top of page

Horoskopi 19 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Sot mund të lindin arsye serioze që do t'ju bëjnë të ndryshoni mendim për disa shpenzime që duhet të keni ose do të donit të përballonit së shpejti.

Mos u lodhni shumë, përndryshe nuk do të keni forcë të mjaftueshme për tu rikuperuar.

Mbështetuni vetëm te njerëzit që kanë provuar ndershmërinë e tyre.

Nuk ka nevojë ta teproni, në dashuri dhe në kohën e lirë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Do të merrni atë që dëshironi pa përpjekje.

Ju do të gjeni një talent për tema të komplikuara, të tilla si filozofia, politika dhe ekonomia.

Për ju nuk është problem që nuk është një shpirt binjak, e rëndësishme është që në kohën e duhur, ekziston personi i duhur për t'ju dhënë pak përzemërsi të sinqertë.

Mundësi të shkëlqyera në fushën sentimentale.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Sot ka njerëz që do të kenë nevojë për ndërhyrjen tuaj, të paktën mbështetjen morale.

Vetëm ju keni mençurinë të hapni sytë e një personi afër jush që do të bëjë një gabim.

Në funksion të disa vendeve të reja të punës ose mundësive të ndryshimit.

Sot përpiquni të merrni shtigje të reja për të zbuluar se çfarë është me të vërtetë e përshtatshme për ju, përndryshe nuk do ta dini kurrë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Duhet të merrni vendime, por tani nuk është koha.

Bëhuni shumë të kujdesshëm sot dhe mos lejoni që të tjerët t'ju tundojnë dhe t'ju bëjnë të shpenzoni pa nevojë para që mund t'i përdorni shumë mirë për diçka tjetër.

Në mbrëmje përpiquni të jeni pranë personave që doni, pa shumë histori.

Mos u tregoni idhnak ose hiperkritik me partnerin tuaj.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Duhet të keni parasysh që jeta juaj profesionale është në një pikë thelbësore, kështu që lejohen edhe disa sakrifica.

Ju do të pësoni një lloj ngadalësimi, por për të korrigjuar këto probleme, të paktën mund të përpiqeni të mos shpërqendroheni duke përmbushur qëllimin tuaj.

Do të jetë shumë e rëndësishme për ju në këtë ditë të kontrolloni burimet e thashethemeve për të cilat do të bëheni të vetëdijshëm.

Disa grindje në dashuri.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ndoshta sot do të befasoheni pak me progresin që keni bërë në mbylljen e një marrëveshjeje apo projekti që është afër zemrës suaj.

Shqisat tuaja do të jenë më te mprehta se kurrë.

Sharmi do të rritet dhe mund të mbështeteni në një periudhë të qetë në dashuri.

Sharmi juaj do të jetë i pakonkurrueshëm: dini si ta shfrytëzoni.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Kujdes nga paratë, shpenzimet e papritura mund të vijnë për shtëpinë.

Kaloni një pjesë të ditës sot për të gjetur ekuilibrin tuaj, përpiquni një herë të bëni vetëm minimumin dhe të ruani energjitë tuaja.

Më mirë të shmangni lajmet e këqija sot, mund të merrni zemërimin e dikujt.

Sidoqoftë, një farë tensioni në dashuri do të mundojë të lindurit në dekadën e dytë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Nëse shqetësoheni për një punë të përfunduar në një kohë të shkurtër dhe pa i dhënë shumë hapësirë ​​rishikimeve që do t'ju lejonin të identifikoni ndonjë gabim, sot do të ishte dita e duhur, dhe mbase e vetmja, për të qenë në gjendje ta rregulloni atë.

Mos u shqetësoni se sa me ndikim mund të jetë vendimi juaj për punën ose jetën e dikujt tjetër.

Sharmi juaj do të bëhet magjik dhe pushtimet nuk do të dështojnë.

Do të jeni plot sharm, me gaz si një gotë shampanjë dhe askush nuk do të guxojë të ndalojë përparimet tuaja sentimentale.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Projektet për të ardhmen mund të realizohen falë organizimit tuaj të përsosur dhe me pak më shumë fleksibilitet për sa i përket kohës së implementimit.

Në dashuri nuk do keni rivalë dhe periudha e sotme do të jetë veçanërisht e qetë.

Miqtë tuaj nuk do të humbasin mbështetjen e tyre solide dhe do të jenë në dispozicionin tuaj.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Mundësi të shkëlqyera për përmirësime ekonomike për ata që kanë lindur në dekadën e tretë. Përfitoni nga yjet me fat dhe gjithashtu lejojini vetes të shpenzoni edhe disa para, do ia vlejë. Bëhuni gati për një mbrëmje të ngarkuar dhe nëse askush nuk ju fton, ftoni dikë jashtë.

Dashuritë e reja ose pajtimi janë në dukje në jetën ne cift


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Durimi në këto ditë është një virtyt i rëndësishëm, veçanërisht për ata që punojnë në industrinë e turizmit ose argëtimit.

Në punë mund të jetë e mërzitshme, por kjo mund t'ju lejojë të njihni më mirë njerëzit që punojnë me ju, për të kuptuar me kë keni të bëni çdo ditë.

Në dashuri do të përjetoni disa momente tensioni që do të duhet të mbani shumë nën kontroll.

Kur reflektoni se si po shkon marrëdhënia juaj me dikë, ju hiqni dorë nga logjika dhe dëgjoni më shumë ndjenjat tuaja më të thella. Pyesni veten nëse partneri juaj sjell pjesën tuaj më të mirë apo është thjesht një shoqeri e këndshme.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Sot me siguri do të jeni fituesi në çdo situatë.

Perfeksionizmi juaj në punë ka bërë që ata që ju njohin t'ju vlerësojnë.

Nëse keni lindur në fund të shenjës do të përjetoni shumë caste të ëmbla në dashuri.

Edhe ju dëshironi të provoni përsëri se çfarë drithërie mund të japë nje njohje apo dhe dashuria.

35 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

留言


Post: Blog2_Post
bottom of page