top of page

Horoskopi 24 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Vëmendja juaj ekstreme ndaj detajeve në këtë ditë do t'ju lejojë të mos nënvlerësoni disa situata që mund të komprometojnë punën tuaj në kohët e fundit.

Në këtë periudhë ju jeni të durueshëm dhe këmbëngulës, punoni i disiplinuar dhe arrini të keni rezultatet e dëshiruara edhe nëse janë të vështira për tu marrë.

Njerëzit sot do të ndihen të tërhequr në mënyrë të parezistueshme nga mënyra juaj e të bërit gjëra, në mënyrë spontane, magnetike dhe të sigurt.

Ata që janë larguar nga një grup ose miqësi do të kenë mundësinë të rikthehen në një mënyrë të madheshtore.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ju keni vonuar shumë dhe tani duhet të bëni gjithçka me nxitim, pa shumë vëmendje në detaje.

Kjo nuk është koha për të pohuar aftësitë tuaja dhe për të kërkuar një shpërblim më adekuat, është më mirë të prisni për kohën e duhur.

Nëse po ndodhin ndryshime në jetën tuaj, duhet të kërkoni mënyrën më të mirë për të sjellë dikë në krahun tuaj.

Disa momente tensioni në dashuri.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Bëni kujdes dhe mos shpenzoni shumë.

Jini të kujdesshëm në shpenzimet dhe investimet nëse jeni në dekadën e parë.

Pavarësisht nëse është një marrëdhënie miqësie apo dashurie, duhet të rishikoni pozicionin tuaj përpara se të influencoje ne lumturinë tuaj.

Ndonjëherë keni një konceptim tepër idilik të dashurisë dhe nuk e kuptoni atë që tashmë keni në dispozicion.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Paratë në këtë ditë mund të jenë shumë të rëndësishme, veçanërisht nëse duhet të hapni një biznes të ri, ose nëse keni nevojë ta rinovoni atë, ose nëse keni nevojë të rinovoni shtëpinë tuaj.

Ju keni mjaft qëndrueshmëri mendore tani që të jeni të dobishëm.

Lajme të shkëlqyera në dashuri për të lindurit në dekadën e tretë: trajtojini vetes një kujdes shtesë për bukurinë dhe zgjidhni çdo problem të vogël shëndetësor.

Ju mund të takoni njerëz të rinj që do t'i japin një kuptim të ri dhe të papritur jetës suaj, të paktën për sot.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Nëse nuk ndiheni të plotësuar dhe jeta që jetoni është pak e ngushtë, mos e fajësoni punën ose shefin ose profesorin në detyrë, duhet të pyesni veten pse jeni kaq ngurrues, pa përfshirë ata që nuk mund t'ju kuptojnë. .

Mos u dekurajoni nëse shefi juaj preferon punën e bashkëpunëtorit tuaj ose shoku juaj më i mirë dëshiron të shkojë me një të njohur të ri pa ju.

Ju rrezikoni reputacionin tuaj për naivitetin e ndjenjave tuaja.

Do të duhet të jeni shumë të zgjuar që të jeni në gjendje të kuptoni qëllimet e të tjerëve dhe t'i parashikoni ato.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Veshjet tuaja janë tashmë të pajisura mirë, prandaj përpiquni të rinovoni stilin tuaj pa shpenzime të panevojshme.

Të qenit në kontroll të pensioneve të njerëzve të tjerë po bëhet më stresuese sesa të menaxhoni biznesin tuaj, kështu që shmangni përfshirjen në ndonjë biznes financiar nëse është e mundur.

Pyesni veten nëse jeni i dashuruar ose thjesht keni frikë nga një person që ju shqetëson sa herë që i shihni, kështu që të mund të kontrolloni emocionet tuaja kur ende nuk i keni takuar.

Shmangni xhelozinë, e cila do t'ju çojë të mërzitni partnerin tuaj me frikën tuaj: marrëdhënia e çiftit mund të ndikohet.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Shefi juaj mund të jetë duke kërkuar shumë prej jush dhe nuk mund ta zhgënjeni atë tani.

Propozimet tuaja nuk morën përgjigje entuziaste vetëm sepse nuk ishin audienca e duhur.

Çdo keqkuptim në dashuri do të duhet të sqarohet sa më shpejt që të jetë e mundur.

Dita e sotme do të jetë dita e kujtimeve, sidomos në dashuri.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ju mund të mbani paratë dhe miqësinë tuaj në të njëjtën kohë.

Çështjet ekonomike do të shkojnë drejt një zgjidhje të favorshme.

Sharmi juaj mund të jetë një ndihmë e madhe për ju në këtë ditë, pasi mund të merrni më shumë konsensus se sa shpresonit, pikërisht në lidhje me fjalën tuaj.

Lajme të shkëlqyera në dashuri.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Hetoni pak se çfarë po ju ofrojnë në këmbim të kohës tuaj, por veçanërisht atë që ata do të presin nga ju në të ardhmen.

Nëse thjesht nuk mund të flini, është koha të pyesni një specialist të gjumit për një shpjegim.

Në dashuri, përpiquni të jeni më të kuptueshëm.

Njerëzit përreth jush janë lodhur duke ju dhënë këshillat e tyre, pasi ju kurrë nuk i merrni parasysh.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Sidomos në vendin e punës do të duhet të nxitni për të pohuar arsyet tuaja, veçanërisht nëse të tjerët duan të kalojnë një prag të caktuar me ju.

Gjithmonë jini profesionist pa lajka shumë, mos jini revolucionar, por as edhe subjektiv. Përshtypja e parë është gjithmonë më e rëndësishmja, por jo gjithmonë më e sakta.

Në realitet ndonjëherë është koha për të zgjidhur shumicën e problemeve, veçanërisht ato që lidhen me ndjenjat, sepse siç thonë gjithmonë, është shërimi më i mirë dhe na lejon ta shohim më qartë më vonë.

Nëse dikush nuk mund t'ju tregojë se çfarë dëshiron ose çfarë pozicioni duhet të marrë, mos e humbni kohën tuaj duke u përpjekur të deshifroni mesazhet e tyre.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ju mund të humbisni shumë energji sot pas një projekti që e dini që nga fillimi nuk është një ide e mirë.

Nëse bëni një punë që ka të bëjë me kontrollin dhe verifikimin, jini më të kujdesshëm para se të kaloni në praktikën tjetër.

Mbani nën kontroll xhelozinë në dashuri.

Hidhni një hap në të kaluarën dhe kërkoni arsyet e pakënaqësive ose inateve, apo edhe ndarjeve, për të kuptuar më mirë se çfarë duhet të ndryshohet dhe çfarë duhet të përmirësohet në të ardhmen.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Disa përgjegjësi të tjera mund t'ju bëjnë mirë, si dhe t'ju sjellin përfitime të mëdha, si për ju ashtu edhe për familjen tuaj.

Sot do të pushtoheni nga një krijimtari e madhe, kështu që do të ishte dita e duhur për të bërë disa ndryshime në shtëpinë tuaj.

Në dashuri do të merrni stabilitetin dhe sigurinë e dëshiruar, por edhe histori stimuluese dhe pasionante.

Ata që janë vetëm do të jenë në gjendje të kapin një partner për të filluar një histori tërheqëse.

127 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page