top of page

Horoskopi 19 tetor 2020

Dashi

(21 mars- 20 prill)


Ndoshta ka një person në jetën tuaj që është i përfshirë romantikisht me ju, shumë më tepër nga sa do ta kishit imagjinuar dhe që kurrë nuk humbet një mundësi për ta provuar atë.

Në dashuri do të jeni të papërmbajtshëm dhe ngrohtësia juaj njerëzore do të kthehet në përgjigje.

Puna në këtë ditë mund t’i lehtësojë gjërat për ju, pasi nuk do të keni shumë për të bërë dhe në fund të ditës mund të pushoni dhe të shijoni shtëpinë tuaj ose partnerin tuaj në paqe.

CD-ne e duhur në stereo dhe filloni të punoni.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ka situata që duhet të analizoni absolutisht në thellësi, duke analizuar gjithashtu ndjenjat dhe ndjesitë tuaja.

Mundohuni ta përshtatni sjelljen tuaj me nevojat e partnerit tuaj: mos jini shumë kritik.

Mosbesimi mund të jetë i dobishëm deri në një pikë të caktuar, atëherë bëhet keqëdashje nga ana juaj ndaj atyre që përpiqen të bëjnë punën e tyre më mirë.

Argëtimi tani ju duhet ta lini atë pas dhe të rifitoni vetëdijen për punën dhe angazhimet tuaja.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Do të jeni në formë të shkëlqyer, të gatshëm për t'u futur në ndërmarrjet më aventureske ose në pushtimin e një dashurie të re.

Për të gjithë njoftohet një përmirësim i shëndetit, dhe për këtë arsye më shumë bukuri.

Paratë shkojnë paralelisht me kënaqësi: sot do të doni të hiqni një zënkë. Nëse është e arsyeshme, kush mund të thotë që nuk e meriton?

Në horizont mundësi të reja në punë ose ndryshime.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Në dashuri, gjërat do të shkojnë mirë: do të ketë shumë mundësi që beqarët të takohen, falë një sharmi të parezistueshëm.

Lëreni që bukuria juaj të shkëlqejë për të marrë atë që ju intereson në dashuri dhe marrëdhënie personale.

Diçka që përfshin ushtrimin fizik është shumë e dobishme, kështu që nëse testoni një ekip sportiv, filloni një punë të re ose filloni jogën në një klasë të re, mund të jeni i sigurt që keni një përvojë vërtet të suksesshme.

Në fushën profesionale do të jetë e mundur të keni nisma të reja dhe të rindizet një projekt i lënë mënjanë


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Sigurohuni që dëshirat tuaja të jenë qarta dhe të deshifrueshme, vetëm në këtë mënyrë do të gjeni një partner të vëmendshëm dhe të disponueshëm, të gatshëm për të përmbushur dëshirat tuaja.

Gjërat do të kalojnë në dashuri: shfrytëzojini

Do të keni biseda shumë interesante me njerëz që do t'ju japin shpjegime të shumta për të ardhmen tuaj të afërt, mos u ndikoni megjithatë, rruga është ende e gjatë dhe e lodhshme.

Mendja juaj do të jetë shumë e qartë në këtë ditë dhe për këto arsye edhe ju do të jeni më reaktivë në vendin e punës dhe në të gjitha aktivitetet me të cilat do të keni për t'u përballur.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ju keni qartësinë që të tjerët sugjerojnë dhe kjo është thelbësore për të marrë disa vendime.

Ndonjëherë situatat që mbivendosen gjatë ditës tuaj do t'ju bëjnë të harroni ato që kanë ndodhur në mëngjes. Ju nuk do të keni nevojë të kurseni asnjë shpenzim në këtë ditë nëse dëshironi të jeni në maksimumin tuaj.

Një lajm i mirë në fushën sentimentale.

Në këtë ditë do të rikuperoni disa romanca, si ju ashtu edhe partneri juaj, dhe nëse nuk keni një të tillë, me siguri do të gjeni dikë për të ngushëlluar veten.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Nëse bëni një studim të vogël, do të zbuloni se vizioni juaj do të bëhet më i qartë.

