top of page

Horoskopi 25 shkurt 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Ndonjëherë situatat që mbivendosen gjatë ditës suaj do t'ju bëjnë të harroni ato që kanë ndodhur në mëngjes.Në këtë ditë nuk do të duhet të kurseni asnjë shpenzim nëse doni të jeni në gjendjen tuaj më të mirë.

Ju keni qartësinë që i mungon të tjerve dhe kjo është thelbësore për të marrë disa vendime.

Nëse jeni i zemëruar me dike, kafshoni gjuhën dhe numëroni deri në 10. Një buzëqeshje dhe një heshtje e folur mund të jenë më efektive sesa një përgjigje e keqe.

Ju mund ta ushtroni sharmin tuaj praktikisht në çdo rast.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ju duhet të rizbuloni qartësinë e mendimeve tuaja, veçanërisht në favor të atyre që ju rrethojnë dhe ju duan, të cilët kohët e fundit nuk mund të kuptojnë se çfarë po ju kalon në kokë.

Nuk ishte një periudhë pozitive nga ana ekonomike, kështu që nuk është koha të mendoni për shpenzime të mëdha, veçanërisht nëse ato janë të rrezikshme ose nëse kanë të bëjnë me projekte që zgjasin me kalimin e kohës.

Nëse po përfshiheni në një histori të re dashurie rreth kësaj kohe, sot do të zbuloni disa të mira, prandaj jini të përgatitur për surprizat që urreni më shumë.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Ndoshta ju e keni mbivlerësuar personin pranë jush, pavarësisht nëse është një mik apo një partner, çështja nuk ndryshon.

Mos kini frikë nga ndonjë konflikt me prindërit ose fëmijët tuaj.

Në këtë ditë do të ketë shumë dyshime që do t'ju sulmojnë, në lidhje me një marrëveshje ndaj së cilës ju jeni dorëzuar nën presion.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Ndjenjat tuaja për personin që doni ose ju pëlqen janë të sinqerta, prandaj mos lejoni askënd të dyshojë në to, madje as personin në fjalë.

Në dashuri nuk do të keni rivalë, falë sharmit tuaj, gjithnjë e më të amplifikuar.

Mënyra se si tani po shikoni jetën tuaj të punës do t'ju ndihmojë shumë, pasi po merrni ndikime pozitive që do t'ju ndihmojnë të përqendroheni në gjërat thelbësore dhe të lini anash të panevojshmet.

Mundohuni të argëtoheni.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Harrojeni formalitetet dhe kushtoji trupit dhe shpirtit ate që dëshiron.

Kënaquni me disa vese, pasi e keni merituar atë për të gjitha përpjekjet e bëra dhe për angazhimin.

Në dashuri keni shpresa me një person i cili kohët e fundit nuk ju ka marrë parasysh.

Kjo do të jetë një ditë argëtuese për ju, thjesht duhet të kënaqeni me shaka dhe lojëra pa frikë se do të bëheni shumë fëminore.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ju sigurisht që jeni njerëz të ndjeshëm, por keni shumë frikë t'u tregoni ndjenjat njerëzve që në vend të kësaj meritojnë pak më shumë bujari.

Mos hezitoni të shpjegoni ndjenjat tuaja, dhe pastaj mbylluni në heshtjen tuaj.

Edhe nëse nuk doni askënd pranë jush në këtë ditë, veçanërisht në sferën profesionale, përpiquni të jeni bujar dhe të dobishëm me ata që nuk mund ta njohin gjendjen tuaj shpirtërore.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ka një ajër të ri në vendin e punës për ju.

Komunikimi do të hapë dyer shumë interesante për ju, përpiquni të jeni në dispozicion.

Edhe nëse mendoni se po bëni më të mirën tuaj, mos harroni të merrni parasysh pasojat e veprimeve tuaja mbi të tjerët.

Ata prej jush që janë më të hapur për dashuri do të gjejne arsyet e kënaqësisë sot dhe do të jenë në gjendje të bëjnë projekte të rëndësishme.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Një marrëdhënie e re, si e miqësisë ashtu edhe e dashurisë, do të ishte një risi e shkëlqyeshme për tu futur në jetën tuaj dhe nëse dëshironi do të jetë gjithashtu e qëndrueshme.

Në dashuri mund të mbështeteni në një bukuri të padiskutueshme, e cila do t'ju lejojë të godisni objektivat më ambiciozë.

Sot në mendjen tuaj, mendimet do të ndjekin njëri-tjetrin shpejt dhe më në fund mund të arrini në një pikë.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Mos jini shumë kritik ndaj partnerit tuaj: mosmarrëveshjet dhe keqkuptimet mund të lindin lehtësisht.

Keqkuptime në dashuri për të lindurit në dekadën e tretë.

Në fund të mbrëmjes mund të bëni atë që dëshironi, por kur punoni, punoni.

Stresi i punës po ju lodh; disa ushtrime të përditshme mund t'ju ndihmojnë të mbani ekuilibrin psikofizik. Joga, meditimi ose Tai Chi mund të jenë të dobishme.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Periudhë e shkëlqyeshme në dashuri: sharmi juaj do të jetë i pakonkurueshëm.

Rimekembje e bukur në fushën sentimentale.

Shkathtësitë tuaja të kombinuara me fat do t'ju lejojnë të arrini më shumë sesa sukses personal dhe profesional.

Një investim mund të jetë një zgjidhje e mirë për një kapërcim cilësor në mjedisin tuaj të punës.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ju duhet të mësoni të kaloni vetë, nuk mund të prisni gjithmonë miratimin e dikujt, përndryshe nuk do të jeni kurrë të gatshëm të udhëheqni të tjerët me besim.

Përdorni kujdesin tuaj të zakonshëm dhe lëreni ditën të kalojë sot pa lëshuar atë që është e njohur për ju.

Mos u shqetëso nëse duhet të zbutësh disa kontraste në dashuri: retë do të kalojnë .Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Sot, ju mund të arrini një qëllim të caktuar dhe ta ndani atë me dikë të veçantë në jetën tuaj.

Momente të ëmbla në dashuri për ata që kanë lindur në fund të shenjës.

Ka mundësi të shumta vetëm që presin të kapen.

Koha ideale për të shijuar një pushim të këndshëm ose për të përgatitur plane produktive për punë.

27 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page