top of page

Horoskopi 21 Janar 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Mos u shqetësoni për ndonjë keqkuptim në dashuri nëse keni lindur në fund të shenjës.

Ndonjëherë dini të kuptoni gabimet tuaja dhe kjo është mirë, edhe nëse të tjerët mund t'ju gjykojne si njerëz të paqëndrueshëm, ose disi të zhgënjyer.

Mund të jetë e nevojshme të hiqni qafe problemet për shkak të punës ose autoriteteve, të tilla si eprorët e punës ose autoritetet e vendosura, apo edhe në sferën personale: një martesë e keqe apo prindër shtypës.

Durimi në këto ditë është një virtyt i rëndësishëm, veçanërisht për ata që punojnë në industrinë e turizmit ose argëtimit.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Mos e mbingarkoni veten me angazhime profesionale.

Ndoshta në këtë ditë do të keni ende disa probleme të vogla shëndetësore, por asgjë që nuk ju pengon seriozisht t'i jepni vetes në shkollë, në punë apo edhe në shtëpi dhe me fëmijët.

Tensione të vogla në dashuri.

Nuk është një kohë e lehtë për miqësi dhe ndjenja, por do të shihni se kjo përpjekje e madhe së shpejti do të shpërblehet.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Lajme dhe kënaqësi në fushën profesionale.

Sidomos në këtë ditë ju mund të përballeni me zgjedhje që kanë nevojë për një zgjidhje në kohë dhe ajo që duhet të bëni është të mbështeteni vetëm në instiktet e biznesit tuaj.

Koha e shkëlqyer në dashuri.

Tani eshtë koha t'i tregoni anën tuaj të butë personit që ju intereson, në mënyrë që ata të kuptojnë natyrën tuaj të vërtetë dhe zemrën bujare që qëndron pas fjalëve.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Në mbrëmje do të mund të flisni me partnerin tuaj për një situatë që ju shqetëson me kohë, në mënyrë që ta përfundoni ditën të qetë dhe pa shqetësime.

Ata që kanë takime të herëpashershme, të cilët ndoshta e njohin një person shpesh e ftojnë atë për darkë, por më pas nuk shkojnë përpara, mund të ndiejnë nevojën për t'i dhënë një formë më të qëndrueshme jetës së tyre të dashurisë.

Kjo është dita e ideve të çuditshme, madje mendja ju kërkon të hutoheni.

Një përballje me shefin tuaj do t'ju bëjë të humbni pikë në gjykimin e tij. Jini të kënaqur dhe mendoni nëse vërtet ia vlen të grindeni dhe të zemëroheni.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Nëse keni kaluar një ditë të keqe, gjeni anën e mirë të asaj që ka ndodhur. Ju keni dhuratën për ta kthyer fatkeqësinë në një avantazh për ju - përdorni atë!

Humori juaj i ulët ndikon në shëndetin tuaj. Do të vijnë ditë më të mira, mos u dekurajoni.

Tensione të lehta në dashuri.

Mos lejoni që konfliktet e vogla të bëhen humnerë midis jush dhe partnerit tuaj: para së gjithash kërkoni një dialog të hapur dhe konstruktiv.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Situatë e shkëlqyeshme në dashuri për të lindurit në fund të shenjës.

Ju jeni shumë simpatik në tuajen, pa e ekzagjeruar, kështu që mos shkoni përtej një pike të caktuar.

Përpjekjet tuaja në këtë ditë duhet të përqendrohen jo aq shumë në punë, por në organizimin e punës.

Sidomos nëse keni një punë që ju jep shumë kënaqësi, heqja dorë në këtë moment do të ishte pothuajse një veprim budalla, kështu që më mirë të rikuperoni forcën tuaj të fundit, të paktën duke u zënë me punë.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Nëse jeni duke punuar me vete, është koha të mendoni për punësimin dhe zgjerimin e aktivitetit.

Një fat shtesë do t'ju shoqërojë gjithashtu në iniciativat tuaja të punës.

Një ditë e rimëkëmbjes së qartë, gjithashtu ndryshime të mundshme në horizont, për shembull në situatën e strehimit, një ndryshim të shtëpisë ose një transferim.

Në dashuri nuk do të ketë pengesa dhe do të jetoni një periudhë të qetë dhe të kënaqshme.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Fatkeqësisht kur punoni, disa detyra janë më të vështira se të tjerat, sot keni barrën më të rëndë, por së shpejti gjithçka do të kthehet në normalitet.

Nëse në këtë ditë akoma duhet të mendoni për punën dhe projektet që nuk kanë filluar ende, do të jetë e përshtatshme të shtyni emërimet e tjera që nuk kanë asnjë lidhje me punën.

Ju nuk duhet ta neglizhoni shumë partnerin tuaj, përndryshe ai mund të mos ju shpërblejë më me përkëdhelje kur keni nevojë për të.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Idetë dhe hijeshia e ndritshme do të jenë kartat tuaja fituese.

Ndjenjat tuaja për personin që doni ose ju pëlqen janë të sinqerta, prandaj mos lejoni askënd të dyshojë në to, madje as personin në fjalë.

Ka një ajër të ri në vendin e punës për ju.

Krijimtaria juaj në këtë ditë do të jetë shumë aktive dhe ju me siguri mund ta përdorni atë në avantazhin tuaj.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Periudhë e shkëlqyer në dashuri: sharmi juaj do të jetë i pakonkurueshëm.

Në dashuri do të jeni të papërmbajtshëm dhe ngrohtësia juaj njerëzore do të kthehet.

Një kohë ideale për të shijuar një pushim të këndshëm ose për të përgatitur plane produktive për punë.

Zgjerimi juaj sot mund t'ju ndihmojë shumë dhe t'ju shërbejë për të krijuar disa marrëdhënie të rëndësishme për punën tuaj.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Nëse jeni akoma i ankoruar në punën tuaj, kjo është dita e duhur që ju të provoni vlerën tuaj dhe të admiroheni jo vetëm nga shefi juaj, por edhe nga kolegët tuaj.

Ju do të jeni të kthjellët dhe magjepsës si kurrë më parë, në gjendje të impononi idetë tuaja dhe propozimet e punës në mënyrën më të favorshme.

Ju jeni të mirëpritur nga shoqëria, prandaj mos u fiksoni të bëni një përshtypje të mirë.

Sot është koha t'i jepni personit që doni pak më shumë mirëkuptim.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Momente qetësie në dashuri.

Lajme të bukura në dashuri për të lindurit në fund të shenjës.

Ju mund të bëni atë që dëshironi dhe gjithashtu do të keni shumë frymëzim për biznes të ri dhe projekte të reja, jo vetëm për punë.

Sot në mendjen tuaj, mendimet do të funksionojnë shpejt dhe më në fund mund të arrini në një pikë.

50 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page