top of page

Horoskopi 22 tetor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Ju keni rezerva të kuptueshme për një person që i përket grupit tuaj të punës. Mundohuni të thelloni disa tema, të kuptoni nëse mund të besoni ose nëse është më mirë të orientoheni diku tjetër.

Sigurisht që është e vështirë të barazosh kolegët më me përvojë me ata që sapo ke takuar. Gjykimi juaj do të sprovohet, por mund të dilni fitimtarë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Mos u mërzitni shumë sot nëse dikush kthehet në derën tuaj, duke kërkuar shpjegime të reja. Eshte normale të dëshironi të sqaroheni, veçanërisht kur nuk jeni në gjendje të kuptoni një situatë.

Edhe nëse jeni të lodhur dhe nuk jeni më të gatshëm të kontaktoni me të tjerët, do të jetë jetike për marrëdhënien tuaj dhe mirëqenien tuaj në të ardhmen. Diçka e mirë mund të dalë nëse e pranoni.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mos e privoni veten nga argëtimet e vogla në këtë ditë, pasi ato do t'ju shpëtojnë nga monotonia dhe ndjesia mbytëse që përjetoni herë pas here për jetën e përditshme.

Gjithmonë keni nevojë për stimuj të rinj, përndryshe kjo dashuri do të vuante. Ju keni qenë joaktiv kohët e fundit, ose për shkak të problemeve shëndetësore ose mendimeve, por keni një shans të filloni nga e sotmja.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Mundohuni të mos e lini mënjanë vendosmërinë tuaj në këtë ditë, për të lehtësuar qëndrimin e dikujt. Nëse jeni shumë i pajtueshëm, vetëm ju do të prekeni.

Ju nuk keni mundësi të jeni shumë bujar me të tjerët në këtë kohë. Nëse ju pëlqen të bëni ose provoni gjëra të reja, nuk duhet të përmbaheni nga frika e humbjes së dikujt. Përkundrazi, ata duhet t'ju mbështesin.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Mundohuni të mos shkoni shumë larg kundër baticës, mund të merrni efektin e kundërt me atë që dëshironi, domethënë të trazoni ndërgjegjen e të tjerëve. Kjo nuk është koha më e mirë për të vënë në pikëpyetje disa gjera.

Mund ta provoni më vonë, kur të gjithë të jenë qetësuar. Tani për tani, përpiquni të mbani një profil të ulët dhe të bëni detyrat tuaja shpejt, pa pasur nevojë të qortoheni.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Mos u jepni të tjerëve arsye për t'ju kritikuar ose gjykuar. Edhe nëse liria juaj është thelbësore, ndonjëherë, nuk ka nevojë të vendosni shumë mendime në shesh, në mënyrë që të mos gjeneroni diskutime.

Nëse jeni duke kërkuar për një luftë, për të lëshuar avull, atëherë ju keni adresën e gabuar. Duhet të gjeni aktivitete alternative, me të cilat mund të rifitoni ekuilibrin tuaj fizik dhe shpirtëror.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Mundohuni të merrni një sugjerim nga njerëzit përreth jush, duke u përpjekur të organizoni ditën tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme. Ju i keni të gjitha mundësitë, është dëshira që ndonjëherë mungon.

Kohët e fundit jeni ndjerë paksa të rraskapitur, por nëse vazhdoni të jeni dembel, vetëm do ta rrisni këtë ndjenjë. Edhe ju keni zhurmë dhe aftësi për të shitur, por duhet ta bindni veten se qetësia nuk i është përgjigjur kurrë pyetjeve tuaja.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Dikush po përpiqet të jetë i dobishëm për ju, por ju vazhdoni t'i shmangeni. Ju gjithmonë keni këtë qëndrim epërsie, i cili nuk ju lejon të shkoni shumë larg në marrëdhënie, veçanërisht ato të miqësisë.

Në vend të kësaj, ju jeni me fat që keni gjetur dikë që ju kupton për atë që jeni dhe ju pranon ashtu si jeni. Duhet të bëni të njëjtën gjë dhe të përpiqeni të hapeni, edhe nëse nuk doni ndërhyrje.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Qëndrimi juaj aktual po ndikon shumë në një marrëdhënie të sapolindur, nga e cila prisni gjëra të mëdha. Sidoqoftë, duhet të mendoni më shumë, për të mos u keqkuptuar.

Rrezikoni të mos shfaqeni për atë që jeni në të vërtetë dhe të rrezikoni të gjithë hapat përpara që keni hedhur deri më tani. Nga ana tjetër, nuk mund të ketë gjithnjë kuptim të pakufizuar.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ende keni disa dyshime në lidhje me menaxhimin e angazhimeve tuaja të rradhës, por me vendosmërinë dhe kokëfortësinë që keni, nuk do të jetë aq e vështirë të ndalosh idetë e tua.

Kjo ditë do të provojë të jetë shumë interesante nga pikëpamja krijuese, sepse dikush do t'ju afrohet me një propozim të papranueshëm. Në të kaluarën shpesh keni refuzuar situata të tilla, nga frika e testimit të vetes.

Këtë herë, megjithatë, ju jeni gati. Thjesht duhet të ndërmerrni atë hap shtesë që do t'ju lejojë të jeni vërtet të lumtur dhe të gjeni rrugën tuaj. Ndonjëherë, është thjesht çështje kohe.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


A keni kapur edhe një gabim tjetër? Ju kurrë nuk do ta dini nëse nuk pyesni njerëzit e duhur, të cilët do të dinë si t'ju ridrejtojnë siç duhet. Sidoqoftë, nëse keni frikë të ekspozoni veten, do të keni vetëm dyshime dhe pasiguri në këmbim.

Mundohuni të vazhdoni kërkimin tuaj për t'u siguruar që keni ndërmarrë hapin e duhur. Vetëm për krahasim, do të jeni në gjendje të dini se çfarë duhet të prisni me të vërtetë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Kohë pas kohe, ju përpiqeni të keni një shtysë të re ndaj njerëzve përreth jush, por kjo nuk kuptohet gjithmonë. Ndoshta sepse nuk jeni mjaftueshëm bindës.

Nëse ata gjithmonë ju kanë parë në një mënyrë, do të jetë normale që qëndrimi juaj të duket i çuditshëm, plotësisht i ndryshuar. Mundohuni të vazhdoni hap pas hapi, por mbi të gjitha, pa pritur asgjë në këmbim.

30 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

コメント


Post: Blog2_Post
bottom of page