top of page

Horoskopi 26 tetor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Nëse nuk mund ta bëni me logjikë dhe veprim, atëherë provojeni me intuitë. Pranimi i gjithçkaje që nuk mund të kontrolloni, ato gjëra që ju shpëtojnë pa ndonjë arsye, mbase me përkufizim. Me pak fjalë, gjeni mënyrën për të arritur atje ku doni, për ta bërë atë në çdo mënyrë, sepse do të jeni në gjendje ta bëni.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Falë Hënës - sot në një pozicion të favorshëm dhe me të vërtetë plot ide të gjitha për ju - në orët e ardhshme do të jeni në gjendje të thoni atë që Mërkuri ju ka penguar të mendoni për një kohë të gjatë. Por bëje atë pa nxitim, pa ambicien e domosdoshmërisht nevojën për të ndryshuar gjithçka. Lëreni gjithçka të shkojë siç duhet, ashtu siç ka vendosur Hëna.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Interesante kjo ditë, kjo e hënë në të cilën Hëna do të luajë vërtet rolin e saj, në të cilën emocionet gjithmonë do të luajnë një rol të rëndësishëm. Do të ndodhë që ju të jeni në gjendje të bëni paqe me pasiguritë tuaja, që të mund të gjeni kuptim në ato dyshime që Mërkuri po ju shkakton prej disa kohësh, që ju t’i bëni tuajat.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Kur Hëna vendos ta bëjë gjithçka të lehtë dhe harmonike, për ju, që jeni bërë nga energjia e saj, ajo është gjithmonë një ditë e mirë, një moment kremtimi. Në orët e ardhshme do të jetë shumë e lehtë të pajtoni idetë dhe ndjenjat, të gjeni një mënyrë për të mos gabuar me mendimet, me gjërat që do të thoni, me kohën.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Sot dikush mund t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë ato gjëra që, vetëm dje, takimi midis Diellit dhe Merkurit nuk ju kishte shpjeguar, nuk i kishte sqaruar. Hëna do të përpiqet t'ju bëjë të jetoni një të hënë të pastër, të kalibruar, të aftë për t'ju bërë të ndiheni të qetë me ide, veprime dhe mendime. Një mënyrë e bukur për të filluar javën.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Përdorni atë Hënë sot në kundërshtim për të provuar të zgjidhni diçka, për të biseduar me dikë për gjithçka që nuk ju shkon mirë, që nuk ju pëlqen ose që nuk ju bind sa duhet. Sepse sot do të keni dëshirë dhe energji për të qenë në gjendje ta bëni, sepse gjithçka do të jetë mjaft e lehtë, e mundur, brenda mundësive të yjeve.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


E hëna është pak si vjeshta, si momenti në të cilin ne shtyjmë gjërat dhe detyrat. Për këtë arsye, sot do ta gjeni veten që duhet të menaxhoni një gjë të vogël, një problem (jo të rëndësishëm), por duhet ta bëni me kokën tuaj, duke përdorur një logjikë të saktë, një angazhim të vazhdueshëm. Thjesht bëje, atëherë nuk do ta mendosh më.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ekzistojnë dy pole energjie që vendosin për cilësinë e kohës suaj aktuale: nga njëra anë Hëna me Neptunin, një forcë që gjithmonë do të donte që të jeni gati për të ëndërruar, e ndjeshme vetëm ndaj ndjenjave. Dhe pastaj një Diell dhe një Mërkur mjaft afër për t'ju detyruar të merreni me një logjikë që nuk funksionon. Mos ki parasysh kontrollin, humbe ate!


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Një Hënë intensive dhe e thellë, sot do t'ju kërkojë të sqaroni diçka me një person të dashur, për të cilin ju intereson. Sepse ka situata dhe mesazhe që duhen përmirësuar, të cilat mund t’i bëni më funksionale në mënyrë që të mos keni nevojë të përballeni me ndonjë problem apo keqkuptim. Vendosni vullnetin tuaj të mirë në të.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Nëse të thuash dhe të flasësh logjikisht është bërë shumë e komplikuar ose e vështirë një ushtrim (Mërkuri me të vërtetë nuk funksionon, nuk të ndihmon të shprehesh), atëherë provoje me zemrën tënde, me ato emocione që shpesh mundohesh t’i demonstrosh. E rëndësishme është që të mos dëshirojmë të kuptojmë gjithçka në mënyrë racionale, nuk do të funksiononte.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Sot, falë një Hëne që me të vërtetë ju ndihmon të bëni një mijë gjëra dhe të angazhoheni me një vullnet të madh, ju mund të zgjidhni më shumë se një problem, të menaxhoni disa pasiguri. Sepse ju jeni bërë nga mendimi, por do të jetë falë emocioneve nëse mund të arrini një rezultat, të arrini një qëllim.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Sot Hëna do të jetë në shenjën tuaj, dhe me të vërtetë do të jetë një Hënë shumë e Peshqve! E parashikueshme? Jo aq shumë, sepse sot planeti do të jetë në gjendje të shprehë të gjithë energjinë tuaj më të mirë, duke përdorur atë intuitë dhe ndjeshmëri që janë pjesë e ADN-së tuaj më të vërtetë. Besoju emocioneve, pastaj shko në rrugën tënde.

30 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

コメント


Post: Blog2_Post
bottom of page