top of page

Horoskopi 20 tetor 2020

Dashi

(21 mars- 20 prill)


Fjalët e tua mund të ndryshojnë jetën tënde, pyetja që duhet ti bësh vetes është: çfarë dua të ndryshoj vërtet? Ndoshta ju duhet vetëm një shtytje e vogël.

Dalëngadalë, ju po largoni nga ju të gjitha dyshimet që më parë ju përfshinin, veçanërisht në çështje sentimentale.Tani mund te rifitoni kohën e humbur dhe te zbuloni veten.

Do të ndiheni në gjendje të shkëlqyer, dhe kjo do të jetë koha ideale për të punuar sa më mirë ose për të trajtuar veten në një fazë të shkëlqyer relaksimi, PUSHIME!


Demi

(21 prill- 21 maj)


Vetmia mund të shfaqet në zonën tuaj sot, por nuk keni pse të keni frikë prej saj pasi të qenit me veten nuk është problem.

Bëni një përpjekje për të qenë të këndshëm, edhe me ata që nuk ju pelqejne shumë.

Keni lene disa punë pas, dhe tani është e gjitha një garë rikuperimi.

Mundohuni të mos mendoni shumë për problemet e të tjerëve në këtë ditë, përkundrazi përpiquni të zgjidhni ato që ndikojnë në punën tuaj.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Kohë e shkëlqyeshme për të gjitha llojet e transaksioneve financiare.

Diçka shumë e veçantë mund të ndodhë sot, e aftë për të ngritur shpirtin tuaj nga mbrëmja e djeshme.

Kaloni sa më shumë kohë të jetë e mundur sot me familjen tuaj, pasi të afërmit tuaj dhe, nëse është e nevojshme, edhe fëmijët, duhet të dinë se jane afër jush, dhe vetëm ju mund t'u jepni atyre qetësinë dhe ndjenjën e harmonisë së nevojshme.

Një dashuri me shikim të parë mund të ndryshojë papritur jetën tuaj dhe t'ju tërheq në një vorbull emocionesh, pasi nuk i keni përjetuar ato për një kohë të gjatë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Sharmi dhe shëndeti juaj do të përmirësohen dukshëm, veçanërisht nëse i përkasni dekadës së dytë.

Në sferën sentimentale do të shijoni një situatë më shumë se të favorshme dhe do të keni mundësi të mira.

Në shkollë ose në punë energjia juaj do jetë gjithmonë e njëjtë gjatë gjithë ditës dhe kjo sigurisht që do të jetë gjithashtu një avantazh për ju që nuk do të ndjeni barrën e disa angazhimeve, si fizike ashtu edhe mendore.

Energjia juaj në këtë ditë është mjaft pozitive, kështu që duhet të përpiqeni ta shfrytëzoni në mënyrën më të mirë sidomos në vendin e punës dhe nëse keni mungesë në këtë kuptim.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Nuk ka rëndësi nëse ndonjehere jeni egoist dhe kënaqeni me gjithë dashurinë që ata që ju duan juve janë në gjendje t'ju japin.

Ata që kanë lindur në dekadën e tretë do të gëzojnë mundësi të shkëlqyera në dashuri.

Sidomos nëse keni një punë që ju jep shumë kënaqësi, heqja dorë në këtë pikë do të ishte pothuajse një veprim i marrë, kështu që ju do të shfrytezoni më mirë forcën tuaj të fundit ne angazhime te ndryshme.

Mënyra se si po shikoni tani jetën tuaj do t'ju ndihmojë shumë, pasi po merrni ndikime pozitive që do t'ju ndihmojnë të përqendroheni në gjërat thelbësore dhe të lini mënjanë të panevojshmet.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Nuk mund të imitoni të preferuarin tuaj nëse nuk keni burime financiare.

Nëse po planifikoni ti terhiqni vemedjen atyre qe jane me lart se ju, do të ishte më mirë që sot të merrni ndihmë nga dikush i aftë ti bëjë ato të besueshme dhe interesante për ata që do të duhet t'i dëgjojnë ata.

