top of page

Horoskopi 27 tetor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Ju do të jeni në gjendje të shkëlqyer, veçanërisht nëse i përkisni dekadës së tretë, të gatshëm për të trajtuar punën me efikasitetin dhe vendosmërinë e nevojshme ose për të shijuar një periudhë rigjenerimi të pushimeve.

CD-në e duhur në stereo dhe fillo punën.

Dyshimet që keni pasur për një person sot do të sqarohen dhe më në fund do të jetë koha për të marrë frymë.

Tani ju keni mundësinë të zbuloni një personalitet të ri dhe, nëse ju pëlqen, mund të filloni një marrëdhënie të re dhe emocionuese, si të miqësisë ashtu edhe të dashurisë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Komunikimi me partnerin tuaj në këtë ditë do të jetë thelbësor nëse nuk doni të rrezikoni konfliktin.

Në këtë ditë është thelbësore që ju të jeni në gjendje t’i tregoni miqve ose partnerit tuaj gjithë dashurinë që keni ndaj tyre, pasi kohët e fundit keni besuar se ata nuk kishin nevojë për ngrohtësinë tuaj.

Ata që kanë biznesin e tyre mund të përjetojnë një ditë në rënie, e cila megjithatë nuk është një trend shqetësues.

Në vendin e punës nuk mund të kundërshtoni askënd, veçanërisht nëse keni ardhur kohët e fundit, kështu që nëse ka diçka që ju shqetëson, mbajeni për vete në këtë moment.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Ju ndoshta do të ndiheni pak të dëshpëruar sot sikurse diçka në jetën tuaj ka marrë fund.

Lëreni portofolin tuaj te qete për disa ditë. Ambiciet tuaja shoqërore ende nuk janë në ato nivele që dëshironit disa muaj më parë. Në fund të fundit, nuk mund të kaloni më shumë kohë me miqtë nëse po kaloni gjithë kohën tuaj në zyrë ose në shtëpi.

Tensionet në dashuri janë në rend te pare.

Mundohuni të mos luani shumë me ndjenjat e njerëzve në këtë ditë, ata mund të ju kthejnë me të njëjtën monedhë, vetëm kur ndaloni të luani e kuptoni se keni humbur diçka të rëndësishme.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Meqenëse asgjë nuk ndodh kurrë rastësisht, përpiquni të merrni atë që do të vijë në duart tuaja.

Disa njerëz do të intrigohen nga gjendja juaj shpirtërore, nuk është çdo ditë t'ju shoh kaq të ndritshëm dhe aktiv.

Ju keni një bukuri të mirë për të përdorur siç ju pëlqen dhe për qëllimet që mendoni se janë më të përshtatshme.

Sot do të arrini të arrini një paqe të brendshme të mjaftueshme për të zbutur ndryshimet me ata që ju rrethojnë.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Puna juaj duhet të jetë më interesante se zakonisht në këtë ditë, pasi keni shumë ide për të zhvilluar.

Sot është një ditë e mirë për të kërkuar taktika të reja për të përdorur në vendin e punës për t'u vërejtur nga shefi.

Skenarët e dashurisë ndryshojnë, më pak të kushtëzuar nga zakonet mekanike.

Mos ngurroni të përdorni sharmin tuaj për të bërë përshtypje, por mos e teproni duke u mburrur me veprat tuaja.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ju nuk keni garanci të mëdha për momentin, që projekti juaj i fundit do të jetë shumë produktiv, kështu që duhet të shmangni shpenzimin e tepërta të energjisë për diçka ende të paqartë.

Kujdes në shpenzimet për ata që kanë lindur në dekadën e dytë.

Nga ana sentimentale, nuk mund të ankoheni, por kini kujdes nga goditjet në kokë të partnerit tuaj.

Ndjenjat tuaja në lidhje me një marrëdhënie të rëndësishme, por të papërsëritshme meritojnë të përpunohen dhe të depozitohen njëherë e përgjithmonë.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Puna mund të pësojë disa ndalesa të çastit, por ju nuk keni pse të hidheni në ndonjë gjë tjetër.

