top of page

Horoskopi 27 janar 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Disa shpërqendrime të papritura mund të shkaktojnë dëme.

Sot duhet t'u kushtoni më shumë vëmendje se zakonisht fjalëve që një person do t'ju drejtojë, për të fituar mirëkuptimin tuaj.

Partneri juaj mund të mos i kuptojë disa nga qëndrimet tuaja, mundohuni te jeni me te qarte.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Keni nevoje të shprehni dyshimet tuaja dhe do të donit të ndjeheni të sigurt për të ardhmen tuaj? Gjithmone ka nje zgjidhje!

Perkushtohuni më shumë në marrëdhënie nëse nuk doni të humbni dikë të rëndësishëm.

Mos u frikësoni nese do të keni probleme në punë.

Mos u rrembeni direkt sepse mund te keni mundesi te hidhni disa hapa të rëndësishëm në punën tuaj.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Miqtë tuaj nuk do të humbasin mbështetjen e tyre solide dhe do të jenë në dispozicionin tuaj.

Sidoqoftë, sfera e dashurisë do ju dhurojë momente të paharrueshme dhe qetësi të madhe.

Tani jeni njohur me vendin e punës dhe kjo ju vë në një gjendje shpirtërore më të mirë në këtë ditë.

Nëse ju mungon guximi për t'u përballur me njerëzit, mbështetuni tek dikush tjetër, por mos ja dorëzoni autoritetin.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Eshtë koha për shopping? Nëse keni kohë (dhe para), yjet ju këshillojnë t’i jepni një hijeshi të veçantë sharmit tuaj, një detaj i vogël që ju bën unik, që nuk ju lejon të kaloni pa u vënë re.

Përmirësime ekonomike për ata që kanë lindur në dekadën e tretë.

Momente të ëmbla në dashuri.

Bërja e njohjeve të reja mund të zgjerojë horizontin tuaj dhe madje t'ju ofrojë vizione të reja të papritura të jetës.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Mos prisni shumë nga partneri apo marrëdhëniet tuaja sot, sepse të gjithë njerëzit që doni do të jenë të zënë me diçka tjetër dhe nuk do të kenë shumë kohë për t'ju kushtuar, ose të paktën jo aq kohë sa do të dëshironit.

Puna në emër të dikujt tjetër, megjithë përvojën tuaj në industri, mund të jetë pak zhgënjyese për ju dhe ëndrrat tuaja ambicioze të lavdisë.

Mos e fik një pjesë të vetes kur shkon në punë ose shkollë, bëhu gjithnjë vetvetja.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Lajme të shkëlqyera në fushën sentimentale.

Në dashuri nuk do keni rivalë.

I gjithë pozitiviteti i kësaj dite do të derdhet gjithashtu në të gjitha aktivitetet tuaja, nga puna, te studimi te miqtë.

Gjatë punës suaj do të ketë mundësi të mrekullueshme, të cilat do të jeni në gjendje t'i shfrytëzoni gjatë fluturimit falë ideve të qarta dhe precize.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Mos kurseni veten në ndjenja, ato sjellin vetëm emocione të bukura për t’u mbajtur mend.

Mos u tregoni të ndrojtur ndaj njerëzve sot, pasi personaliteti juaj do të duhet të dallohet nga ai i të tjerëve nëse doni që personi që ju pëlqen të vërejë ekzistencën tuaj ose nëse doni të rimarrni disa pikë të humbura me partnerin tuaj.

Puna duhet të shkojë normalisht në këtë ditë.

Ka lajme të mira në sektorin profesional.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Miqësia, si dashuria, ndonjëherë mund të mbarojë dhe duhet ta kapërceni atë.

Nuk është aq e rëndësishme në këtë ditë cili është shkaku i grindjes tuaj me një person që ju intereson veçanërisht, gjëja e rëndësishme është që në fund të fundit të jeni në gjendje të bëheni të kuptueshëm dhe të shprehni se cilat janë ndjenjat tuaja reale ndaj kësaj.

Projektet e reja mund të mbështeten me më shumë entuziazëm nëse mund t'i ekspozoni ato në mënyrën e duhur para njerëzve të duhur.

Në vendin e punës, kolegët tuaj mund të sillen në mënyrë të paqartë dhe ju mund të jeni në ankth.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Shoqëria e njerëzve që doni më shumë do të ringjallë tek ju dëshirën për t'u zotuar dhe nëse është e nevojshme luftoni për atë në të cilën besoni.

Mundohuni të jeni gjithmonë në dispozicion dhe të bëni punën e të tjerëve nëse është e nevojshme, do të shpërbleheni si duhet dhe çmimet tuaja do të rriten.

Nëse dikush sugjeron që të kaloni kohën tuaj në një mënyrë tjetër, si ecja, ikja dhe kthehuni prap në punën tuaj. Sot shumë ide do të nxiten nga instikti juaj, shkruajini ato dhe përpiquni t'i nxirrni në dritë.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Lëreni portofolin tuaj të qete për disa ditë. Ambiciet tuaja shoqërore ende nuk janë në ato nivele që dëshironit disa muaj më parë. Në fund të fundit, nuk mund të kaloni më shumë kohë me miqtë nëse po kaloni gjithë kohën tuaj në zyrë ose në shtëpi.

Ndoshta keni dëgjuar për disa lëvizje të mençura të bëra nga bashkëshorti juaj pa dijeninë tuaj, ose, më thjesht do të zbuloni se keni bërë një shpenzim për të cilin nuk ia vlente të humbisni gjithë ato para. Kini kujdes nga dashuritë e vjetra dhe pasionet e vjetra, pasi mund të mos i keni lene plotësisht mënjanë.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Njerëzit rreth jush sot do t'ju ndihmojnë të kuptoni më mirë pozicionin tuaj në lidhje me ndjenjat që keni ndaj tyre.

Predispozicioni juaj për të bashkuar mendimet e të gjithëve do të vlerësohet veçanërisht, madje edhe në botën e punës, prandaj angazhohuni për këtë mision.

Eshtë një kohë e mirë për të filluar një punë ose për të ndjekur një hobi; dhe nëse bëhet fjalë për marrjen e dokumenteve ligjore, edhe më mirë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Mundohuni të vëzhgoni me kujdes njerëzit përreth jush, ata do t'ju japin perspektivën e duhur për t'u përballur me situata të caktuara.

Lini pas vetes frikën e dështimit, sot do të jeni të suksesshëm.

Sharmi juaj do të bëhet magjik dhe pushtimet nuk do të dështojnë.

Personaliteti juaj mund t'ju lejojë të bëni hapa të mëdha me dikë që ju pëlqen.

68 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page