top of page

Horoskopi 19 Janar 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Koha zgjidh gjithçka dhe do të shihni se deri në fund të kësaj dite gjërat do të bëhen të qarta përsëri. Duke mbajtur buzëqeshjen tuaj do të gjeni zgjidhjen e duhur për situatën në të cilën gjendeni.

Lajme në horizont në fushën ekonomike.

Mos kini frikë të filloni një bisedë për gjëra pak më serioze me partnerin tuaj.

Një dashuri me shikim të parë mund të ndryshojë papritmas jetën tuaj dhe t'ju tërheqë në një vorbull emocionesh, të tilla siç nuk i keni ndjerë për një kohë të gjatë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Asnjëherë nuk duhet të zhgënjehemi, sepse gjithmonë ka një rrugëdalje.

Mos u përpiqni të përzieni biznesin dhe jetën private sot.

Në anën sentimentale ende nuk e keni gjetur qetësinë që do të dëshironit, por edhe personi tjetër e dëshiron atë, edhe pse preferon të sqarojë disa çështje.

Pak do të jenë në gjendje të kuptojnë gjendjen tuaj shpirtërore sot dhe kjo do të shkaktojë pakënaqësi.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Me siguri dita duket premtuese, atëherë ju mbetet juve të filloni biseda interesante.

Nga jashtë do t'ju jepet kontribut që do t'ju ndihmojë të kuptoni njerëzit me të cilët jeni afër dhe të merrni parasysh besnikërinë e tyre.

Në këtë ditë ju do të tronditeni thellë nga një vështrim.

Frymëzimi juaj do t'ju sjelle perfitime ju dhe të tjerëve, mbase edhe më shumë për të tjerët.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Sot, planet tuaja për një projekt që ju i keni konsideruar me kujdes mund të rezultojnë të gabuara nga pikëpamja ekonomike.

Kujdes në udhëtimet dhe nismat ekonomike: veproni me maturi dhe kujdes maksimal.

Vetëm duke eksperimentuar në marrëdhëniet tuaja personale, mund të keni probleme serioze. Mundohuni të mos luani me ndjenjat, as me tuajat, as me ato të të tjerëve.

Bëni një përpjekje, ju duhet të hapni dyert e zemrës tuaj për të ndjerë flladin e ftohtë të dashurisë.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Lajm i mirë për ju: ato mund të jenë të një natyre ekonomike, nëse keni bërë kërkesa, ose nëse prisni një përgjigje, qoftë edhe të një natyre ligjore, ka të ngjarë që të jeni të kënaqur.

Qëllimi është afër, por kjo varet vetëm nga ju.

Jeta e dashurisë do të ndriçohet nga mundësi të shkëlqyera.

Në dashuri, jini më vendimtar, edhe nëse nuk dini se çfarë doni të bëni: gjërat do të sqarohen gjatë ditës.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Nuk ka asnjë arsye për të nxituar gjërat, veçanërisht në dashuri.

Sot do të keni një rol shumë të rëndësishëm në jetën e nje të njohurit, mikut apo kolegut tuaj.

Ka një lajm të mirë për ju në frontin e punës, por kjo nuk është e gjitha.

A jeni të gatshëm të punoni natë e ditë për sukses? Epo kjo ditë do të jetë fillimi i diçkaje të re, vetëm nëse vërtet dëshironi dhe nëse jeni gati të angazhoheni.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Të gjitha rrobat e modës, bizhuteri, makina luksoze dhe kështu me radhë kërkojnë shumë para.

Në këtë ditë mund të jetë e domosdoshme të përmbaheni shpenzimet tuaja, sepse mund të qëndroni thatë.

Nëse dikush dëshiron të ndajë me ju zhvillimet e fundit të dashurisë së një çifti në krizë që njihni, thoni hapur jo faleminderit, sepse mund të përfshiheni në ndonjë situatë të pakëndshme.

Në këtë ditë, eleganca dhe hijeshia juaj nuk do të mjaftojnë për të pasur më shumë pushtet mbi njerëzit.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Në vendin e punës ose në shkollë, nëse ka gjëra që funksionojnë keq ose në mënyrë të papërsosur, do të jetë mirë që ju t'ua tregoni përgjegjësve, troç, por shumë me edukatë.

Kufizoni angazhimet tuaja të punës në ato që janë rreptësisht të nevojshme, dhe mbase jepni vetes disa ditë pushime.

Mundohuni të mos abuzoni shumë me ata që janë të durueshëm me ju.

Lërini të tjerët të bëjnë gabimet e tyre dhe le të jetojnë jetën e tyre.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Asnjëherë mos hiqni dorë nga ëndrrat tuaja nëse shihni një hapje për t'i bërë ato të vërteta.

Sonte, mos u tregoni të shkathët për të tërhequr të tjerët në argëtimin më të egër.

Nuk ka rëndësi nëse jeni egoist për një herë dhe gëzoni të gjithë afeksionin që ata që ju duan janë në gjendje t'ju japin.

Në dashuri do të merrni stabilitetin dhe sigurinë e dëshiruar, por edhe histori stimuluese dhe pasionante. ...


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Keni ende kohë për të kursyer atë që mund të kurseni në financat tuaja, të jeni më kursyes dhe racional.

Sot do të duhet të ndihmoni një mik të çlirohet nga fantazmat e së kaluarës, por do ta bëni me kënaqësi .

Në dashuri, disa nyje mund të vijnë në siperfaqe dhe ju do të duhet të tregoheni më të kuptueshëm dhe të disponueshëm se zakonisht ndaj këndvështrimit të partnerit tuaj.

E rëndësishme është që ju e dini që vleni më shumë sesa të tjerët mund ta imagjinojnë.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Energjia juaj në këtë ditë është mjaft pozitive, prandaj duhet të përpiqeni ta shfrytëzoni atë në mënyrën më të mirë, veçanërisht në vendin e punës dhe nëse ju mungon në këtë kuptim.

Nëse dikush është ndjerë i distancuar kohët e fundit, ose nuk ka marrë vlerësimet që ata mendonin se i meritonin, mund të fillojnë të përgatiten për kthimin e tyre në fushë.

Tani ju keni mundësinë të zbuloni një personalitet të ri dhe, nëse ju pëlqen, mund të filloni një marrëdhënie të re dhe emocionuese, si të miqësisë ashtu edhe të dashurisë.

Lajme të këndshme në fushën e dashurisë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Dita e sotme do të jetë një ditë shumë intensive, veçanërisht nga pikëpamja emocionale. Ju mund të keni disa takime shumë të veçanta, të cilat mund të ndryshojnë mënyrën tuaj të të menduarit për dashurinë.

Mund të jetë dita për të ndërmarrë atë hap shtesë me personin që ju intereson, por nuk keni pse të nguteni shumë sepse dikush mund të zemërohet.

Të ardhura të mundshme të papritura dhe zhvillime pozitive profesionale.

Do të ndiheni në formë të shkëlqyeshme dhe kjo do të jetë koha ideale për të punuar në maksimumin tuaj ose për ta trajtuar veten në një fazë të shkëlqyeshme relaksimi, pushimesh.

96 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page