top of page

Horoskopi 26 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Nëse keni qenë përgjegjës fiskal, keni mbajtur të gjitha faturat tuaja, keni krahasuar çmimet dhe keni kursyer çdo muaj, sot është koha të bëni disa blerje të çmendura.

Nëse ka disa shpenzime të planifikuara dhe shqetësimi për të mos mbuluar borxhin tashmë ka marrë përsipër, përpiquni të përsërisni llogaritë, mbase tashmë e keni arritur dhe e keni tejkaluar shifrën, por ende nuk e keni kuptuar atë.

Sharmi juaj do të jetë i papërmbajtshëm.

Kjo do të jetë një ditë argëtuese për ju, thjesht duhet ta lini veten të shkoni në shaka dhe lojëra pa pasur frikë se do të bëheni shumë fëminor.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Angazhimet e shumta që keni duhet të shpërndahen më mirë; nuk mund të prisni të arrini në vijën e finishit nëse i lini gjërat të papërfunduara, veçanërisht kur bëhet fjalë për takimet e biznesit.

Doni apo jo, sot do të duhet të ndani miqtë dhe të dashurit tuaj me të tjerët..

Te shmangim qëndrimet e ndjeshme në dashuri: ato shkaktojnë telashe.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Kriza në fushën sentimentale vazhdon, por mos u shqetësoni shumë.

Në dashuri, mos theksoni gjithçka që është e gabuar: ato janë hije të vogla, është më mirë të mos i zmadhoni ato.

Sa herë që filloni një projekt të ri, menjëherë hidheni poshtë, duke besuar se nuk mund ta bëni, por e juaja ndonjëherë është thjesht një modesti e rremë.

Pushimet kane mbaruar në shkollë ose në punë dhe gjithçka që keni shtyrë në ditët e fundit duhet të bëhet.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Përdorni kujdesin tuaj të zakonshëm dhe lëreni ditën të kalojë sot pa lëshuar atë që është e njohur për ju.

Nëse duhet t’i huazoni para një të njohuri, së pari pyesni për çfarë shërbejnë, mos mendoni menjëherë se ai është në telashe.

Ndonjëherë, edhe nëse nuk dëshironi, mund të lëndoni ndjenjat e të tjerëve.

Mos jini shumë kritik ndaj partnerit tuaj: mosmarrëveshjet dhe keqkuptimet mund të lindin lehtësisht.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Ju jeni gati të merrni disa lajme në jetën tuaj që do të përmirësojnë gjendjen tuaj financiare, kështu që gjithmonë vazhdoni të silleni me ndershmëri, siç keni vepruar deri më tani.

Kryeni vizionin tuaj të ri të jetës.

Nuk ka rëndësi nëse për një herë jeni egoist dhe gëzoni të gjithë afeksionin që ata që ju duan janë në gjendje t'ju japin.

Mos kini frikë të shfaqeni saktësisht atë që jeni, nëse të tjerët nuk ju kanë vërejtur akoma, ata së shpejti do ta bëjnë atë pa pasur nevojë të detyrojnë gjërat.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Nëse në ditët e kaluara keni humbur shumë kohë duke menduar për të tjerët, duke lënë pas dore atë që keni dashur për veten tuaj, sot është dita për të rifituar kontaktet me veten.

Në sferën sentimentale do të shijoni një situatë më se të favorshme dhe do të ketë mundësi të mira.

Kjo ditë do t'i kushtohet socializimit dhe puna do t'ju japë shumë për të bërë.

Një fat shtesë do t'ju shoqërojë gjithashtu në iniciativat tuaja të punës.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Mundohuni të mbani të ndara sferat emocionale dhe ekonomike, të dashurit tuaj janë të ëmbël dhe të disponueshëm, por ata gjithashtu duhet të mendojnë për financat e tyre.

Në këtë ditë do të jetë më mirë të filloni të bëni disa llogaritje pasi do të ishte një veprim i mençur të parashikoni disa shpenzime për vjeshtën e ardhshme dhe të cilat do të sjellin disa lajme nga pikëpamja financiare.

Nëse po përfshiheni në një histori të re dashurie rreth kësaj kohe, sot do të zbuloni disa të mira, prandaj jini të përgatitur për surprizat që urreni më shumë.

Nëse e keni kuptuar që keni gabuar në dashuri, mos kini frikë ta njihni atë dhe mprehni armët për të bërë diçka më shumë në të ardhmen.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Do të zgjoheni me energji të madhe në trupin tuaj sot, pavarësisht nga koha e vështirë që po kaloni.

Në punë rezultatet e kënaqshme nuk do të vonohen.

Të lindurit në dekadën e tretë do të gëzojnë mundësi të shkëlqyera në dashuri.

Mund të jetë një ditë e mirë për të ndërmarrë atë hap shtesë me personin që ju intereson, por nuk keni pse të nguteni shumë ose dikush mund të zemërohet.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Një marrëdhënie e re, si e miqësisë ashtu edhe e dashurisë, do të ishte një risi e shkëlqyeshme për tu futur në jetën tuaj dhe nëse dëshironi do të jetë gjithashtu e qëndrueshme.

Në këtë ditë, ju mund të gjeni qetësinë tuaj të humbur, në një marrëdhënie, me një person të afërt tuaj, i cili mund të jetë partneri juaj ose thjesht një mik me të cilin keni pasur një diskutim.

Një investim mund të jetë një zgjidhje e mirë për një kapërcim cilësor në mjedisin tuaj të punës.

Cila është arsyeja e qetësisë tuaj? Një njohuri e shkëlqyer e punës suaj dhe zotërim i mjeteve tuaja.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Duhet të merrni më shumë përgjegjësi dhe të jeni më të disponueshëm për ata që kërkojnë më shumë përkushtim.

Janë disa gjëra që ju shqetësojnë, që nuk mund t’i dilni nga mendja, sepse sipas filozofisë suaj, gjithçka duhet të shkojë gjithmonë siç duhet.

Shmangni njerëzit që nuk ju tregojnë të vërtetën dhe janë thjesht shoqëri.

Në ditët e fundit, disa emocione të shumta kanë ngatërruar ndjenjat tuaja dhe ju nuk keni qenë në gjendje të shfarosni veten mirë në disa situata që kërkonin vendosmëri dhe gjak të ftohtë.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ndaloni me lojra fjalesh, përndryshe do të kufizoheni profesionalisht dhe gjithashtu në marrëdhëniet me njerëzit.

Sigurisht që nuk ju mungon potenciali për të pasur sukses, ajo që ju mungon është vetëm pak më shumë bindje.

Vetmia mund të shfaqet në zonën tuaj sot, por ju nuk keni pse të keni frikë nga ajo pasi të qenit me veten nuk është problem.

Dhimbjet e dashurisë gjithmonë lëndojnë, madje edhe ata që duken më të ashpër.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Mundohuni të argëtoheni. Puna në një grup me një partner apo mik të ri do të japë disa shpërblime të këndshme, prandaj mos u trembni për të nisur një projekt të ri për grupin sot.

Ju keni sot mundësinë të krijoni kontakte, posaçërisht kontakte biznesi, të cilat do t'ju shërbejnë në të ardhmen dhe që do të jenë gjithashtu shumë të dobishme për kolegët tuaj ose për dikë në familjen tuaj.

Gjëja më e mirë që mund të bësh sot është të jesh aktiv, fizikisht, mendërisht, sentimentalisht.

Sharmi juaj do të rritet dita ditës.

7 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page