top of page

Horoskopi 18 shkurt 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Mos kurseni veten në ndjenja, ato sjellin vetëm emocione të bukura për t’u mbajtur mend.

Për habinë tuaj në këtë ditë, ju do të ndiheni shumë tërheqës dhe mund të dëshironi të provoni hijeshinë tuaj me shumë lehtësi.

Idetë tuaja janë efektive dhe të vlefshme, prandaj mos hezitoni t'i ekspozoni ato para publikut.

Bëni një zgjedhje të guximshme, përpiquni të mos qëndroni shumë të ankoruar në realitet.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Një e ardhur e madhe financiare mund t'ju ndihmojë.

Keni kaq shumë gjëra për të bërë, nuk ka mungesë të mundësive, do të jetë vetëm çështje e fillimit nga ato më urgjente.

Dashuria do të jetë gjëja më e rëndësishme për ju në këtë ditë, ju del nga të gjitha poret! Do të jetë një ditë shumë e lumtur.

Sidoqoftë, sfera e dashurisë do ju dhurojë momente të paharrueshme dhe qetësi të madhe.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Ata që punojnë, e bëjnë me gëzim dhe fitim.

Ndoshta kjo periudhë është ajo që keni pritur për një kohë të gjatë, një mundësi për të ndryshuar atë që nuk ju pëlqen më në jetën tuaj.

Në këtë ditë do të argëtoheni shumë me partnerin tuaj, nëse e keni, ose me dikë që është i veçantë për ju.

Ju jeni gjithashtu gati të riktheheni në lojë në një nivel sentimental, me guxim dhe pa hezitim, pas zhgënjimeve që shumë prej jush kanë pësuar kohët e fundit.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Një vizitë tek estetistja për një masazh ose diçka tjetër nuk do të ishte e keqe ose një picë me miqtë.

Njerëzit rreth jush sot do t'ju ndihmojnë të kuptoni më mirë pozicionin tuaj në lidhje me ndjenjat që keni ndaj tyre.

Zgjohuni, do të jeni të vendosur mirë ditën e sotme dhe gjithashtu të gatshëm për të ndryshuar dhe punuar; lodhja nuk do të rëndojë mbi ju dhe as vendimet.

Nëse ndodh të flasësh në publik, do të jesh shumë i suksesshëm ... sidomos me njerëz që të kanë nënvlerësuar pak kohët e fundit.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Mos u ndikoni shumë nga gjendjet shpirtërore të të tjerëve, përndryshe do të përfundoni të stresuar pa nevojë.

Mundohuni të jeni më xheloz për paratë tuaja.

Tani eshtë koha për të pastruar jetën tuaj të dashurisë dhe për t'i dhënë fund paqartësive në të cilat keni qenë anuluar deri më tani.

Re të vogla në dashuri për ata që kanë lindur në fund të shenjës.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Gjithmonë mbani një këndvështrim pozitiv dhe do të jeni në gjendje të bëni shumë më tepër nga sa keni menduar të jetë e mundur.

Shoqëria e njerëzve që ju doni më shumë do të ringjallë tek ju dëshirën për t'u zotuar dhe nëse është e nevojshme luftoni për atë në të cilën ju besoni.

Mos u trembni ndaj njerëzve sot, pasi personaliteti juaj do të duhet të dallohet nga ai i të tjerëve nëse dëshironi që personi që ju pëlqen të vërejë ekzistencën tuaj ose nëse doni të rimerrni disa pikë të humbura me partnerin tuaj.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


CD-në e duhur në stereo dhe fillo të punosh.

Ndiheni të ndritshëm dhe preferoni të shtyni detyrat e mërzitshme për të ndjekur ide të reja me njerëz që ndajnë interesat tuaja.

Bukuria, shkathtësia dhe fati do të jenë aleatet tuaj, por do t'ju duhet të matni energjinë tuaj duke i kushtuar vëmendje detajeve.

Lajme të shkëlqyera dhe takime stimuluese në fushën sentimentale për ata që kanë lindur në dekadën e tretë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Kontrolloni për shpenzime të panevojshme nëse keni lindur në fund të shenjës.

Kushtojini vëmendje aspektit ekonomik dhe mos humbni durimin në momentet kur kërkohet më shumë qetësi.

Keqkuptime dhe grindje në fushën sentimentale.

Vetëm në dashuri do të duhet të shmangni zgjimin e xhelozisë së partnerit tuaj.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Sharmi dhe vrulli juaj jetësor do të jenë kartat fituese.

Do të jetë më lehtë sot të trajtojmë disa ligjërime, veçanërisht ato në lidhje me të kaluarën dhe në lidhje me ndjenjat.

Mundohuni të merrni rezultate të mira në shkollë ose në punë, pa u imponuar vetes të tjerëve dhe pa kërkuar shkurtore, ndershmëria dhe përkushtimi do të shpërblehen.

Ju keni mundësinë në këtë ditë të krijoni kontakte, veçanërisht kontakte biznesi, të cilat do t'ju shërbejnë në të ardhmen dhe që do të jenë gjithashtu shumë të dobishme për kolegët tuaj ose për dikë në familjen tuaj.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Entuziazmi juaj është duke u ngritur në qiell për një marrëveshje të fundit, mbajini këmbët në tokë dhe përpiquni të racionalizoni çdo veprim tuaj.

Në këtë ditë ju mund të jeni në gjendje të rrisni kreativitetin tuaj duke shkuar në vende që ju frymëzojnë.

Të dëgjuarit është mënyra më e mirë për të kuptuar se si gjërat po zhvillohen në jetën tënde.

Tani eshtë koha për të festuar ndjenjat që keni, pasi ato do t'ju bëjnë të rriteni më shpejt sesa mendoni.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


A ju shkaktojnë stres të jashtëzakonshëm paratë tuaja (ose mungesa e tyre)? Në mënyrë që të mos mbingarkoheni nga zhgënjimi, ikni per nje dite nga të gjitha gjërat qe ju rendojne.

Nuk është se duhet të kurseni paratë tuaja me dëshpërim, por do të ishte më mirë në marrëdhëniet financiare të jeni pak më pak altruist.

Sidoqoftë, një farë tensioni në dashuri do të mundojë të lindurit në dekadën e dytë.

Lëreni pakënaqësinë, është një ndjenjë që e bën njeriun e dobët shumë krenar dhe na verbon të ndryshojmë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Personaliteti juaj mund t'ju lejojë të bëni hapa të mëdha me dikë që ju pëlqen.

Shumë njerëz ju kanë zili pasionin që vendosni të përballeni me situatat më kërkuese, prandaj përfitoni nga ky talent dhe shfrytëzojeni atë në maksimum.

Sa më shumë që kërkoni informacion të hollësishëm aq më shumë do të rritni vlerësimin ndaj jush. Popullariteti juaj në punë ose në jetën tuaj shoqërore po rritet dukshëm së bashku me energjinë pozitive që ju buroni rreth jush.


154 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti
Post: Blog2_Post
bottom of page