top of page

Horoskopi 23 tetor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Më në fund jeni më të qetë, prandaj duhet të merrni vendime më pozitive në lidhje me angazhimet e radhës që duhet të mbani. Ju do të dini si të organizoheni dhe mos u hutoni.

Gjatë ditëve të ardhshme, kjo tendencë do të vazhdojë, por vetëm nëse e mbani gjendjen të lartë të humorit. Nëse jo, përpiquni të mbani larg ndikimet e këqija dhe do të jeni në gjendje të shpëtoni me të.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Mundohuni të vendosni disa njerëz në rresht. Ata nuk kanë mundësi të ju kërkojnë gjithmonë favore, madje pa qenë mirënjohës për ato që keni marrë tashmë. Të jesh i mirë po, por budallenjtë jo.

Deri tani duhet të bëni një renditje të vogël midis të njohurve tuaj, duke preferuar miqësitë e një jete, nga ato që vijnë afër për lehtësi. Ata do të ishin në gjendje t'ju linin në mes të një rruge, prandaj mos i lini të bëjnë atë!


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mundohuni të vendosni disa njerëz në rresht. Ata nuk mund të ju kërkojnë gjithmonë ndere, madje pa qenë mirënjohës për ato që keni dhene tashmë. Të jesh i mirë po, por budallenj jo.Deri tani duhet të bëni një renditje të vogël midis të njohurve tuaj, duke preferuar miqësitë e një jete, nga ato që vijnë afër për lehtësi. Ata do të ishin në gjendje t'ju linin në mes të një rruge, prandaj mos i lini të bëjnë atë!


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Nëse jeni gati t'u jepni disa mësime të tjerëve, të paktën përpiquni të jeni të sigurt që i keni kuptuar ato. Eshtë e qartë se ju do të kritikoheni ashpër sepse nuk keni qenë në gjendje të jepni një shembull të mirë.

Nuk mund të pengoheni në një debat nëse nuk dini saktësisht për çfarë po flisni. Ju do të rrezikonit të bënit një figurë të paaftë dhe të thoni gjëra që nuk kanë kuptim.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Merrni pak kohë për të kuptuar se çfarë duhet të bëhet nëse do të ishit në një situatë normale. Esshtë e vërtetë që gjithçka përreth jush duket e hutuar, por gjëja më e mirë për të bërë është të silleni si zakonisht. Do të jetë e vështirë në fillim, por më pas do të kuptoni se nuk ka vend për panik kur keni alternativa. Ajo që vijon nuk do të jetë as më e mirë as më e keqe sesa ajo që të tjerët mund të arrijnë.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Rezervoni për të qenë vetëm me njerëzit që doni më shumë në botë. Ju duhet të ndiheni të sigurt, të dashur dhe t'u përgjigjeni ndjenjave duke u dhënë të tjerëve. Ju do të gjeni atë që po kërkoni.Në një inspektim më të afërt, nuk ka asnjë mënyrë për të marrë vendime të ndryshme në këtë periudhë historike, kështu që ne gjithashtu mund të shoqërohemi me njerëzit në jetën tuaj, të cilët e kanë bërë atë të veçantë deri më tani!


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ju po përpiqeni të qetësoheni, pavarësisht se duhet të bëni sllallomin midis një goditje të vogël dhe një tjetri. Ju do të shpërbleheni për këtë përpjekje, sepse edhe ju meritoni një qetësi shpirtërore.

Sot, për shembull, do të keni mundësinë të krijoni një projekt të ri, me përmasa të vogla, të cilin gjithsesi mund ta ndiqni nga fillimi në fund, pa pengesa. Gjithçka që del do të përfitojë mirëqenien tuaj.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Nëse gjeni forcën për të falur disa njerëz, në këtë ditë me siguri do të gjeni rrugën, gjithashtu për të ecur përpara dhe për të zgjedhur se në cilën anë do të jeni. Ju keni shkuar shumë larg në detaje të caktuara.

Mundohuni të mos i jepni gjithë këtë rëndësi gjërave të vogla, të cilat mund të rezultojnë shumë në jetën tuaj. Thjesht duhet të marrësh vendimet që të bëjnë të ndihesh mirë, me një zemër të lehtë.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Ka momente që mund të përcaktojnë ty, si një person. Kjo ditë mund të jetë një nga ato momente. Mos e hidhni sikur nuk ka ndodhur asgjë, sepse do ta kuptoni rëndësinë e tij menjëherë.Disa çështje do të jenë më të përhapura dhe nuk do të jeni në gjendje t'i injoroni ato, edhe nëse dëshironi. Mbi këto, ju do të duhet të përqendroheni dhe të jepni më të mirën nga vetja juaj, përndryshe do të humbni një mundësi të çmuar.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Bëhuni gati të përjetoni një ditë plot ngjarje, plot pasiguri dhe madje disa kritika të pabazuara. Sidoqoftë, nëse e kaloni pjesën e parë, e dyta do të jetë në tatëpjetë.

Ju nuk do të gjeni më asnjë pengesë deri në mbrëmje, kur më në fund mund të shijoni qetësinë në paqe, por edhe afeksionin e të dashurve, të cilët do t'ju lehtësojnë pothuajse në gjithçka.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Përmbajuni njerëzve që janë afër jush, sepse tani ajo është e vetmja gjë nga e cila mund të përfitoni. Nëse, nga ana tjetër, ndiheni të bllokuar në familjen tuaj, atëherë është koha të thelloheni në të. Pakënaqësia juaj sigurisht buron nga diçka, kështu që meriton të identifikohet dhe, ndoshta, të kapërcehet, para se të bëhet një problem më serioz.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Ju me siguri do të punoni për të arritur qëllimin tuaj të përditshëm, por nuk duhet të ndiheni fajtor nëse nuk mendoni se jeni të mjaftueshëm. Vendoseni veten në një pozicion që të mos duhet të ndiheni kurrë në këtë mënyrë. Në fund të fundit, nëse ndiqni të gjitha synimet tuaja, nuk keni asnjë arsye të dyshoni në aftësitë tuaja, kështu që mund të vazhdoni, duke e ditur se, nëse nuk është sot, mund të jetë në një të ardhme të afërt!

132 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page