top of page

Horoskopi 24 shkurt 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Një argument mund të ndezë një reagim të pakontrollueshëm në ju.

Në dashuri nuk do të jeni në të mirën tuaj: bëjini vetes një festë të këndshme në qetësi të plotë.

Ju duhet një ndryshim i peizazhit: planifikoni një dalje në fundjavë për t'u çlodhur dhe për të kaluar një ditë me familjen tuaj larg shtëpisë. Ata do të jenë mirënjohës ndaj jush.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Mund të keni punuar shumë këto ditë dhe marrëdhëniet tuaja ndërpersonale gjithashtu janë prekur.

Shmangni qëndrimet e ndjeshme në dashuri: ato shkaktojnë telashe.

Ndonjëherë, edhe nëse nuk dëshironi, mund të lëndoni ndjenjat e të tjerëve.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Do të ndiheni në formë të shkëlqyer dhe kjo do të jetë koha ideale për të punuar në maksimumin tuaj ose për ta trajtuar veten në një fazë të shkëlqyeshme relaksimi, pushimesh.

Ju do të bëni përshtypje në shumë mënyra.

Marrëveshje të shkëlqyera në dashuri.

Në këtë ditë me siguri do të keni një mundësi të shkëlqyera për të parë përreth, veçanërisht nëse jeni beqarë, dhe gjithashtu në vendin e punës.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Lajme të bukura në dashuri.

Lajme të shkëlqyera në dashuri për të lindurit në dekadën e tretë: trajtojini vetes një kujdes shtesë për bukurinë dhe zgjidhni çdo problem të vogël shëndetësor.

Do të ketë ide të shkëlqyera për t'u zbatuar në kohën e duhur.

Mund të duket e çuditshme, por nganjëherë puna ju ndihmon të rriteni aq shumë, saqë duhet të punoni më shumë dhe kurrë të mos ndaleni, për të fituar aq më shumë përvojë dhe dëshirë për të bërë.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Këtë ditë do të duhet të gjeni justifikime bindëse nëse nuk doni të shkoni në punë ose të merrni përsipër përgjegjësitë tuaja familjare.

Sidomos nëse jeni në një rol drejtues, nuk keni pse të lëkundeni nga ajo që shumë do t'ju thonë të ndryshoni mendim.

Në dashuri, mos theksoni gjithçka që është e gabuar: ato janë hije të vogla, është më mirë të mos i zmadhoni ato.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Në këtë ditë ju duhet të dëgjoni instinktet tuaja pak më shumë, sesa të dëgjoni ato që ju thonë njerëzit.

Paralajmërim: mos e mbyti partnerin me xhelozinë tënde.

Mos e prish punën që ke bërë më parë. Të kesh pushtet dhe të jesh nën kontroll janë dy gjëra shumë të ndryshme dhe për momentin nuk i njeh ndryshimet.

Mundohuni të jeni prezent të paktën në vendin e punës ose në diskutime, për të shmangur përgojimet.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Bëni kujdes dhe mos shpenzoni shumë.

Rishikoni me qetësi situatën tuaj financiare.

Kriza në fushën sentimentale vazhdon, por mos u shqetësoni shumë.

Ditë e vështirë për dashurinë: vendime të këqija, tensione dhe dyshime të mundshme për pabesi.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Jini gati këtë ditë për të prishur një mur midis jush dhe një personi që po përpiqet në çdo mënyrë të vendosë kontakte me ju.

Jeta e dashurisë është e mirë, ku do të jeni në gjendje të ushtroni hijeshinë tuaj në maksimum.

Ju mund të merrni pagesa të mëdha nga puna juaj, ose mund të merrni një këshillë të majme.

Çështjet e biznesit do t’ju ​​zënë me fitim kohën tuaj, por gjithashtu mund t’i bëni vetes pushime të këndshme.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Një majë konkretiteti dhe mendje të shëndoshë do të sugjerojë sjelljen e duhur për të ringjallur marrëdhënien sentimentale.

Mos u tregoni egoist: njerëzit përreth jush kanë nevojë për ju.

Një ditë shumë interesante për çështje ekonomike ose profesionale: nëse keni ide fituese, do të jeni në gjendje t'i bëni ato të vlejnë.

Ju mund të organizoni një udhëtim të këndshëm, të takoni miq ose të lidhni një marrëveshje biznesi.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Hetoni pak se çfarë po ju ofrojnë në këmbim të kohës tuaj, por veçanërisht atë që ata do të presin nga ju në të ardhmen.

Disa shqetësime njoftohen nga pikëpamja ekonomike.

Në ditët e fundit, disa emocione të shumta kanë ngatërruar ndjenjat tuaja dhe ju nuk keni qenë në gjendje të shfarosni veten mirë në disa situata që kërkonin vendosmëri dhe gjak të ftohtë.

Shmangni njerëzit që nuk ju tregojnë të vërtetën dhe janë thjesht shoqëri.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Nëse keni filluar një punë të re, tani është një ditë e mirë për të kuptuar se çfarë ju kanë sjellë zgjedhjet tuaja.

Jo të gjitha vendimet duhet të jenë të mërzitshme nëse ato kanë të bëjnë me familjen, shtëpinë ose punën tuaj, në fakt në këtë ditë, ju madje mund të argëtoheni duke zgjedhur disa detaje që zakonisht i konsideroni të parëndësishme.

Shfaqja e gëzimit tuaj do ta bëjë të lehtë të bëni edhe të tjerët të ndihen më të lumtur.

Sot partneri juaj mund t'ju befasojë me një dhuratë të papritur.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Para së gjithash, sharm: ju do të jeni më joshës se kurrë

Kohe e shkëlqyer në dashuri.

Provoni diçka të re që prish rutinën tënde; për shembull, merrni një rrugë tjetër për të punuar.

Në këtë ditë do të jeni në gjendje të jeni shumë komunikues dhe kjo shënon një pikë në favorin tuaj pasi do të thotë që, sidomos në vendin e punës do të jeni në gjendje të jepni më të mirën nga vetja.

39 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

תגובות


Post: Blog2_Post
bottom of page