top of page

Horoskopi 22 Janar 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Sot pak nga dëshira juaj për të poseduar dhe ngacmar do të shfaqet veçanërisht me partnerin ose mikun tuaj.

Nëse nuk doni të ndani ndjenjat tuaja me njerëzit e tjerë në këtë ditë, do të jetë e përshtatshme t'i paralajmëroni ata dhe të mos përjashtoni pa u dhënë atyre një arsye të vlefshme.

Nëse punoni në një mjedis ku hierarkitë kanë rëndësi, përpiquni të mos e tejkaloni askënd, përndryshe mund ta keni të vështirë.

Kushtojini shumë vëmendje detajeve, gjërave të vogla që mund t’i shpëtojnë punës suaj.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Edhe nëse gjërat zgjasin shumë, ju do të merrni rezultate shumë të kënaqshme.

Diçka shumë e veçantë mund të ndodhë sot, e aftë për të ngritur interesin tuaj nga mengjesi deri në mbrëmje.

Sot, ju mund të arrini një qëllim të caktuar dhe ta ndani atë me dikë të veçantë në jetën tuaj.

Përmirësim vendimtar në dashuri.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Cila është arsyeja e qetësisë tuaj? Një njohuri e shkëlqyer e punës suaj dhe zotërim i mjeteve tuaja.

Tani eshtë koha të përdorni tepricën tuaj të energjisë në mënyrë që të përfitoni nga biznesi juaj.

Mos dëgjoni ata që përpiqen t'ju bindin se të qenit i dashur dhe i dashuruar është një simptomë e dobësisë.

Ju jeni shumë me fat që keni miqtë që keni. Varet nga ju që të përpiqeni të jetoni në përputhje me të dhe të përgjigjeni. Një telefonatë apo edhe thjesht një mesazh për t'i bërë të ditur se edhe ju jeni aty për ta, nuk do të dëmtonte.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Nëse jeni vërtet të sigurt që dyshimet tuaja kanë ndonjë bazë do të ishte mirë t'i kontrolloni ato edhe në të ardhmen.

Disa tensione në dashuri dhe momente nervozizmi do të duhet të mbahen nën kontroll.

Mos hiqni dorë nga një darkë jashtë vetëm sepse ndiheni fajtorë që nuk keni punuar mjaftueshëm.

Mosbesimi mund të jetë i dobishëm deri në një pikë të caktuar, atëherë bëhet keqperdorim nga ana juaj, ndaj atyre që përpiqen ta bëjnë më mirë punën e tyre.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Disa pengesa mund të shqetësojnë të lindurit në dekadën e tretë: kujdes në menaxhimin ekonomik.

Kontrolloni dëshirën tuaj për ta tepruar dhe shpenzoni sa më pak që të jetë e mundur, përndryshe nuk do t'ju mbetet asgjë për të ardhmen.

Ndoshta përreth jush ka njerëz të hutuar, me ndjenja të përziera, të cilët nuk ju bëjnë të kuptoni se çfarë duan dhe kjo sot mund të krijojë disa probleme të vogla humbjeje edhe për ju.

Keqkuptime në dashuri: mos u mërzitni shumë.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Keni parë ëndrra të çuditshme kohët e fundit? Mos u shqetëso, ato nuk janë parashikime për të ardhmen tënde.

Nëse duhet të shpenzoni para këtë ditë, për të bërë një dhuratë ose për të investuar në diçka, mos u bëni shumë të ngurtë, domethënë, mos u tregoni shumë koprrac.

Sharmi juaj në këtë ditë është sigurisht shumë më tërheqës sesa në ditët e tjera gjatë kësaj jave.

Kujdesuni për trupin: dilni në një pamje të re.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Në punën tuaj, përdorni njohuritë që keni pasur gjatë kësaj kohe.

Shumë gjëra mund të varen nga kjo ditë për të ardhmen tuaj, duke punuar ose ndryshe, prandaj mos e nënvlerësoni veten.

Ju do të keni armët e duhura për ta bërë çdo moment me njeriun tuaj të dashur shpërblyes: do të jetë i paharrueshëm.

Ata që ju duan, duan që edhe ju të jeni të lumtur.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Nëse gjithçka ju duket konfuze, ndoshta është sepse jeni konfuzë ...

Ka disa ngjarje të së kaluarës që mund të ndikojnë në të tashmen, dhe që mund t'ju shkaktojnë disa telashe.

Ndjenjat tuaja për një person sot mund të rezultojnë konfliktuale dhe mund të mos keni qartësi për t'u marrë me ta në një bisedë që ka të bëjë me dashurinë ose ndonjë ndjenjë tjetër.

Sot përpiquni të merrni pjesë vetëm në ata që mund të fudin shumë qetësi, duke pasur tashmë ekuilibrin e tyre të brendshëm.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Sot mund të tundoheni të ndërhyni pak në jetën e dashurisë së dikujt që njihni, ndoshta si një cupid ose një lajmëtar: mos u përfshini shumë.

Shpervilni mëngët dhe filloni të punoni shumë për qëllimet tuaja.

Ju jeni duke bërë një punë të mirë, pse ta fshehni? Do ju kene zili.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Më në fund gjithçka fillon të shkojë siç duhet, ngadalë ju po rigjeni vetëdijen për mundësitë tuaja dhe jeni në gjendje të zbatoni në praktikë disa mësime që keni fituar në ditët e kaluara.

Duke vazhduar në këtë rrugë do të keni një shans të mirë që rruga juaj sentimentale të bëhet gjithnjë e më e mirë dhe të zhvillohet sa më shpejt që të jetë e mundur.

Kudo ku doni të shkoni në këtë ditë, gjithmonë mbani në mend se kokëfortësia dhe vendosmeria mund të jenë shumë të dobishme për ju.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Mundohuni të jeni vigjilent dhe të përqendruar pasi mund te keni sfida. Suksesi do të varet nga niveli juaj i përqendrimit.

Kontrolloni xhelozine nëse doni të shmangni përplasjet e dashurisë, veçanërisht nëse keni lindur në dekadën e dytë.

Para se të panikoseni para një projekti që duket shumë i madh për ju, kontrolloni nëse ka dikush në rrethin tuaj që mund t’ju ​​ndihmojë ta përfundoni.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Mundësi të shkëlqyera në fushën sentimentale.

Nëse po planifikoni një shëtitje me dikë që keni takuar kohët e fundit, përpiquni të shkoni në takim të veshur mirë dhe me një përparim të vogël.

Ju jeni plot energji në këtë ditë, prandaj përpiquni ta shfrytëzoni në maksimum, veçanërisht në vendin e punës ose nëse duhet të studioni.

69 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page