top of page

Horoskopi 2021 Peshorja

2021 fillon duke i ofruar Peshores mesazhe të qarta të cilat duhet të dëgjohen. Jupiteri synon të fuqizojë sektorin ekonomik me aktivitete shpërblyese, por në të njëjtën kohë ju kërkon të mbani këmbët në tokë. Në këtë 2021, shumë aspekte praktike do të duhet të kujdesen dhe ju do të duhet të tregoni disiplinë, metodë dhe të krijoni projekte të planifikuara mirë. Për të shmangur zhgënjimin, do të duhet të bëhen lëshime dhe do të jetë e nevojshme të qëndroni të përqendruar në qëllimin e vendosur. Këtë vit, më shumë se çdo gjë tjetër, ju duhet të braktisni pavendosmërinë tuaj dhe pasivitetin tuaj dhe të merrni hapa për të favorizuar veprime që ju lejojnë të përparoni drejt horizonteve tuaja profesionale. Vetëm nëse përfshiheni personalisht në punë, por edhe në ndjenjat tuaja, mund të aspironi për rritje në të dy frontet.


Plutoni nuk e harron sektorin social dhe duke pasur parasysh këmbënguljen tuaj premton rezultate shumë të kënaqshme dhe do të favorizojë suksesin. Viti i ri ofron mbështetjen e shumë aleatëve astralë që do të duhet të përdorni për të zgjeruar gamën tuaj të veprimit. Bëhuni më pak idealistë dhe do keni pritje të caktuara në lidhje me evolucionin e jetës suaj: 2021 është një vit që kërkon konkretizëm, kështu që do të duhet të tregoni veten se jeni në përputhje me ambiciet tuaja.


Dashuria

Sfera sentimentale në vitin e ri nuk fillon mirë: Afërdita tek Akrepi duket e ftohtë dhe e akullt, por falë Jupiterit të guximshëm do të keni shumë mundësi për të nxjerrë në pah tërheqjen erotike dhe për t’i dhënë një impuls pozitiv jetës tuaj ne çift. Sidoqoftë, ata që aspirojnë të bëhen të domosdoshëm për partnerin do të duhet të merren me një përgjigje joshëse që lë pak vend për imagjinatë. Shqetësimet tuaja profesionale do të ushtojne në shtëpi dhe do të shkaktojnë tension. Planetët këshillojnë që të mos grindeni në mënyrë të panevojshme.


Neptuni, megjithë keqkuptimet, do të jetë elementi astral i aftë të rrënjosë ndjenjën dhe poezinë për të dashur dhe për të zhvilluar kreativitetin tuaj në maksimum. Do ju bëjë romantik dhe shumë të ëmbël dhe do u japë ndjesinë e mbingarkesës plotësisht nga marrëdhënia. Ata që marrin pjesë në mënyrë aktive do të jenë në gjendje të përjetojnë një dashuri që do të lërë gjurmë dhe në një kontekst të gjallë dhe pasionant. Sezoni më intensiv do të jetë vera, në të cilën performancat tuaja erotike do të jenë me të vërtetë të jashtëzakonshme, por vjeshta gjithashtu do të jetë plot lajme dhe do të nxjerrë në dritë qëllimet për të ndarë me të dashurin tuaj, të cilat do të forcojnë lidhjen. Në muajt e fundit të vitit, megjithatë, një xhelozi e forte mund të shfaqet. Nëse jeni beqar, ndryshe nga e kaluara, ku u hodhët kokëfortë në marrëdhënie, do të merrni kohë për të njohur dikë që ju pëlqen dhe për të ndjekur historinë.


Shendeti

Viti 2021 rekomandon ata që kanë lindur nga Peshorja të dëgjojnë sinjalet e fizikut. Nga një këndvështrim i jashtëm do të jeni të buzëqeshur, por stresi i brendshëm do t'ju bëjë të jeni veçanërisht të tensionuar. Kini kujdes që të mos mbingarkoheni nga disponimet tuaja: për t’i shmangur ato, bëni pushime dhe përqendrohuni në teknikat e relaksimit që do t'ju bëjnë të rimbushni bateritë. Për të qëndruar në formë, hiqni dorë nga zakonet e këqija dhe sigurohuni që të bëni një jetë të shëndetshme. Saturni ju fton vazhdimisht në moderim, por ju do të duhet të luftoni me turbulencën e Neptunit i cili përpiqet në çdo mënyrë të ndërhyjë edhe në periudhat në të cilat trupi është në të mirën e tij. Prandaj, dëgjoni këshillat e yjeve dhe shmangni tejkalimet e gabimeve të të gjitha llojeve në tryezë!


Puna

Qëllimet që keni caktuar dhe mundësitë që qielli ka vendosur t'ju dhurojë do të udhëtojnë në dy kanale të ndryshme. Në muajt e parë të vitit do të keni shumë hezitim në lidhje me disa projekte për të ndërmarrë dhe mungesa juaj e motivimit do të rrezikojë të shkelni karrierën tuaj dhe t'ju bëjë të godisni kokën pas një muri nëse nuk merrni menjëherë masat e nevojshme paraprake. Nga njëra anë, yjet do të vendosin gjithçka në një pjatë argjendi, por nëse nuk keni një grusht ambicieje, çështjet profesionale do të sjellin vetëm zhgënjim dhe konflikt. Nëse doni sukses konkret, duhet ta meritoni atë dhe prandaj ka ardhur koha që të merrni situatën tuaj në dorë, dhe të mbani kontrollin e projekteve tuaja. Ju nuk do të duhet të kërkoni menjëherë fitime të mëdha, sepse ato do të vijnë më vonë, yjet do të rezervojnë më parë prestigj dhe autoritet profesional.


Pozicioni i Jupiterit garanton të ardhura të shkëlqyera që mund të përdoren për të shlyer borxhet ose zotimet e ndërmarra më parë, por në çdo rast parashikimi juaj gjithmonë do të shpërblehet. Deri në fund të vitit, të ardhurat dhe investimet mund të jenë aq të mëdha sa të përfaqësojnë pikënisjen e rilindjes tuaj ekonomike. Planetët gjithashtu ju sugjerojnë të miratoni një strategji financiare që ju mbron nga çdo rrezik dhe mbron investimet që keni bërë. Në këtë mënyrë përpjekjet tuaja nuk do të kenë qenë të kota dhe do të keni çfarë të mbështeteni në periudhat më të dobëta të së ardhmes së afërt.

175 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

コメント


Post: Blog2_Post
bottom of page