top of page

Horoskopi 23 shkurt 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Bëni kujdes kur ngasni makinën dhe administroni para.

Jini të kujdesshëm në menaxhimin financiar.

A e lejoni xhelozinë apo zemërimin të marrë përparësitë tuaja? Ky është një gabim.

Në dashuri, momente të stuhishme, ndoshta për shkak të dëshirës për liri.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Puna sigurisht që sjell kënaqësi të madhe, por ndonjëherë mund të jetë edhe shumë stresuese.

Në këtë ditë do të ketë një shans që dikush t'ju mërzisë me sjelljen e tij.

Xhelozia është një armë shumë e fuqishme që ndonjëherë funksionon shumë mirë, kështu që nëse problemi juaj thjesht ndiheni të lënë pas dore, përpiquni të gjeni ndonjë përmbushje diku tjetër.

Në dashuri do të duhet të përballeni me një stuhi të vogël që mund të shpërthejë papritur.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Në vend që të humbni ditën e sotme në pazar të padobishëm dhe të pafrytshëm, optimizoni ditën tuaj, duke u përpjekur të merrni ide të reja për punën tuaj ose për të ardhmen tuaj të afërt.

Liria juaj në vendin e punës varet nga ju dhe askush tjetër dhe aftësitë tuaja.

Në dashuri do të merrni stabilitetin dhe sigurinë e dëshiruar, por edhe histori stimuluese dhe pasionante.

Partneri sigurisht që nuk do të befasohet nga disa deklarata përkundrazi, mbase edhe ai do të shprehë dhe do të zbuloni edhe më shumë afinitet.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Ndoshta dikush pret pak ngrohtësi shtesë nga ju, veçanërisht nëse nuk jeni parë dhe dëgjuar për një kohë të gjatë.

Bëni diçka të çmendur, disa orë në një qendër Wellness, shpenzoni pak para vetëm për veten tuaj, madje edhe për gjëra të parëndësishme, kjo do t'ju ndihmojë të ndiheni më të gjallë.

Situata në përmirësimin e qartë në fushën sentimentale.

Do të përjetoni një fazë të jashtëzakonshme në dashuri nëse i përkisni dekadës së tretë.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Puna sigurisht që sjell kënaqësi të madhe, por ndonjëherë mund të jetë edhe shumë stresuese.

Në këtë ditë do të ketë një shans që dikush t'ju mërzisë me sjelljen e tij.

Xhelozia është një armë shumë e fuqishme që ndonjëherë funksionon shumë mirë, kështu që nëse problemi juaj thjesht ndiheni të lënë pas dore, përpiquni të gjeni ndonjë përmbushje diku tjetër.

Në dashuri do të duhet të përballeni me një stuhi të vogël që mund të shpërthejë papritur.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Mos debatoni me partnerin tuaj për gjëra të parëndësishme. Veproni me qetësi dhe mendoni mirë para se të bëni ndonjë gjë që mund të shkaktojë dhimbje.

Mundohuni të mos debatoni me miqtë tuaj më të mirë në këtë ditë - ju mund të rrezikoni marrëdhëniet tuaja më të mira për kotësi.

Kohët e fundit jeni paksa i irrituar, mbase nga dikush ose diçka, ose, siç ndodh shpesh, edhe pa ndonjë arsye.

Nëse durimi juaj ka arritur një pikë kritike, përpiquni të shmangni njerëzit që nuk mund t'i qëndroni sot, përndryshe nuk mund të përgjigjeni për fjalët tuaja.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Kujdes në shpenzimet për ata që kanë lindur në fund të shenjës.

Angazhimi juaj në këtë ditë nuk do të jetë i mjaftueshëm për të arritur rezultate të kënaqshme.

Në realitet, ndonjëherë është koha për të zgjidhur shumicën e problemeve, veçanërisht ato që lidhen me ndjenjat, sepse siç thonë gjithmonë, është shërimi më i mirë dhe na lejon ta shohim më qartë më vonë.

Nëse shfaqni shumë agresivitet në këtë ditë, rrezikoni të mos merrni atë që shpresoni.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Në këtë ditë ju duhet të eksploroni anën tuaj krijuese pasi do të jetë një ndihmë e madhe në biznesin tuaj që përndryshe do të dështojë.

Do të rrethoheni nga njerëz të aftë për biseda të thella dhe intriguese, plot ide të reja shpërthyese.

Dita e sotme do të jetë një ditë shumë intensive, veçanërisht nga pikëpamja emocionale. Ju mund të keni disa takime shumë të veçanta, të cilat mund të ndryshojnë mënyrën tuaj të të menduarit për dashurinë.

Frymëzimi juaj do të përfitojë ju dhe të tjerët, mbase edhe më shumë për të tjerët.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Mos kini frikë të shfaqeni saktësisht atë që jeni, nëse të tjerët nuk ju kanë vërejtur akoma, ata së shpejti do ta bëjnë atë pa pasur nevojë të detyrojnë gjërat.

Të lindurit në dekadën e tretë do të gëzojnë mundësi të shkëlqyera në dashuri.

Shpallen të ardhura të mundshme të papritura dhe zhvillime pozitive profesionale.

Puna do t'ju japë më shumë kënaqësi.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Një kokë e ftohtë do të jetë thelbësore për të mos u kapur nga paniku.

Ju do të duhet të udhëtoni në klasë ekonomike për një kohë, nëse doni të jeni të përgatitur për atë që do të ndodhë në javët e ardhshme.

Vëzhgoni reagimet tuaja sentimentale, të cilat mund të ndodhin kur më pak e prisni.

Sot mund të ju mungojnë shumë disa fjalë ose mund të shkelni pa dashje një sekret që ju është besuar.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Me siguri dita duket premtuese, atëherë ju mbetet juve të filloni biseda interesante.

Në këtë ditë mund të ketë disa lajme shumë të rëndësishme në vendin e punës dhe kjo gjithashtu mund të zgjojë tek ju disa frikë për atë që do të ndodhë në të ardhmen.

Në sferën sentimentale do të shijoni një situatë më se të favorshme dhe do të ketë mundësi të mira.

Gjëja më e mirë që mund të bësh sot është të jesh aktiv, fizikisht, mendërisht, sentimentalisht.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Në dashuri do të dini si të kapni gjahun e duhur, duke jetuar një periudhë të qetë dhe shpërblyese nëse keni lindur në fund të shenjës.

Në këtë ditë dikush do të jetë aq i mirë sa t'ju mësojë diçka që do t'ju ndihmojë shumë.

Momenti i sotëm mund të jetë i rëndësishëm në realitetin tuaj profesional.

Ka ardhur koha për të punuar me të tjerët dhe për të dëgjuar atë që ata kanë për të propozuar.


39 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page