top of page

Horoskopi 21 shtator 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Angazhimet e shumta që keni duhet të shpërndahen më mirë; nuk mund të prisni të arrini në vijën e finishit nëse i lini gjërat të papërfunduara, veçanërisht kur bëhet fjalë për takimet e biznesit.

Në këtë ditë do të ketë një shans që dikush t'ju bezdisë me sjelljen e tij.

Diçka e turpshme mund të të ndodhë sot dhe për këtë arsye do të duhet të përgatitesh për reagimet e të tjerëve.

Gjithçka që ju rrethon do të përfundojë të jetë afër jush dhe nuk do të jeni në gjendje të jeni plotësisht të qetë, duke mos pasur as partnerin tuaj afër.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Vetëm për shkak se paratë janë një temë që ju irriton, nuk do të thotë që ju nuk duhet të flisni për to.

Shtyni takimet dhe shpenzimet që nuk kanë rëndësi në këtë kohë, për të favorizuar ata që meritojnë të merren parasysh.

Mosmarrëveshjet në dashuri vazhdojnë: nevojitet një dozë shtesë e mirëkuptimit.

Në këtë ditë, një nga marrëdhëniet tuaja, veçanërisht një lidhje dashurie, mund të ndryshojë papritmas nëse nuk jeni të kujdesshëm për të fshehur lajmet se do të ishte më mirë nëse ata nuk do ta dinin.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Tranziti stimulon vitalitetin tuaj, ju bën të punoni shumë dhe me rezultate të shkëlqyera.

Ju jeni plot energji në këtë ditë, prandaj përpiquni ta shfrytëzoni sa më shumë, veçanërisht në vendin e punës ose nëse duhet të studioni.

Nëse në ditët e fundit keni humbur shumë kohë duke menduar për të tjerët, duke lënë pas dore atë që keni dashur për veten tuaj, sot është dita për të rifituar kontaktet me veten.

Periudhë e shkëlqyer në dashuri: sharmi juaj do të jetë i pakonkurueshëm.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Përmirësime ekonomike në sy për ata që kanë lindur në dekadën e tretë.

Përfitoni nga yjet me fat dhe gjithashtu lejojeni vetes të shpenzoni edhe disa para, do t’ia vlejë.

Nuk ka asnjë arsye për të nxituar gjërat, veçanërisht në dashuri.

Në këtë ditë, ju mund të gjeni qetësinë tuaj të humbur, në një marrëdhënie, me një person të afërt tuaj, i cili mund të jetë partneri juaj ose thjesht një mik me të cilin keni pasur një diskutim.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Sot do të ndjeni nevojën për të shpenzuar ca para për të mbushur ndonjë boshllëk në jetën tuaj.

Pajisja më e fundit nuk është aq e rëndësishme.

Ju duhet t'i mbani këmbët tuaja të mbjella fort në tokë gjatë kësaj dite, nuk duhet ta lini veten të turbullohet nga ndjenjat që keni për një person afër jush.

Mos u ndal në të kaluarën që nuk mund të ndryshosh aq shumë, përkundrazi angazhohu për të korrigjuar duke lënë mënjanë krenarinë.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Eshte dikush që me padurim pret gjestin tuaj, një përgjigje, një ftesë, me pak fjalë, diçka që i bën ata të kuptojnë që ju interesoni, të paktën pak.

Vëmendje e veçantë do t'u kërkohet atyre që kanë lindur në dekadën e tretë në lidhje me sektorin ekonomiko-profesional.

Ju keni hijeshinë për të propozuar një dalje dhe për t'u siguruar që nuk mund të refuzoheni.

Sot do të keni një rol shumë të rëndësishëm në jetën e të njohurit, mikut apo kolegut tuaj


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Jo të gjitha vendimet duhet të jenë të mërzitshme nëse ato kanë të bëjnë me familjen, shtëpinë ose punën tuaj, në fakt në këtë ditë, ju madje mund të argëtoheni duke zgjedhur disa detaje që zakonisht i konsideroni të parëndësishme.

Puna si një ekip duke dëgjuar zërat e ndryshëm dhe aspektet e ndryshme të bashkëpunimit do t'ju ndihmojë të dilni me ide fantastike.

Nëse po planifikoni një darkë apo një mbrëmje me një person të caktuar, sot do të jetë dita ideale.

Lajmet intriguese në fushën sentimentale mund t'u ndodhin atyre që kanë lindur në dekadën e dytë.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Lini pas vetes frikën e dështimit, sot do të jeni të suksesshëm.

Nëse po mendoni të investoni, do të gjeni dikë që do t'ju këshillojë se si të lëvizni në botën e financave.

Ju do të shihni se jeta juaj e dashurisë rifillon pothuajse magjikisht.

Koha e kaluar për të ndihmuar miqtë nuk humbet kurrë. Mundohuni të krijoni një mjedis romantik.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Ju do të ndryshoni mendim për një çështje të rëndësishme falë këshillave të një personi që i besoni dhe e vlerësoni shumë.

Një marrëdhënie e re, e miqësisë dhe e dashurisë, do të ishte një risi e shkëlqyeshme për të futur në jetën tuaj dhe nëse dëshironi, ajo do të jetë gjithashtu e qëndrueshme.

Nëse arrini të organizoheni mirë mund të shpresoni që në këtë ditë të vazhdoni me punën, miqtë, familjen.

Nëse keni qëndrueshmëri dhe vendosmëri të duhur, mund t’i arrini qëllimet tuaja pa ndonjë ndihmë.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Puna do të jetë mjaft e lodhshme, dhe thjesht do të dëshironi të bëni pushime.

Nëse jeni i zënë me punë edhe sot, mos u zemëroni shumë, nuk ka nevojë të bëni një dramë prej saj.

Keqkuptime në dashuri: mos u mërzitni shumë.

Tensionet në dashuri janë në horizont.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ju keni pasur mjaft përfitime financiare në këtë periudhë të fundit, tani është më mirë të lini diçka mënjanë nëse doni të mbroheni për të ardhmen dhe të mos duhet të përdorni kredi ose fatura kur përballeni me shumë shpenzime.

Mos merrni vendime drastike dhe radikale, veçanërisht nëse jeni në dekadën e tretë.

Në dashuri, disa nyje mund të vijnë në kokë dhe ju do të duhet të tregoni vetveten më të kuptueshëm dhe të disponueshëm se zakonisht ndaj këndvështrimit të partnerit tuaj.

Nga ana sentimentale ende nuk e keni gjetur qetësinë që do të dëshironit, por edhe personi tjetër e dëshiron atë, edhe nëse preferon të sqarojë disa çështje.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Mundohuni të vëzhgoni me kujdes njerëzit përreth jush, ata do t'ju japin perspektivën e duhur për t'u përballur me situata të caktuara.

Guximi do të jetë çelësi për të pasur sukses në atë që keni në mendje, pa shumë paranoja.

Në këtë ditë ndjenjat tuaja, megjithëse janë shumë mirë të fshehura, nuk mund të mos dalin në sipërfaqe, veçanërisht kur një ngjarje do t'i nxjerrë në dritë dhe gjithashtu do t'u tregojë atyre që janë afër jush se kush jeni në të vërtetë.

Gjëja më e mirë që mund të bësh sot është të jesh aktiv, fizikisht, mendërisht, sentimentalisht.

101 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Kommentare


Post: Blog2_Post
bottom of page