top of page

Horoskopi 25 janar 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Shpesh e gjeni veten të hutuar para ndjenjave tuaja, por sot nuk mund të mos i përballoni njëherë e përgjithmonë.

Mos u mbyllni, keni nevojë për një stimulim shtesë dhe nuk keni mundësi të refuzoni oferta joshëse vetëm sepse keni frikë se si partneri ose kolegët tuaj do ta marrin atë.

Ndoshta nuk do të donit ta ndryshonit kolegun tuaj në punë këtë ditë, por do të duhet të mësoheni, të paktën për një kohë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Nëse e vuani konkurrencen gjatë kësaj kohe, sot përpiquni të merrni më seriozisht këshillat e njerëzve që u besoni.

Mos u tërhiq nga përbindëshi i xhelozisë që banon brenda teje.

Mos lejoni askënd të vërë këmbët në kokë, veçanërisht në sferën sentimentale, mos u përkulni para vullnetit të të tjerëve vetëm sepse keni frikë nga reagimet e të tjerëve.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Edhe ju keni diçka për të thënë dhe kjo ditë është koha më e mirë për të shprehur veten pa frikë nga gjykimi i të tjerëve.

Pikëpamja e gjerë, fryma e iniciativës dhe aftësia për tu lidhur me të tjerët duke shfrytëzuar sharmin tuaj, në shumë raste do t'ju lejojë të merrni atë që dëshironi.

Një ditë e ngarkuar që do t'ju detyrojë të anuloni një takim, por në fund të fundit kjo do të dalë një gjë e mirë.

Ju duhet ti kryeni projektin tuaj me vendosmëri, edhe sepse nuk keni kohë të mereni.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Shmangni grindjet në dashuri dhe mos nxitoni për të marrë vendime.

Do të jetë shumë e rëndësishme për ju në këtë ditë të kontrolloni burimet e thashethemeve për të cilat do të jeni të vetëdijshëm.

Përtacia juaj ndonjëherë kufizon shumë nga potenciali juaj dhe, megjithëse jeni plotësisht të vetëdijshëm për këtë, vazhdoni ta injoroni atë.

Ju nuk mund t'i gjeni përgjigjet për të gjitha pyetjet tuaja brenda një dite, kështu që sot, mos prisni shumë nga vetja dhe të tjerët.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Kontrolloni më mirë gjendjen shpirtërore, sepse shumë ankesa mund të mërzisin dikë.

Në shumë raste, shqetësimi themelor përfshin gjithashtu sferën e ndjenjave.

Ende nuk jeni vendosur në një punë të re ose ende nuk jeni njohur me njerëzit përreth jush në këtë kohë, por është vetëm çështje kohe.

Mos u tregoni kokëfortë sot, mësoni të dalloni pajtueshmërinë dhe ndërgjegjen.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Tani nuk është koha të jesh kaq venial dhe të jesh i lidhur me paratë ose kotësinë.

Shkruani gjithçka që shpenzoni, atë që ju nevojitet dhe gjithçka që bëni.

Do të ketë probleme në fushën sentimentale.

Mos e detyro veten të jesh i mirë me çdo kusht, nuk të duhet, të paktën për momentin, kjo vetëm mund të të shkaktojë telashe.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ditë e shkëlqyeshme sot në përpjekje për të fituar zemrën e dikujt që ju ka goditur në kohët e fundit, ju vetëm duhet të gjeni pak më shumë guxim.

Duhet të jeni të sinqertë me personin i cili po mbështetet tek ju dhe ndjenjat tuaja, edhe nëse kjo do të thotë të bëni dëm.

Mundohuni të përdorni njohuritë tuaja për të përfituar veten në një situatë pune.

Ka diçka shumë sfiduese që ju pret në këtë ditë. Serioziteti i sjelljes suaj mund t'ju ndihmojë profesionalisht, për të tërhequr disa aleatë të rëndësishëm në anën tuaj.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ata që vijnë nga ditë të ngarkuara, ose ndoshta ishin vonë natën e kaluar, duhet të përpiqen të mbajnë larg tensioneve, diskutimeve dhe situatave të diskutueshme.

Mundohuni të jeni shumë specifik në këtë ditë, në çdo aktivitet. Ka disa punë që më parë i keni nënvlerësuar dhe që tani po pretendojnë të hakmerren.

Njerëzit që hezitojnë thjesht do t'ju mërzisin, sepse kanë frikë të marrin një qëndrim.

Ju mund të lëndoni ndjenjat e dikujt, të cilët do të zhgënjehen shumë në sjelljen tuaj fëminore.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Bëni kujdes në shpenzime.

Mos kënaq impulset për të shpenzuar.

Dikush do të urrejë qëndrimin tuaj të dashur, duke ju konsideruar shumë ndërhyrës.

Herët ose vonë ju do të duhet të përballeni me atë person që keni frikë, gjithashtu për të kuptuar pse keni kaq frikë.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Sot nuk mund te refuzoni komplimentat e të tjerëve, në fakt ju me të vërtetë e meritoni atë.

Nëse keni filluar një rrugë të re pune, sepse keni ndryshuar grup, ide apo tjetër, tani jeni më të bindur për zgjedhjet tuaja.

Një partneritet i ri nuk po funksionon siç shpresonit dhe mund t'ju kërkohet të merrni një rol të ri që mund të ndihmojë biznesin tuaj, do te jeni nje guide e rendesishme per tjeret perreth jush.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Në dashuri bëni të përdorni momente ngazëllyese por vetëm nëse e lini veten të lire.

Kjo ditë duket se mban shumë surpriza për ju, sipas pikëpamjes emocionale dhe sentimentale.

Puna do të shkoje normalisht dhe do të kesh orë shpërblyese me lojë.

Tani eshte koha ta beni blerjen e tepruar qe keni ndenjur per disa kohe pa e bere.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Shikoni shpenzimet ekonomike.

Shpenzimet duhet të përballen me vetëdije dhe ndërgjegje, pa e ekzagjeruar.

Disa tensione të vogla në dashuri nuk do ju shqetësojnë shumë dhe do të shijoni shoqërinë e miqve.

Në dashuri, tensionet dhe grindjet do të jenë të mundshme.

29 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page