top of page

Horoskopi 2021 Bricjapi

Dëshira për ndryshim!

A ka ndonjë prej jush i zemëruar me Yjet? Jupiteri, Saturni dhe Plutoni në Bricjap në vitin 2020 mund të mos i kenë mbajtur të gjitha premtimet e tyre.


Dhe ju, aq racional sa jeni dhe praktik, mbase keni vendosur që ndjekja e gjithçkaje dhe lënia e fushës e lirë në ambicie nuk është e mirë.


Megjithatë, nëse e mendoni me kujdes, viti i kaluar ju ka dhënë diçka të rëndësishme: vetëdijësim dhe rritje të brendshme.


Ju sigurisht nuk mund të thoni se jeni të njëjtët njerëz, përkundrazi e kundërta. Dhe mund të jetë për këtë arsye që në 2021 të përparoni me besim, mbase me një majë cinizmi, por me shanse të shkëlqyera për të arritur qëllime të rëndësishme për ju.


Dashuria

Eshtë një vit plot pasion dhe për Bricjapin dashuria fillon shumë mirë. Të gjitha çështjet afektive dhe sentimentale do të jenë pozitive dhe Afërdita qëndron në shenjë që nga ditët e para të vitit, shoqëruar nga Urani që rrit mirëkuptimin dhe pasionin erotik. Marrëdhëniet do të jenë të zjarrta dhe karakterizohen nga detaje shumë tërheqëse, të cilat do të jenë në gjendje të bashkojnë mendjen dhe trupin.

Ata qe jane në një çift të qëndrueshëm nuk do të kenë dëshirë tjetër përveç se t'i japin një shtysë të re marrëdhënies dhe me këto kushte tërheqëse rezultati sigurohet. Nëse, nga ana tjetër, atmosfera mungon pak, ju mbetet juve që të rindizni flakën e pasionit dhe ta projektoni partnerin tuaj në të ardhmen me projekte të reja të përbashkëta.


Edhe nëse po luftoni me shumë angazhime pune, mos harroni kurrë t’i tregoni të dashurit tuaj se sa kujdeseni. Ata që besojnë se jeni shumë i kontrolluar dhe i shkëputur do të kenë arsye të mira për të ndryshuar mendim! Butësia juaj dhe mënyra se si e përfshini partnerin do të jetë një demonstrim i qartë se sa jeni në gjendje të jepni emocione të ëmbla. Gëzuar Vitin e Ri edhe për beqarët: pranvera dhe vera do të sjellin shumë lajme dhe, mbi të gjitha, shumë do të jenë të vetëdijshëm se nuk duan të pranojnë kurrë më vetminë. Do të ketë ndjesi të reja dhe të kënaqshme, ndonjëherë edhe goditje trasgresive dhe rrufe të hedhura nga një Cupid i cili nuk do t'ju lërë vetëm. Do të ketë shumë zemra të thyera dhe shumë flirte që do të mbani deri në fund të verës, kur vlimet do të qetësohen dhe do të mbeten vetëm ato histori që ju kanë marrë vërtet zemrën.


Shendeti

Yjet dërgojnë sinjale të kënaqësisë më të madhe në fillim të vitit, të cilat mund t'ju bëjnë të shikoni zakonet tuaja me sy më pak të ashpër se zakonisht. Viti që vjen premton të jetë i relaksuar, por shumë produktiv dhe nëse keni vendosur të bëni një pushim do të jetë e mjaftueshme për të mbajtur ritmin normal. Tani mund ta investoni energjinë tuaj në diçka tjetër dhe të relaksoheni duke bërë sporte ose duke bërë shëtitje të gjata në mes të natyrës.


Konteksti i parashikuar nga yjet duket se është në kontrast me personalitetin tuaj dinamik dhe aktiv, por kur fizikanti kërkon vëmendje duhet ta dëgjoni atë dhe të mos nënvlerësoni as simptomën më të vogël. Pra, kur të vendosni të aktivizoheni përsëri, do të duhet të planifikoni qëllimet e vendosura për stilin tuaj të jetës, për të shmangur sulmin nga një rritje e lodhjes dhe nervozizmit të tepruar. Dhe gjithashtu shmangni mërzitjen siç bëni shpesh, ose shikimin me tërbim kur gjërat nuk ju përshtaten. Lëreni veten të shkojë, relaksohuni dhe merrni frymë thellë përpara se të zhyteni me ngut në punët e punës ose ngjarjet e paparashikuara të vazhdueshme të jetës së përditshme që siç e dini nuk mungojnë kurrë.


Puna

Të gjitha situatat e komplikuara dhe të lidhura do të shpërbëhen nga yjet të cilat do t'ju lejojnë të jepni dritën jeshile në realizimin e projekteve tuaja! Shanset tuaja do të mbështeten dhe priten më shumë se pozicione të favorshme. Në muajt e parë të vitit 2021 mund të keni kaq shumë mundësi për të marrë përsipër angazhime të shumta menjëherë, mbase edhe paksa të tepërta, të cilat do t'ju mbajnë larg nga shpërqendrimet e tjera dhe madje nga afeksionet. Sidoqoftë, sapo të futeni në ritëm, do të gjeni ekuilibrin e duhur dhe do të jeni në gjendje të pajtoni detyrat duke respektuar disa përparësi të tilla si familja dhe nuk do të hiqni dorë nga marrja e një kohe të lirë për t'u çlodhur.


Horoskopi premton dëshira të mira dhe shpall mundësi të mëdha për ta bërë emrin tuaj të spikatur dhe vlerësuar cilësitë tuaja. Ju do të keni mundësinë të provoni forcën tuaj në fusha të ndryshme dhe kudo do të tregoni se jeni të aftë dhe të shkëlqyer, edhe nëse operoni në sektorë të panjohur për ju. Për t'ju mbështetur do të jetë ajo energji mbresëlënëse që sidoqoftë do t'ju duhet të kultivoni dhe e cila do të jetë thelbësore për të realizuar plotësisht shumë nga idetë tuaja. Intuitat tuaja do të jenë të shkëlqyera dhe do të jeni në gjendje të parashikoni disa rrethana që do të lindin dhe të dilni nga çdo situatë e pakëndshme në kohë.264 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page