top of page

Horoskopi 20 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Në fushën profesionale do të jetë e mundur të fillojmë iniciativa të reja dhe të rinisim një projekt të caktuar

Do të keni energji dhe dëshirë ta bëni me të dyja duart; do të arrini rezultate të rëndësishme në punë dhe në jetën personale.

Nëse jeni në një lidhje romantike tani, sot mund të jetë dita e duhur për të marrë një vendim në lidhje me të ardhmen tuaj.

Momente të ëmbla në dashuri.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Kushtojini më shumë vëmendje detajeve në punën tuaj dhe mos u tregoni impulsiv, veçanërisht nëse keni lindur në fund të shenjës.

Në vend që të dilni dhe të mos bëni asgjë, do të ishte më mirë të mos grumbulloni punë.

Për ata që kanë lindur në fund të shenjës, disa keqkuptime në dashuri.

Njerëzit do të jenë të vështirë, dhe humbja e durimit tuaj mund të jetë një pasojë normale e kërkesave të pamundura.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Njohjet e reja mund të zgjerojnë horizontin tuaj dhe madje t'ju ofrojë vizione të reja të papritura të jetës.

Sot nuk do të keni frikë të mërzitni dikë nëse preferoni të kaloni kohë në gjërat që ju pëlqejnë më shumë, si të qenit me miqtë ose me partnerin tuaj.

Ju mund të mbështeteni në inteligjencën dhe reagimin tuaj pasi kjo do të jetë e nevojshme në punën tuaj.

Gjatë punës suaj do të ketë mundësi të mrekullueshme, të cilat do të jeni në gjendje t'i shfrytëzoni gjatë fluturimit falë ideve të qarta dhe precize.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Pak imagjinatë do të jetë gjithçka që ju nevojitet për të gjetur zgjidhjen e një problemi pune.

Një takim i dobishëm për punën tuaj.

Mos kurseni veten në ndjenja, ato sjellin vetëm emocione të bukura për t’u mbajtur mend.

Në dashuri nuk do keni rivalë.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Në këtë ditë, puna mund të ndërthuret me jetën tuaj private, por ju do të duhet të bëni gjithçka për ta shmangur atë, pasi ky kombinim nuk është kurrë shumë i përshtatshëm.

Ju mund të lëndoni ndjenjat e dikujt, të cilët do të zhgënjehen shumë në sjelljen tuaj fëminore.

Megjithëse keni përshtypjen se të gjithë janë kundër jush në këtë ditë, nuk keni pse të dëshpëroheni para kohe, pasi sigurisht që do të gjeni më shumë mbështetje nga njerëzit që nuk ju gjykojnë dhe që nuk do t'ju lënë të përballeni vetëm me problemet.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Disa marrëveshje më pak nuk do t'ju sjellin një mungesë ekonomike, pasi do të bëheni më të pasur në një kuptim tjetër.

Një qëllim i rëndësishëm mund të jetë afër dhe ju mund ta humbisni nëse nuk veproni sipas intuitës, ndikimit.

Jo të gjitha bisedat tuaja intelektuale do të kthehen në dashuri, por njëra prej tyre do t'ju godasë dhe do t'ia mbani mendjen tuaj për shumë ditë të tjera.

Përgjigjet që dëshironit tani janë afër. Ka mundësi për ju sot, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale, kështu që nëse keni diçka për të kompensuar, ose nëse jeni beqar dhe doni të gjeni një shok shpirti, kjo do të jetë dita


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ndoshta në këtë ditë ju do të keni ende disa probleme të vogla shëndetësore, por asgjë që nuk ju pengon seriozisht t'i jepni të gjitha në shkollë, në punë apo edhe në shtëpi dhe me fëmijët.

Ju do të ndiheni mjaft të shpërqendruar dhe jokonkluzivë në punë, dhe do të ketë tensione në fushën emocionale.

Njerëzit që hezitojnë thjesht do t'ju mërzisin, sepse kanë frikë të marrin një qëndrim.

Shmangni grindjet në dashuri dhe mos jini të nxituar në vendime.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ju do të ndiheni të kthjellët dhe të gatshëm si kurrë më parë dhe programet tuaja të punës do t'ju japin kënaqësi të madhe.

Nëse ju mungon guximi për t'u përballur me njerëzit, mbështetuni tek dikush tjetër, por mos iu dorëzoni autoritetit.

Dita e sotme do të jetë një ditë shumë stimuluese në të gjitha aspektet, mos kurseni veten për sa i përket ndjenjave, gjithçka që do ju kthehet do të ketë vlerë.

Sharmi dhe vrulli juaj jetësor do të jenë kartat fituese.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


A po merrni vërtet vlerësime në disa fronte, nga puna te stafi.

Situatat që deri vonë dukeshin si shenja të paqëndrueshmërisë në lidhje me punën tuaj, kanë filluar të sqarohen dhe ajo që ju shqetësonte pushon së qeni një burim shqetësimi shqetësimi.

Në këtë ditë do të argëtoheni shumë me partnerin tuaj, nëse e keni, ose nga ndonjë person që është i veçantë për ju.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ju duhet të mësoni të ndani jetën private nga jeta profesionale.

Mos u tërhiqni, përndryshe ata do të mendojnë se ju nuk jeni në lartësinë e detyrës dhe reputacioni juaj mund të ulet.

Mos e detyroni veten të jeni i mirë me çdo kusht, nuk ju duhet, të paktën për momentin, kjo mund t'ju sjellë vetëm telashe.

Herët ose vonë ju do të duhet të përballeni me atë person që keni frikë, gjithashtu për të kuptuar pse keni kaq frikë.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Keqkuptimet në punë mund t’ju ​​vështirësojnë dhe me siguri do të duhet të lësh avull.

Ekziston një vijë për të vendosur midis jetës tuaj private dhe punës.

Ju jo gjithmonë duhet të keni frikë nga gjithçka, rrezikoni t’i mohoni vetes lumturinë që doni të arrini.

Kontrolloni më mirë gjendjen shpirtërore, sepse shumë ankesa mund të mërzisë dikë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Energjitë delikate janë në punë gjatë kësaj kohe për t'ju ndihmuar të bëni ndryshime të reja krijuese në jetën tuaj. Ju mund të keni mundësinë për të marrë autorit ose pushtet mbi të tjerët.

Ndodh shpesh që në fillim e nënvlerësoni veten, dhe më pas filloni me një shpërthim dhe përfundoni më herët sesa pritej.

Mos kini frikë të tregoni ndjenjat tuaja sot.

Pranoni bujarinë e të tjerëve dhe mësoni pak nga kjo, mund të jetë e dobishme për ju në të ardhmen.

36 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page