top of page

Horoskopi 27 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Pasuri të reja presin në dashuri.

Ju jeni me të vërtetë me fat që jeni të rrethuar nga kaq shumë njerëz që ju duan në një mënyrë kaq të qartë dhe bujare.

Një kohë ideale për të shijuar një pushim të këndshëm ose për të përgatitur plane produktive për punë.

Nëse jeni tashmë ose jeni ende në punë, megjithatë, do të keni akoma një pajisje shtesë, e cila do t'ju lejojë të mos vuani nga nxehtësia, as të keni zili për ata që nuk janë atje, pasi keni plane të mëdha për të realizuar.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Rezistoni në vullnetin për të luftuar dhe përziheni në diçka shumë të madhe për ju tani.

Ndoshta një koleg në këtë ditë mund t’ju ​​shkaktojë më shumë telashe se zakonisht, pasi xhelozia ndonjëherë mund të luajë hile.

Mos kini frikë nga ndonjë konflikt me prindërit ose fëmijët tuaj.

Ditën e sotme, do ta gjeni veten në qendër të vëmendjes së disa njerëzve që presin shumë nga ju.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Do të jeni mjaft të lodhur sot, sepse do të përjetoni dy ndjenja konfliktuale, të cilat do t'ju çojnë, ndër të tjera, të izoloheni nga njerëzit me të cilët rrini zakonisht.

Ndoshta në këtë ditë do të përjetoni ndjenja të përziera, të cilat nuk do t'ju bëjnë të kaloni orë të lumtura pranë njerëzve që doni më shumë.

Problemet tuaja personale në këtë ditë mund të ndikojnë shumë në punën tuaj dhe kjo mund të shkaktojë shumë konfuzion edhe midis kolegëve tuaj.

Gjëja më e mirë që mund të bësh në këtë ditë do të jetë të mos lëshosh disa thashetheme dhe të vazhdosh rrugën tënde, siç ke bërë deri më tani.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Ju do të jeni të kthjellët dhe magjepsës si kurrë më parë, në gjendje të impononi idetë tuaja dhe propozimet e punës në mënyrën më të favorshme.

Në punë mund të përqendroheni në krijimtari dhe imagjinatë për të fituar një sfidë të vështirë.

Yjet në këtë ditë janë të favorshëm për ju në fushën sentimentale, prandaj mos humbni më shumë kohë, thjesht ndaloni në diçka që tani është vendosur dhe shkruar tashmë.

Gëzoni një situatë sentimentale të ndritshme.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Njerëzit përreth jush mund të jenë shumë krenarë për ju.

Para së gjithash, sharmi: ju do të jeni më joshës se kurrë dhe në gjendje ta shfrytëzoni mirë apelin tuaj seksual.

Ju keni aftësi për të tërhequr turmën në anën tuaj, kështu që pavarësisht nëse jeni me pushime ose tashmë jeni përsëri në punë sot, do të jeni një udhëheqës i shkëlqyeshëm.

Ju mund të bëni atë që dëshironi dhe gjithashtu do të keni shumë frymëzim për biznes të ri dhe projekte të reja, jo vetëm biznes.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Jeta e dashurisë është e mirë, ku do të jeni në gjendje të ushtroni hijeshinë tuaj në maksimum.

Ju do të jeni veçanërisht joshës dhe simpatik nëse i përkisni dekadës së dytë.

Aktive dhe dinamike si kurrë më parë, ju do të keni çmimet që meritoni: disa prej jush madje shpallin promovime në vendin e punës.

Sot është një ditë e mirë për ju, për të zbuluar nëse keni aftësitë e duhura për të realizuar projektin tuaj ose atë të një personi tjetër, i cili po llogariste te ju dhe profesionalizmi juaj për të bërë një fitim.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Mendoni më shumë për mirëqenien tuaj dhe shëndetin tuaj, duke u përpjekur të mos e humbni energjinë tuaj në çështje të vogla.

Nuk ka asgjë të keqe me ju nëse doni të vazhdoni me punën sot dhe të lini pas dore pak partnerin ose miqtë tuaj.

Shmangni provokimin e reagimeve negative nga partneri juaj me qëndrimet tuaja.

Një majë konkretiteti dhe mendje të shëndoshë do të sugjerojë sjelljen më të mirë për të ringjallur një marrëdhënie sentimentale që është pjesërisht në krizë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Kreativiteti është i rëndësishëm në çdo punë.

Në punë, grindja dhe besimi do t'ju mbështesin në funksion të sfidave të rëndësishme.

Sfera sentimentale është e shkëlqyeshme, e cila është e pasur me qetësi dhe mundësi për takim.

Pozitiviteti juaj është ngjitës dhe partneri juaj gjithashtu do të tërhiqet nga kjo energji.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Sot partneri juaj mund t'ju befasojë me një dhuratë të papritur. Mundohuni të shmangni mendimin se ai duhet të falet për diçka, ndoshta kjo është vetëm një mënyrë e re për t'i thënë vetes se ai ju do.

Mos hiqni dorë nga biseda me ata që duan të shprehin mendimin e tyre për një temë që ju intereson.

Ka një ajër të ri në vendin e punës për ju.

Timeshtë koha të përdorni energjinë tuaj të tepërt në mënyrë që të përfitoni nga biznesi juaj, më shumë agresion nuk do të dëmtonte.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Mos jini shumë të plotë në kontrollin dhe detyrat e punës tuaj në këtë ditë.

Mos u frikësoni: do të keni probleme në punë.

Keqkuptime në dashuri për të lindurit në dekadën e tretë.

Mundohuni të jeni të këndshëm, edhe me ata që nuk i duroni dot shumë.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Dikush mund t'ju akuzojë për indiferencë dhe të tjerët mund të mos jenë në gjendje të kuptojnë arsyen e interesit tuaj për punë ose hobi.

Kolegët tuaj në punë mund të jenë shumë të dobishëm për të analizuar mirë punën tuaj, duke identifikuar ndonjë gabim të vogël që do t'i vinte të gjitha përpjekjet tuaja në një dritë të keqe.

Dikush po përpiqet të lidhet me ju në një nivel më të thellë, por ju mund ta keni mbyllur atë derë shumë shpejt dhe tani është më e vështirë ta rihapni atë.

Në dashuri, mos harroni se asgjë nuk duhet të jetë aq e komplikuar, prandaj mendoni me kujdes për vlerën që i jepni ndjenjave të caktuara.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Një nga projektet tuaja mund të jetë i suksesshëm në ato ambiente që nuk ju njohin dhe që nuk mbajnë ndonjë paragjykim për punën tuaj të së kaluarës.

Në këtë periudhë mund të organizoni udhëtime dhe pushime, ose të interesoheni për çështjet e biznesit që të projektohen me kënaqësi në të ardhmen.

Ju do të keni armët e duhura për ta bërë çdo moment me njeriun tuaj të dashur shpërblyes: do të jetë i paharrueshëm.

Përgjigjet që keni pritur do të vijnë dhe do të sjellin një frymë gëzimi në ju

14 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page