top of page

Horoskopi 2 shkurt 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Jini të kujdesshëm, veçanërisht kur bëhet fjalë për shpenzimet e pushimeve.

Një pushim nga ajo që ju shqetëson, për ta lënë trupin tuaj të lirë të marrë frymë pa mendime do t'ju bënte mirë.

Nëse po përfshiheni në një histori të re dashurie rreth kësaj kohe, sot do të zbuloni disa të mira, prandaj jini të përgatitur për surprizat që urreni më shumë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Kaloni çdo stuhi të vogël prej disa çastesh të padëmtuar dhe zgjidhni çdo mosmarrëveshje lehtësisht.

Vetmia mund të shfaqet sot, por nuk keni pse të keni frikë nga ajo pasi të qenit me veten nuk është problem.

Edhe nëse mendoni se puna në grup është e padobishme dhe e shpërndarë, duhet të bëni një përjashtim për sot.

Shpërqendrim dhe ngjarje të vogla të papritura në punë dhe udhëtime për ata që kanë lindur në dekadën e parë.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Sharmi juaj mund të ndryshojë rrjedhën e ngjarjeve, nëse dozohet me aftësi.

Ata prej jush që janë më të hapur për dashuri do të gjeni arsyet e kënaqësisë sot dhe do të jenë në gjendje të bëjnë projekte të rëndësishme.

Miqtë tuaj do të kuptojnë nëse duhet të anuloni një angazhim për shkak të problemeve të punës. Mos harroni se do të vijë koha për të festuar suksesin tuaj dhe për të mbledhur lavdërimet e atyre që nuk donin të besonin tek ju.

Duke punuar me zell me njerëzit që janë afër jush, ju mund të arrini rezultate të shkëlqyera.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Kontrolloni instiktet tuaja sot, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me shpenzime të parave kot, të cilat mund t'ju duhen në të ardhmen, ndoshta për t'u dhënë dhurata njerëzve që keni harruar më parë.

Mbani nën kontroll situatën ekonomike duke shmangur shpenzimet e nxituara.

Mos hezitoni të shpjegoni ndjenjat tuaja, dhe pastaj mbylluni në heshtjen tuaj.

Dhimbjet e dashurisë gjithmonë lëndojnë, madje edhe ata që duken më të ashpër.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Tani eshtë koha ta falni partnerin tuaj për fjalët e tij. Fatkeqësisht, nuk është gjithmonë e mundur të thuash gjëra pa shkaktuar lëndime.

Mos u shqetëso nëse duhet të zbutësh disa kontraste në dashuri: do të kalojnë retë.

Merrni kohë për të marrë vendime të rëndësishme.

Sidomos nëse punoni me njerëz të tjerë ose keni nevojë për njerëz të tjerë, do të jetë më mirë nëse jeni të hapur për më shumë mundësi, të ndryshoni shpesh mendimin tuaj dhe të bëni kompromise të vogla.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ju do të jeni në gjendje të merrni pjesë aktivisht në punë dhe kohë të lirë me të njëjtën qetësi autentike.

Mundohuni të merrni rezultate të mira në shkollë ose në punë, pa u imponuar vetes të tjerëve dhe pa kërkuar rruge te shkurtra, ndershmëria dhe përkushtimi do të shpërblehen.

Ju do të jeni veçanërisht joshës dhe simpatik nëse i përkisni dekadës së dytë.

Njerëzit përreth jush mund të jenë shumë krenarë për ju.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Mos hiqni dorë nga biseda me ata që duan të shprehin mendimin e tyre për një temë që ju intereson.

Marrëveshje të shkëlqyera në dashuri.

Një marrëdhënie profesionale mund të marrë një kthesë tjetër dhe gradualisht të kthehet në atë që dëshironi.

Sot do të duhet të punoni shumë por gjithashtu do të arrini shumë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Mund të duket e mërzitshme, por duhet të respektoni idetë e të tjerëve, përndryshe nuk do të jeni në gjendje të arrini qëllimet tuaja.

Mundohuni të zgjidhni çdo konflikt me fjalën tuaj të zakonshme.

Në fushën e punës, ju gjithashtu duhet të jeni të papërballueshëm me kolegët tuaj.

Nëse bëni një punë si një mjek ose një zjarrfikës, jini të gatshëm të mos flini ose të hani sot.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Pasuri të reja presin në dashuri.

Përgjigjet që keni pritur do të vijnë dhe do të sjellin një frymë gëzimi tek ju.

Zgjohuni, do të jeni të vendosur mirë ditën e sotme dhe gjithashtu të gatshëm për të ndryshuar dhe punuar; lodhja nuk do të rëndojë mbi ju dhe as vendimet.

Ndiheni të ndritshëm dhe preferoni të shtyni detyrat e mërzitshme për të ndjekur ide të reja me njerëz që ndajnë interesat tuaja.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Mos harroni se moda nuk është gjithçka në jetë, nëse nuk jeni stiliste, dhe për këtë arsye nuk mund të mendoni gjithmonë dhe vetëm për këtë aspekt të jetës.

Shmangni bërjen e transaksioneve të mëdha nëse paratë ose portofoli juaj shqetësohen.

Mos kini frikë nga ndonjë konflikt me prindërit ose fëmijët tuaj.

Ndoshta ju e keni mbivlerësuar personin pranë jush, pavarësisht nëse është një mik apo një partner, çështja nuk ndryshon.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Nëse në ditët e fundit keni humbur shumë kohë duke menduar për të tjerët, duke lënë pas dore atë që keni dashur për veten tuaj, sot është dita për të rifituar kontaktet me veten.

Në këtë ditë me siguri do të keni një mundësi të shkëlqyeshme për të parë përreth, veçanërisht nëse jeni vetëm, dhe gjithashtu në vendin e punës.

Ata që punojnë, e bëjnë me gëzim dhe fitojnë.

Idetë tuaja janë efektive dhe të vlefshme, prandaj mos hezitoni t'i ekspozoni ato para publikut.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Jeta e sentimentale shkone shume mirë, ku do të jeni, jeni në gjendje të ushtroni sharmin tuaj në maksimum.

Jini gati këtë ditë për të prishur një mur midis jush dhe një personi që po përpiqet në çdo mënyrë të vendosë kontakte me ju.

Sot keni mundësinë të krijoni kontakte, posaçërisht kontakte biznesi, të cilat do t'ju shërbejnë në të ardhmen dhe që do të jenë gjithashtu shumë të dobishme për kolegët tuaj ose për dikë në familjen tuaj.

38 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti
Post: Blog2_Post
bottom of page