top of page

Horoskopi 2021 Ujori

Sa shume lajme!

Për mirë apo për keq, protagonistët do të jeni ju. Jupiteri dhe Saturni në Ujor do të kthejnë vëmendjen tek Shenja juaj.


Këto planete mbeshtesin iniciativat e reja, dëshirën për të vepruar, për të bërë, por ki kujdes që të mos lëvizësh rastësisht.


Keni nevojë për një plan! Ndoshta thjesht duhet të kuptoni se çfarë mund të arrini dhe çfarë nuk mundeni. Me pak fjalë, yjet ju sugjerojnë të zgjidhni, të përqendroni energjitë tuaja, të mos harxhoni përpjekjet tuaja në ëndrrat që nuk duhet të hiqni dorë, por t'i menaxhoni me largpamësi.


Me këtë qëndrim selektiv, dhe me një dinakëri më të madhe, ju do të arrini gjëra të mëdha nga ky 2021.


Dashuria

Dashuria, me përjashtim të disa ditëve me re në fillim të vitit, do t'ju ofrojë ndjenja të thella dhe të sinqerta. Ky muaj mund të jetë vërtet i rëndësishëm për karrierën tuaj të dashurisë dhe t'ju shtyjë drejt një kthesë të rëndësishme; mos mendoni vetëm për qëllimet klasike, sepse edhe thjesht të kuptuarit se kush jeni dhe çfarë dëshironi me të vërtetë, pranoni veten dhe ndiheni mirë siç jeni do të thotë arritja e një qëllimi të rëndësishëm, sepse është baza e nevojshme për të qenë në gjendje të ndërtoni lumturi të qëndrueshme dhe përmbushëse.


Momente magjike përpara me partnerin tuaj! Mund të ketë shpërthime të vogla xhelozie (ose edhe të mëdha) në fillim të muajit. Por së shpejti qetësia do të kthehet, emocionet e përbashkëta, dëshira për t'u përfshirë për të zbuluar horizonte të reja, por dorë për dore me partnerin tuaj. Ekzistojnë gjithashtu hapësira për tërheqje, pasion fizik, dëshirë për të eksperimentuar me lojëra të reja në intimitet, por edhe për të sjellë erotizmin në forma të reja, jo domosdoshmërisht të lidhura me seksin. Ju mund të ndiheni të bashkuar me partnerin tuaj edhe me një vështrim plot pasion.


Janari mund të jetë një muaj shumë i përshtatshëm për tu dashuruar. Ju do të jeni të hapur aq sa të vendosni Cupid në gjurmët tuaja dhe të inkurajoni pasionin që të shfaqet në jetën tuaj. Dashuritë e reja do të lindin nën shenjën e entuziazmit, gëzimit, besimit, por, mbase, ato do të jenë paksa të vrullshme, të nxituara, mbase edhe pak naive. Jini të kujdesshëm!


Shendeti

Mjaft me përtacinë! Nëse i jeni nënshtruar grykësisë, nëse keni harruar të gjitha qëllimet e mira që lidhen me mirëqenien dhe bukurinë, ky 2021 do t'ju shohë me bindjen se qëndrueshmëria dhe vendosmëria mund t'ju ndihmojnë të arrini rezultatet e dëshiruara.


Dhe sigurisht që do të jetë keshtu pasi nuk do të hiqni dore derisa të përmirësoni pamjen dhe te kuroni pamjen e jashtme.


Nëse disa probleme peshojnë mbi shpatullat tuaja, mund t'ju duhet të përballeni me ndryshimet e para për shkak të hormoneve.


Mos u dorëzo por vepro: vitaminat, ushqimi, trajtimet sportive dhe kozmetike mund të vonojnë efektet negative të këtyre ndryshimeve dhe të ndihmojnë të mbash një pamje të freskët dhe rrezatuese.


Puna

Dëshira për hakmarrje në plan të parë! Një ambicie e shëndetshme do t'ju përshkojë gjatë gjithë vitit 2021. Ju do të dëshironi të rrisni pozicionin tuaj, të përpiqeni të arrini qëllimet e dëshiruara, të përmirësoni cilësinë e jetës në zyrë, marrëdhëniet dhe rutinat, ose thjesht të ngjiteni në majë dhe të mposhtni konkurrencën. Dëshira për të nxjerrë në pah talentin tuaj bie në sy.


Me të gjitha ndryshimet e papritura që ndodhën në vitin 2020 dhe që prekin të gjithë, jo vetëm ju, nuk do të jenë të lehta, por do të keni qëndrimin e duhur në anën tuaj: disponueshmëri, largpamesi, krijimtaria dhe aftësia për tu rimekembur.


Ju keni atë që duhet për të kapercyer rrethin. Merkuri shpesh do t’ju ​​favorizojë gjatë gjithë vitit: në Ujorin, midis janarit dhe mesit të marsit, pastaj në Binjakët midis majit dhe korrikut dhe më në fund në Peshore midis fundit të gushtit dhe fillimit të nëntorit. Këto periudha mund të inkurajojnë reflektimin, mundësinë dhe zgjuarsinë.

206 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page