Ndoshta kjo nuk është dita më e mirë për të filluar një bashkëpunim profesional, jo aq për fajin tuaj, por për shkak të shanseve të ulëta për sukses të një projekti ose aftësive të dobëta të kolegut tuaj.

Sqaroni çdo keqkuptim në dashuri me një dialog të hapur dhe të sinqertë: mos u tërhiqni në veten tuaj.

Në këtë ditë, disa nga dëshira juaj për të poseduar dhe ngacmuar do të shfaqen veçanërisht me partnerin ose mikun tuaj.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Planifikoni diçka të veçantë për partnerin tuaj, pasi ata e meritojnë atë.

Beqarët nuk do të zhgënjehen nga dita e sotme, sepse do të kenë takuar persona interesantë ose në çdo rast kanë hedhur bazat për takime të reja të destinuara të japin fryte në të ardhmen.

Këshillat që do t'ju shërbehen bujarisht në një pjatë argjendi janë shumë të dobishme për jetën tuaj të ardhshme në fushën profesionale.

Dikush ka nevojë të flasë me ju, a po punoni shumë për të folur me ta Mundohuni të bëni një fjalim të mirë me këtë person dhe nuk do të humbasë kohë.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Paratë këto ditë duhet të menaxhohen me mençuri.

Nëse jeni një dashamirës i muzikës ose kulturës, merrni ato si pika referimi, te të cilat mund të ktheheni herë pas here për të shpëtuar dhe për të mos u çmendur.

Fatkeqësisht, ka lajme të këqija në frontin e dashurisë.

Ju duhet të jeni me më pak pretekste dhe më mirëkuptues me ata që nuk i njihni dhe gjithashtu t'u jepni më shumë besim atyre që dinë shumë mirë.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Nuk është gjithmonë e mundur të ecni me qetësi dhe në lëvizje të ngadaltë siç dëshironi, veçanërisht në punë, ka nevojë për dinamizëm.

Sot mund të merrni sugjerime të reja për strategji dhe zgjidhje magjike për të fituar një shumë parash; mos u mashtroni, dëgjoni me gjithë kujdesin e duhur dhe ndiqni intuitën tuaj të dyshimtë.

Në këtë ditë do të përfshiheni në disa diskutime që do të prekin thellë shpirtin tuaj dhe që nuk do të jeni në gjendje t'i ndani me askënd.

Jini në dispozicion dhe pranoni disa kritika në dashuri nëse keni lindur në fund të shenjës.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ata qe prej jush janë më të hapur për dashuri do të gjeni arsyet e kënaqësisë sot dhe do të jenë në gjendje të bëjnë projekte të rëndësishme.

Sot do të jeni në gjendje të kuptoni në mënyrë të përsosur se çfarë dëshirojnë vërtet njerëzit e tjerë, edhe kur ata e shprehin atë në një mënyrë të paqartë, të ngatërruar dhe të paqartë.

Forma e shkëlqyeshme fizike dhe qartësia e shkëlqyer mendore do t'ju lejojë të arrini rezultate të shkëlqyera në punë.

Shkathtësitë tuaja të kombinuara me fat do t'ju lejojnë të arrini më shumë sesa sukses personal dhe profesional.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Pas të gjitha thirrjeve dhe lavdërimeve që keni marrë në këto ditë për krijimtarinë dhe dëshirën tuaj për të bërë, ka ardhur koha që vërtetë të angazhoheni dhe të jepni kontributin tuaj atje ku është me të vërtetë e nevojshme.

Muzika mund të jetë shoqëruesi juaj dhe t'ju gëzojë me tingujt e saj.

Mos kini frikë të ndani ndjenjat tuaja me pjesën tjetër të botës.

Sfera e dashurisë do të rezervojë kënaqësi të bollshme për ata që kanë lindur në dekadën e dytë.

35 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page