top of page

Horoskopi 28 Janar 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Do të jeni plot sharm, te gazuar si një gotë shampanjë dhe askush nuk do të guxojë të ndalojë përparimet tuaja sentimentale.

Në dashuri do të keni shumë shigjeta në harkun tuaj për të goditur gjahun e duhur.

Ju me të vërtetë po merrni shumë mbështetje në fronte të shumëfishta, nga puna në personale.

Tranziti i planeteve stimulon vitalitetin tuaj, ju bën të punoni shumë dhe me rezultate të shkëlqyera.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Sot mund të gjendeni në mes të një prej atyre situatave klasike dhe të pakëndshme familjare që të gjithë do të donin t'i shmangnin, por askush nuk mundet.

Kolegët tuaj në punë mund të mos jenë shumë të dobishëm për të analizuar mirë punën tuaj, duke identifikuar ndonjë gabim të vogël që do t'i vinte të gjitha përpjekjet tuaja në një dritë të keqe.

Mos jini shumë detajist në kontrollin dhe detyrat e punës tuaj në këtë ditë.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Nëse ka lajme në jetën tuaj të dashurisë, hapuni për ata që ju duan, ata do të jenë të lumtur për ju, pasi ishin pak të shqetësuar.

Nëse sapo keni filluar një lidhje të re, mos kini frikë të tregoni ndjenjat tuaja më të thella, veçanërisht në këtë ditë.

Ju keni punuar shumë në këtë periudhë, kështu që është e drejtë ta njihni atë dhe ta shpërbleni veten, madje edhe nëse askush tjetër nuk ju siguron.

Nëse ndieni se diçka është marrë nga ju, ajo do t'ju kthehet me interes duke filluar nga sot.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Mos u bëni xheloz: marrëdhënia e çiftit mund të ndikohet shumë.

Ky qiell nuk është shumë në anën tuaj, por ju përsëri do të keni një aftësi të madhe për t'u përqendruar për t'ju mbështetur, gjë që mund të jetë veçanërisht e dobishme në vendin e punës.

Nuk ka asgjë të keqe me ju nëse doni të vazhdoni me punën sot dhe të lini pas dore pak partnerin ose miqtë tuaj.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Si janë ndjenjat tuaja në kohët e fundit? Nëse keni dale nga një marrëdhënie e komplikuar dhe ende ndiheni të djegur, sot do të jetë më mirë të mos bëni angazhime tepër të kërkuara.

Mos nënvlerësoni gjërat më të thjeshta, të cilat zakonisht e bëjnë partnerin tuaj të lumtur, përndryshe do të gabonit.

Rezistoni në vullnetin për të luftuar dhe përziheni në diçka shumë të madhe për ju tani.

Nëse punoni vetë pa parë askënd në fytyrë, nuk do t’i nënshtroheni tundimit për thashetheme për kolegët tuaj.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Skenarët dashurorë ndryshojnë, më pak të kushtëzuar nga zakonet mekanike.

Dashuria ose miqësia e vërtetë nuk rregullohen nga ligjet fizike dhe ju do të keni prova për këtë sonte.

Kjo ditë më në fund do të dalë e qetë dhe ju mund të vlerësoni situatën në punë ose t'i kushtoni disa orë më shumë kujdesit për veten tuaj.

Lajme në fushën profesionale për të lindurit në dekadën e dytë.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ju keni një bukuri të mirë në dispozicionin tuaj për ta përdorur siç dëshironi dhe për qëllimet që ju i shihni më të përshtatshme.

Në këtë ditë do të keni një takim që do t’ju ​​entuziazmojë shumë në fillim, pasi do të keni ndjesinë të merreni me një person shumë interesante.

Në këtë moment ju mund të studioni më mirë, të zbuloni fusha të reja me interes, t'i jepni më shumë shtysë dhe cilësi punës intelektuale.

Do të zbuloni se keni shumë gjëra të përbashkëta me njerëz të cilët deri vonë ju i konsideronit të panjohur plotësisht.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ju nuk do të jeni i sigurt se si të reagoni ndaj komenteve të caktuara, pasi do të keni frikë të zbuloni ndjenjat tuaja të vërteta dhe kjo mund të përkeqësojë situatën tuaj tashmë delikate emocionale.

Mundohuni të akordoheni në ndjenjat më të thella të njerëzve që doni, në mënyrë që të merrni ndonjë vendim në kornizën e duhur emocionale.

Ndershmëria juaj në këtë ditë mund t'ju ndihmojë vetëm në punën tuaj, kështu që gjithmonë preferoni mënyrat më të përshtatshme dhe refuzoni çdo kompromis të çuditshëm.

Nuk është gjithmonë e mundur të ecni me qetësi dhe në lëvizje të ngadaltë siç dëshironi, veçanërisht në punë, ka nevojë për dinamizëm.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Organizoni diçka të veçantë për partnerin tuaj, pasi ata e meritojnë atë.

Do të jeni plot sharm dhe do të ketë mundësi për takime të reja.

Situatat që deri vonë dukeshin si shenja të paqëndrueshmërisë në lidhje me punën tuaj, kanë filluar të sqarohen dhe ajo që ju shqetësonte pushon së qeni një burim shqetësimi.

Filloni duke eksploruar ambiciet tuaja më të thella dhe mos kini frikë t'i çoni përpara.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Në dashuri do të jetoni një fazë shumë të lumtur.

Mos kini frikë të ndani ndjenjat tuaja me pjesën tjetër të botës.

Ju keni bërë detyrat e shtëpisë dhe gjithashtu keni punuar shumë, lereni imagjinatën tuaj t'ju ndihmojë të krijoni një botë paralele të gëzueshme dhe përmbushëse.

Ju mund të merrni para të mëdha nga puna juaj, ose mund të merrni një këshillë të majme.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Sot do të jeni në gjendje të kuptoni në mënyrë të përsosur se çfarë dëshirojnë vërtet njerëzit e tjerë, edhe kur ata e shprehin atë në një mënyrë të paqartë, të ngatërruar dhe të paqartë.

Nëse jeni duke kërkuar dashuri, kjo është një ditë e mrekullueshme për të takuar figura të reja tërheqëse.

Nëse sapo po filloni një punë, do të gjeni një moment të papritur.

Sot është një ditë e mirë për të kërkuar taktika të reja për të përdorur në vendin e punës për t'u vërejtur nga shefi.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Shumë vëmendje të reja do të rindizin tek ju pasionin dhe pak romancë.

Mos ngurroni të përdorni sharmin tuaj për të bërë përshtypje, por mos e teproni duke u mburrur me veprat tuaja.

Fakti që jeni plot energji do të thotë se jeni gjithashtu shumë produktiv. Për këtë arsye, ju duhet të përpiqeni të arrini qëllimet tuaja, pa u shpërqendruar nga rrethina juaj.

Nëse sapo keni gjetur një punë të mirë dhe sot është ditë pagese, mbase duhet të shpërbleni të gjithë njerëzit që kanë qenë afër jush dhe që ju kanë ndihmuar në udhëtimin tuaj duke i marrë ata për të ngrënë diçka jashtë.

75 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page