Puna në kompani në këtë ditë mund të krijojë disa probleme, veçanërisht nga pikëpamja e vendimmarrjes.

Hidhni një hap në të kaluarën dhe kërkoni arsyet e mërive ose pakënaqësive, apo edhe prishjeve, për të kuptuar më mirë se çfarë duhet të ndryshohet dhe çfarë duhet të përmirësohet në të ardhmen.

Njerëzit përreth jush janë të lodhur duke ju dhënë këshillat e tyre, pasi asnjëherë nuk i merrni parasysh ato.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Mos anashkaloni miqtë tuaj vetëm sepse mendoni se keni gjëra më të mira për të bërë sesa të uleni dhe të flisni se kush e di se çfarë.

Me sa duket në zemrën tuaj ju tashmë e dini që gjërat nuk mund të shkojnë, pavarësisht nëse është partner apo mik, edhe nëse keni shpresuar për të deri në momentin e fundit.

Në shkollë, mësuesit janë të gatshëm të pastrojnë idetë tuaja të hutuara.

Gjithmonë jini profesionist pa lakmuar shumë, mos jini revolucionar por as edhe një temë.Pershtypja e parë është gjithmonë më e rëndësishmja, por jo gjithmonë më e sakta.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Nëse jeni të përfshirë në një lidhje dashurie disi të veçantë, do të shihni që disa të mira do të ndodhin në këtë ditë.

Në dashuri do të jeni joshës si asnjëherë më parë dhe do të mund të tregoni veten për të pushtuar zemrën e atyre që ju interesojnë.

Sot përpiquni të merrni shtigje të reja për të zbuluar se çfarë është me të vërtetë e drejtë për ju, përndryshe nuk do ta dini kurrë.

Gjatë punës suaj do të ketë mundësi të mrekullueshme, të cilat do të keni mundësi t’i shfrytëzoni në fluturim falë ideve të qarta dhe precize.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Planet tuaja duhet të ndiqen në formën e tyre origjinale ashtu si ishin menduar, pasi është rruga më e sigurt për të marrë.

Më në fund gjithçka fillon të shkojë drejt, ngadalë po rigjeni vetëdijen për mundësitë tuaja dhe jeni në gjendje të vini në praktikë disa mësime që keni fituar në ditët e kaluara.

Jeta e dashurisë do të ndriçohet nga mundësi të shkëlqyera.

Gjithmonë përpiquni të jeni spontan dhe do të shihni që do të argëtoheni.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Sot do të keni një perspektivë më të plotë të situatës suaj sentimentale, e cila ditët e fundit ju ka shkaktuar disa probleme dhe disa pasiguri.

Mos u grindni me partnerin tuaj për gjëra të parëndësishme. Veproni me qetësi dhe mendoni me kujdes përpara se të bëni gjithçka që mund të shkaktojë dhimbje.

Mos lejoni që vetvetja të nënshtrohet nga askush në këtë ditë dhe të mos marrë një rol pasiv në marrëdhëniee, miqësie, dashurie ose punën tuaj.

Projekti që ata ju propozojnë është padyshim i vlefshëm dhe plot mundësi të mëtejshme të zhvillimit, por kurrë nuk duhet të harroni se ekziston një jetë tjetër jashtë punës ose shkollës dhe që edhe ajo kurrë nuk duhet të lihet pas dore.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Momente qetësie në dashuri.

Në dashuri, pushtimet e reja janë të mundshme, ose do të ringjallni një marrëdhënie ekzistuese.

Me të vërtetë po merrni shumë mbështetje në fronte të shumëfishta, nga puna në ato personale.

Ju mund të merrni informacion interesant nga njerëz që ju zgjedhin si konfidencialë të tyre për shkak të aftësive tuaja të jashtëzakonshme të të dëgjuarit, megjithatë u shpjegoni atyre se nuk mund t'i zgjidhni problemet e tyre.

2 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page