë ato ide që i keni mbajtur të fshehura brenda jush për shumë kohë pa qenë në gjendje t'i shprehni ato lirshëm.

Momente të ëmbla dhe tërheqëse në fushën sentimentale.

E kaluara është prapa teje dhe e ardhmja hapet para teje plot mundësi emocionuese, nuk është koha të hezitosh por të marrësh atë që ofrohet.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Nëse nuk doni që dikush t'ju shkelë dhe të zërë vendin tuaj në zemrat e eprorëve tuaj, më mirë të punoni shumë për të treguar atë që vërtet vleni.

Sot do të duhet të punoni shumë për të rregulluar atë që keni lënë anash.

Krenaria juaj në këtë ditë mund të mos ju lejojë të mendoni qartë dhe kjo mund të krijojë përplasje me njerëzit që doni.

Mos lejoni që konfliktet e vogla të bëhen humnerë midis jush dhe partnerit tuaj: para së gjithash kërkoni një dialog të hapur dhe konstruktiv.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Në dashuri do të jeni joshëse si kurrë më parë dhe mund të nisni veten për të pushtuar zemrën e atyre që ju interesojnë.

Nëse jeni të përfshirë në një lidhje dashurie disi të veçantë, do të shihni se disa të mira do të ndodhin në këtë ditë.

Ju jeni duke bërë një punë të mirë, pse ta fshehni? Bërja e njerëzve për zili nuk është krim.

Nëse vendosni energji në atë që bëni dhe besoni në të, puna juaj do të vlerësohet dhe mund të merrni edhe thirrje interesante.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Në dashuri, gjërat do të ecin shumë mirë: do të ketë mundësi të shumta për takime beqare, falë një sharmi të parezistueshëm.

Në dashuri, pushtime të reja janë të mundshme, ose do të ringjallni një marrëdhënie ekzistuese.

Ju mund të mbështeteni në inteligjencën dhe gatishmërinë tuaj për të reaguar, pasi kjo do të jetë e nevojshme në punën tuaj.

Gjatë punës suaj do të ketë mundësi të mrekullueshme, të cilat do të jeni në gjendje t'i shfrytëzoni gjatë fluturimit falë ideve të qarta dhe precize.

142 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page