top of page

Horoskopi 21 dhjetor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Dita e sotme do të jetë një ditë shumë stimuluese në të gjitha aspektet, mos kurseni veten për sa i përket ndjenjave, gjithçka që do ju kthehet do të jetë me vlerë.

Sot në mendjen tuaj, mendimet do të funksionojnë shpejt dhe më në fund mund të arrini në një pikë.

Nëse jeni të lodhur nga rutina e zakonshme, sot mund të dilni me dike shume të veçantë për ta bërë atë më emocionuese.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Lundrimi në ujëra të sigurta në këtë moment është disi i komplikuar, kështu që është gjithmonë më mirë të përpiqeni të mesoheni me gabimet, sepse nuk mund të merrni më të mirën akoma.

Duhet durim dhe gjithashtu kërkon shumë këmbëngulje, por ajo që është më e rëndësishme është se kërkon shumë përkushtim nga ata që të rrethojnë dhe duhet të të mbështesin, të cilët mund të mos jenë ende të gatshëm të pranojnë aftësitë tuaja!

Por sot, sharmi juaj do të jetë i pakonkurrueshëm: dini si ta shfrytëzoni.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Vendosni vetes kufizime në shpenzimet tuaja, veçanërisht nëse planifikoni diçka të rëndësishme, në të cilën kursimet do të bëhen thelbësore.

Nëse edhe sot i jepni shumë rëndësi faktorit ekonomik, nuk do të bëni asgjë të mirë.

Në shumë raste, shqetësimi themelor përfshin gjithashtu sferën e ndjenjave.

Kontrolloni më mirë gjendjen shpirtërore, sepse shumë ankesa mund të mërzisin dikë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Nëse duhet të shpenzoni para sot, për të bërë një dhuratë ose për të investuar në diçka, mos u bëni shumë të ngurtë, domethënë, mos u tregoni shumë koprrac.

Sharmi dhe inteligjenca juaj do të jenë në kulmin e tyre në këtë ditë dhe do t'ju ndihmojnë shumë për të arritur një qëllim të përqendruar prej kohësh dhe të pa praktikuar kurrë.

Do të jetë gjithashtu e mundur të fitoni përsëri një partner të humbur.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Nëse jeni në trazira për diçka që duhet të ndodhë në lidhjen tuaj të dashurisë, ose në një marrëdhënie me një mik, përpiquni të bëheni gati për këtë ditë, pasi entuziasmi mund të rritet ne maksimum.

Risi të ndritshme në dashuri.

Zgjohuni, do të jeni të vendosur mirë ditën e sotme dhe gjithashtu të gatshëm për të ndryshuar dhe punuar; lodhja nuk do të rëndojë mbi ju dhe as vendimet.

Sot është një ditë e mirë për ju, për të zbuluar nëse keni aftësitë e duhura për të realizuar projektin tuaj ose atë të një personi tjetër, i cili po llogariste te ju dhe në profesionalizmin tuaj për të bërë një fitim.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Përpiquni të bëni disa ndryshime, edhe të vogla, në jetën tuaj, përndryshe gjendja e tensionit nuk do të largohet nga ju së shpejti.

E rëndësishme në këtë periudhë të mbash konfidenciale disa çështje, jo sepse nuk mund t'i zbulosh, por më shumë që të mos bësh përshtypje të keqe në rast se një biznes i caktuar nuk kalon.

Ju jo gjithmonë duhet të keni frikë nga gjithçka, rrezikoni t’i mohoni vetes lumturinë që doni të arrini.

Shmangni grindjet në dashuri dhe mos jini të nxituar në vendime.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Dita mund të jetë më romantike sesa ajo që prisni, mund të jetë më e bukur dhe më befasuese sepse nuk e keni planifikuar, nuk do të keni kontrollin. Të heqësh dorë për pak do të të bëjë vetëm mirë.

Dyshimet tuaja do të zhduken falë një ndjenje që ju pëlqen vërtet, e cila është adrenalina. Sapo të filloni të përjetoni të gjitha këto seri ndjesish, ju gjithashtu do të shpëtoni nga gjithë ankthi i performancës te akumuluar në ditët e kaluara dhe do të shijoni jetën!


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Nevojat tuaja mund të mos jenë të rëndësishme për njerëzit përreth jush, por ato sigurisht që do të jenë për ju, prandaj mos u shqetësoni për kritikat ose thashethemet që ata bëjnë. Kur t'i keni kënaqur ata do të ndryshojnë mendje.

Të bësh diçka për veten tënde është shumë e rëndësishme, veçanërisht në momentet "jo". Edhe gjërat më të vogla mund t'ju japin energjinë e duhur për të përballuar çdo fatkeqësi ose ndonjë sfidë që keni në mendje! Forca!


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Ju do të duhet të merreni vetëm me situatën tuaj financiare.

Shtyni takimet dhe shpenzimet që nuk kanë rëndësi në këtë kohë, për të favorizuar ata që meritojnë të merren parasysh.

Herët ose vonë do të duhet të përballeni me atë person që keni frikë, gjithashtu për të kuptuar pse keni kaq frikë.

Do të ketë probleme në fushën sentimentale.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Një urgjencë ose një dicka e humbur do t'ju çmendë për një moment.

Ju mund të mos jeni shumë të lumtur të ndryshoni kolegë në punë këtë ditë, por do të duhet të mësoheni, të paktën për një kohë.

Disa tensione të vogla në dashuri nuk do ju shqetësojnë shumë dhe do të shijoni shoqërinë e miqve.

Marrëdhëniet ndërpersonale mjaft të vështira sot, përpiquni të shmangni konfrontimet e drejtpërdrejta me partnerin tuaj, kufizoni fërkimet.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Sot kënaquni në romancë.

Sigurohuni që dëshirat tuaja janë qartë të deshifrueshme, vetëm në këtë mënyrë do të gjeni një partner të vëmendshëm dhe të disponueshëm, të gatshëm për të përmbushur dëshirat tuaja.

Mendja juaj do të jetë shumë e pastër në këtë ditë dhe për këto arsye do të jeni edhe më reagues dhe zgjuar në vendin e punës dhe në të gjitha aktivitetet që do të duhet të përballeni.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Ju keni një instikt të sigurt, përdoreni dhe do t'ju çojë atje ku dëshironi pa gabime.

Përdorni aftësinë tuaj të veçantë për të shpjeguar qartë edhe pikëpamjet komplekse.

Nëse jeni në një lidhje romantike tani, sot mund të jetë dita e duhur për të marrë një vendim në lidhje me të ardhmen tuaj.

Sharmi juaj do të arrijë nivele shumë të larta dhe ju mund ta shfrytëzoni atë për të pushtuar gjahun më të lakmuar.

7 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti
Post: Blog2_Post
bottom of page