top of page

Horoskopi 24 mars 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Ju nuk mund ta shpallni veten fitues në fushën tuaj derisa konkurrentët të dalin në pension ose të pranojnë humbjen; ki kujdes të mos këndosh fitore para kohe.

Nëse keni një takim romantik sot nuk do të shkojë saktësisht siç keni shpresuar.

Gjuha e trupit është e rëndësishme për ju, por nëse detyroni shumë një buzëqeshje ose gjest, njerëzit e tjerë mund t'ju keqkuptojnë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Financat tuaja në këtë ditë mund të marrin një goditje dhe mund të mos i kuptoni shumë arsyet e rënies tuaj në fillim, pasi nuk do të përdorni informacionin që keni në dispozicion për të bashkuar të gjithë situatën.

Sot përpiquni të merrni pjesë vetëm në ata që ju japin shumë qetësi, duke pasur tashmë ekuilibrin e tyre të brendshëm.

Në arritjen e qëllimeve tuaja, gjithmonë duhet të merrni parasysh ndjenjat e atyre që ju duan.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Padyshim që këto ditë ju keni preferuar diçka tjetër sesa përkushtimin në vendin e punës, dhe ky është rezultati.

Sidomos në familje, nëse keni fëmijë, sigurohuni që pushimi juaj shumë i nxituar nuk ka gjeneruar shumë ndjenjën e lirisë.

Në dashuri, jini pajtues për të shmangur grindjet.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Nëse kohët e fundit keni braktisur ambiciet tuaja më të guximshme, sot do të jetë koha t'i merrni ato përsëri në konsideratë dhe të planifikoni një strukturë të re për karrierën tuaj.

Ju do të merrni disa lajme në jetën tuaj që do të përmirësojnë gjendjen tuaj financiare, kështu që gjithmonë vazhdoni të silleni me ndershmëri, siç keni vepruar deri më tani.

Ju jeni të mirëpritur nga shoqëria, prandaj mos u shqetësoni me fiksim për të bërë një përshtypje të mirë.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Ju duhet të reflektoni këtë ditë në lidhje me paratë që keni shpenzuar në periudhën e fundit.

Mos u joshni nga emocionet e ndërmarrjes së rreziqeve në marrëveshje që nuk kanë gjasa, ato thjesht mund të rezultojnë ëndrra.

Në ditën e sotme, do të tundoheni shumë të dëgjoni zemrën tuaj në çështjet sentimentale. Këshilla jonë, nga ana tjetër, është krejt e kundërta.

Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për ndonjë re dashurie.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Të punosh shumë sigurisht që të ndihmon, në qëllimet e tua, por mund të jetë e keqe për shëndetin tënd, duke dashur të kërkosh shumë.

Nëse keni kaluar një ditë të keqe, gjeni anën e mirë të asaj që ka ndodhur. Ju keni dhuratën për ta kthyer fatkeqësinë në një avantazh për ju - përdoreni atë!

Keqkuptime në dashuri: mos u mërzitni shumë.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ndoshta stresi ju ka përthithur aq shumë sa nuk jeni më në gjendje të arsyetoni paqësisht për ato që kanë të bëjnë me dashurinë dhe ngrohtësinë e njerëzve.

Hapni mendjen dhe përpiquni të falni, herën tjetër me siguri do të faleni edhe ju.

Disa pengesa ju kanë qëndruar në rrugë dhe nuk ju kanë lejuar të shijoni frytet e punës suaj.

Kushtojini shumë vëmendje detajeve, gjërave të vogla që mund t'ju shpëtojnë në punë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ju keni punuar shumë në këtë periudhë për të rikuperuar herë të tjera të inercisë totale, kështu që është e drejtë, kur të bini nën të, ta njihni atë dhe ta shpërbleni veten.

Njohje të mundshme të reja dhe kontakte të dobishme për punën; megjithatë, shmangni miqtë dhe të afërmit, hidheni më shumë tek të njohurit, pasi jeta private me punën nuk shkon shumë mirë.

Lajme të bukura në sektorin e dashurisë.

Do ta filloni shumë mirë këtë javë, nën siglën e dashurisë.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Mos hiqni dorë nga një darkë jashtë vetëm sepse ndiheni fajtorë që nuk keni punuar mjaftueshëm.

Ka zgjedhje që duhen bërë në një kohë të shkurtër, edhe nëse nuk jeni shumë të sigurt se çfarë rezultatesh do t'ju sjellin.

Tregohuni te durueshem me kërkesat e partnerit: do të shmangni krizat dhe keqkuptimet e vogla.

Nëse nuk doni të ndani ndjenjat tuaja me njerëzit e tjerë në këtë ditë, do të jetë e përshtatshme t'i paralajmëroni ata dhe të mos i përjashtoni pa u dhënë atyre një arsye të vlefshme.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Nëse po mendoni të organizoni një darkë apo një mbrëmje me një person të caktuar, sot do të jetë dita ideale.

Ju dini si të jeni një komoditet për të tjerët dhe kjo ju bën nder.

Ka lajme të mira në sektorin profesional.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Nëse sapo po filloni një punë, do të gjeni momentin e shumepritur.

Sharmi dhe intelekti juaj janë në maksimumin e tyre dhe do të jeni në gjendje t’i shfrytëzoni sa më mirë.

Në këtë ditë ndjenjat tuaja, edhe pse të fshehura shumë mirë, nuk mund të mos dalin në sipërfaqe, veçanërisht kur një ngjarje do t'i nxjerrë në dritë dhe gjithashtu do t'u tregojë atyre që janë afër jush se kush jeni në të vërtetë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Sapo të ngriheni këtë mëngjes, zona juaj gri do të gumëzhojë me ide të shkëlqyera që mund të zbatohen si për jetën tuaj shoqërore, shkollën dhe punën.

Mundohuni të jeni gjithmonë në dispozicion dhe të bëni punën e të tjerëve nëse është e nevojshme, do të shpërbleheni si duhet dhe çmimet tuaja do të rriten.

Befasoni partnerin tuaj ose një dashuri të vjetër që nuk e ndjeni për ca kohë.

Për të gjithë, bukuri me bollëk.

21 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page