Një person po përpiqet të hyjë në jetën tuaj në hapa të vegjël, por ju nuk e bëni aq të lehtë hyrjen e tij, sepse nuk jeni shumë të aftë të menaxhoni ndjenjat gjatë kësaj periudhe.

Disa keqkuptime në fushën sentimentale.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Nuk ka më frikë nga asgjë, hidhuni, me këmbëngulje do të jeni në gjendje të pushtoni edhe botën.

Idetë shkëlqyese mund të realizohen në kohën e duhur.

Ndoshta partneri juaj e ka kujtuar përvjetorin tuaj dhe ka përgatitur diçka vërtet të veçantë, e cila do t'ju lë pa fjalë, ose fëmija juaj që zakonisht nuk prek asgje me dore në shtëpi, do të shqetësohet për pastrimin e tryezës ose për të hekurosur vetë këmishën e tij.

Në dashuri, megjithatë, do të jeni në majën e sharmit dhe joshjes: asnjë pre nuk mund t'ju shpëtojë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Nëse jeni vërtet të sigurt se dyshimet tuaja kanë ndonjë bazë, do të jetë mirë t'i kontrolloni ato në të ardhmen.

Mund të jeni pak i irrituar sot, kështu që qëndroni larg njerëzve sa më shumë që të keni mundësi.

Puna sigurisht sjell kënaqësi të madhe por gjithashtu mund të jetë shumë stresuese ndonjëherë.

Ndoshta një koleg në këtë ditë mund t’ju ​​shkaktojë më shumë telashe se zakonisht, pasi xhelozia ndonjëherë mund të luajë hile.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Jeni me të vërtetë me fat që rrethoheni nga kaq shumë njerëz që ju duan në një mënyrë kaq të qartë dhe bujare.

Kjo do të jetë dita më e përshtatshme nëse keni një bisedë të rëndësishme me partnerin tuaj në lidhje me jetën tuaj së bashku në të ardhmen.

Mund të duket e çuditshme, por ndonjëherë puna ju ndihmon të rriteni aq shumë, sa të duhet të punoni më shumë dhe të mos ndaleni kurrë, për të fituar kaq shumë përvojë dhe dëshirë për tu rritur.

Ndryshime ne horizont në lidhje me punën.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ju shpesh i nënvlerësoni ndjenjat, veçanërisht ato të të tjerëve, dhe gjithashtu pretendoni të kuptoheni.

Një pushim nga ajo që ju shqetëson, për të lënë trupin tuaj të lirë të marrë frymë pa menduar do t'ju bënte mirë.

Kujdeseni gjithmone për të gjitha detajet në punën tuaj.

Mos e fikni një pjesë të vetes kur shkoni në punë ose shkollë, jini gjithmonë vetvetja.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Kaloni çdo stuhi të vogël prej disa momentesh të paqena dhe zgjidhni çdo polemikë lehtësisht.

Për dekadën e tretë është e qartë: si në nivelin shoqëror, ashtu edhe në atë pasion-sentimental, nuk duhet të presim kaq shumë.

Një rast urgjence ose një praktike e humbur do ju bezdisin për një moment.

Puna do të jetë mjaft e lodhshme, dhe thjesht do të dëshironi të bëni pushime.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Në këtë ditë, nëse përqendroheni shumë në pamjen estetike të njerëzve, nuk do të arrini të kuptoni thelbin e tyre të vërtetë.

Ju duhet të mësoni të keni mendimet tuaja për gjërat dhe të mos mbështeteni në dëgjim.

Sot hijeshia dhe sharmi juaj nuk do të jenë të mjaftueshme për të pasur më shumë fuqi mbi njerëzit.

Në ditën e sotme, ju do të gjeni veten në qendër të vëmendjes së disa njerëzve që presin shumë nga ju.

6 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page