top of page

Horoskopi 26 janar 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Tensione të lehta në dashuri për ata që kanë lindur në dekadën e tretë.

Familja juaj ka nevojë për ju, sot duhet të kaloni të paktën disa orë me familjen tuaj. Ata e dinë që ju jeni i shkathët dhe u pëlqen t'ju tregojnë për emocionet e jetës së tyre.

Mos i tregoni askujt për qëllimet tuaja para se të jeni të sigurt.

Sigurisht që nuk ju mungon potenciali për të pasur sukses, ajo që ju mungon është vetëm pak më shumë bindje.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Fryma juaj e pavarësisë në këtë ditë do t'ju çojë të luftoni me një person brenda familjes tuaj dhe kjo do t'ju katapultojë në një atmosferë mllefi dhe inati që nuk i keni ndier për ca kohë.

Tani eshtë koha për të pastruar jetën tuaj të dashurisë dhe për t'i dhënë fund paqartësive te cilat keni akumuluar deri tani.

Ju mund të mos keni qenë në gjendje të bëni disa nga detyrat tuaja siç duhet dhe kjo ju rëndon më shumë se zakonisht, megjithatë nuk duhet të dekurajoheni, pasi një ditë si kjo mund t'i ndodhë askujt, madje edhe ju perfeksionistëve.

Keni lënë ca punë pas, por tani eshte koha te rimekembeni.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Për ju nuk është problem që nuk është shoku juaj i shpirtit, gjëja e rëndësishme është që në kohën e duhur, ekziston personi i duhur për t'ju dhënë pak dashuri të sinqertë.

Ju do ta ndjeni veten përsëri duke lulëzuar, duke marrë gjithnjë e më shumë hijeshi dhe besim në mundësitë tuaja joshëse.

Do të jeni në gjendje të shkëlqyeshme, veçanërisht nëse i përkisni dekadës së tretë, të gatshëm për të trajtuar punën me efikasitetin dhe vendosmërinë e nevojshme ose për të shijuar një periudhë pushimesh rigjeneruese.

Njohje të mundshme të reja dhe kontakte të dobishme për punën; megjithatë, shmangni miqtë dhe të afërmit, hidheni më shumë tek të njohurit, pasi jeta private me punën nuk duhet te perzihen.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Eshtë e kotë të pretendosh se një person i caktuar nuk të intereson, rrezikon të jesh i vetmi që do të humbasësh në fund.

Jo gjithmonë duhet të keni frikë nga gjithçka, rrezikoni t’i mohoni vetes lumturinë që doni të arrini.

Mendja juaj është e stresuar dhe e ngarkuar me punë shtesë, por mos u shqetësoni se kjo periudhë e përqendrimit të dobët do të kalojë për disa ditë.

Puna do të jetë mjaft e lodhshme, dhe thjesht do të dëshironi të bëni pushime.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Ndoshta dikush është xheloz për ju, per sukseset tuaja dhe sjelljen tuaj ndaj jetës.

Re të vogla në dashuri për ata që kanë lindur në fund të shenjës.

Shumë prej jush kthehen në punë me murmuritje, një dëshirë për ndryshim që shpesh është e pamundur.

Angazhimet e shumta që keni duhet të shpërndahen më mirë; nuk mund të prisni të arrini në vijën e finishit nëse i lini gjërat të papërfunduara, veçanërisht kur bëhet fjalë për takimet e biznesit.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Sot ju mund ta provoni vërtet fuqinë që ushtroni mbi të tjerët: mos e humbni mundësinë për të verifikuar vlefshmërinë e tij.

Në fushën sentimentale mund të ketë ndonjë evolucion pozitiv, por vetëm nëse jeni në gjendje të shprehni me të vërtetë ndjenjat tuaja.

Puna juaj duhet të jetë më interesante se zakonisht në këtë ditë pasi keni shumë ide për të zhvilluar.

Do të ishte mirë nëse do të ishit në gjendje të punonit në një ekip sot.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Vetëm ju keni mençurinë të hapni sytë e një personi afër jush që do të bëjë një gabim.

Përsëritni fijet dhe komplotet edhe në dashuri, duke ri-propozuar të gjitha aftësitë tuaja të komunikimit.

Një punë e bërë mirë është gjithmonë publicitet i mirë, veçanërisht për aftësitë tuaja.

Nëse jeni tashmë ose jeni ende në punë, megjithatë, do të keni akoma një pajisje shtesë, e cila do t'ju lejojë të mos vuani nga nxehtësia, as të keni zili për ata që nuk janë atje, pasi keni plane të mëdha për të realizuar.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Vetëm në dashuri do të duhet të shmangni zgjimin e xhelozisë së partnerit tuaj.

Keqkuptime dhe grindje në fushën sentimentale.

Mundohuni të shmangni batutat sot, si në punë ashtu edhe në jetën private. Dikush mund të urrejë sjelljen tuaj dhe të ndryshojë mendim për ju.

Në punë, shtyni vendimet e rëndësishme derisa të jeni më të qetë.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Kanalizoni energjitë tuaja në sektorin sentimental, ku sharmi juaj nuk do të dyshohet nga askush.

Mundësi të shkëlqyera në fushën sentimentale.

Një person që e njihni mirë ose një i afërm i ngushtë do t'ju mësojë disa sekrete në artin e negociatave.

Paratë shkojnë dorë për dore me kënaqësi: sot ju do të doni të hiqni një tekë. Nëse është e arsyeshme, kush mund të thotë që nuk e meritoni?


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Lajme të shkëlqyera në fushën sentimentale për ata që kanë lindur në fund të shenjës.

Sot mund të merrni dhurata që do t'ju bëjnë të kuptoni se sa mendojnë për ju njerëzit që u dhanë dhe sa kujdesen.

Do të keni biseda shumë interesante me njerëz që do t'ju japin shpjegime të shumta në lidhje me të ardhmen tuaj të afërt, mos u ndikoni shumë megjithatë, rruga është akoma e gjatë dhe e lodhshme.

Në fushën profesionale do të jetë e mundur të fillojmë iniciativa të reja dhe të rinisim një projekt të lënë mënjanë


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Bëhuni gati për një mbrëmje të ngarkuar dhe nëse askush nuk ju fton, ftoni dikë jashtë.

Kaloni sa më shumë kohë të jetë e mundur sot me familjen tuaj, pasi që i afërmi juaj dhe, nëse është e nevojshme, edhe fëmijët, duhet të dinë që jeni afër jush, dhe vetëm ju mund t'u jepni atyre qetësinë e duhur dhe ndjenjën e harmonisë.

Sot është një ditë e mirë për ju, për të zbuluar nëse keni aftësitë e duhura për të realizuar projektin tuaj ose atë të një personi tjetër, i cili po llogariste te ju dhe profesionalizmi juaj për të bërë një fitim.

Puna mund të kërkojë shumë aftësi dhe kjo mund të funksionojë në favorin tuaj, sepse ju do të shfaqeni.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Dashuritë e reja ose pajtimi janë në dukje në jetën e dy.

Të mbështeteni te njerëzit që doni është e rëndësishme dhe gjithmonë duhet ta bëni, veçanërisht kur përfshihen ndjenjat.

Tani eshtë koha të lini të shkëlqejnë ato ide që i keni mbajtur të fshehura brenda jush për shumë kohë pa qenë në gjendje t'i shprehni ato lirshëm.

Kjo është një ditë që premton takime pozitive. Përqendroni vëmendjen tuaj në çështjet financiare, pasi një shumë e caktuar parash mund të jetë rrugës.

32 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page