top of page

Horoskopi 18 gusht 2020

Dashi

(21 mars- 20 prill)


Shfrytëzoni aftësinë tuaj të veçantë për të shpjeguar qartë edhe pikëpamjet komplekse.

Hunda juaj do të jetë më e mprehtë se kurrë.

Lajme të këndshme në fushën sentimentale.

Situatë shumë e ëmbël në dashuri.Demi

(21 prill- 21 maj)


Eshtë e rëndësishme qe në këtë periudhë të ruhen konfidenciale disa çështje, jo sepse nuk mund t'i zbulosh ato, por më shumë jashtë besëtytnisë, në mënyrë që të mos krijosh një përshtypje të keqe në rast se biznesi i caktuar nuk ecen.

Mos u bëni doreleshuar dhe mos harroni se kursimi i një euro në ditë sigurisht nuk do t'ju bëjë të pasur por sigurisht që do t'ju ndihmojë në një të ardhme jo shumë të largët.

Ju bëni mirë të kontrolloni emocionet tuaja në këtë ditë pasi jeni në rrugën e duhur për të përfunduar një periudhë negative në frontin sentimental.

Në dashuri, disa kujtime melankolike vazhdojnë t'ju shqetësojnë, por situata është e rrjedhshme dhe keni të drejtë të shpresoni për takime të reja, tërheqëse.
Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Jeta e përditshme shkon shume mire, gjërat sentimentale edhe më të mira.

Do të jeni në qendër të disa konfidencave, sepse të tjerët shohin në ju një strehë të sigurtë ku të rrefejn mendimet dhe shqetësimet e tyre.

Në këtë ditë do të keni mundësi të vlerësoni saktësinë tuaj, gjë që do t'ju lejojë të zgjidhni shumë nga detyrimet e prapambetura në punë, por jo vetëm.

Një nga projektet tuaja mund të jetë i suksesshëm në ato ambiente që nuk ju njohin dhe që nuk përmbajnë paragjykime për punën tuaj të kaluar.Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Shanse të shkëlqyera në dashuri: gjithashtu mund të merrni vendime të rëndësishme në lidhje me të ardhmen tuaj.

Mos kini frikë t'i hapni njerëzit që vendosin besimin tuaj tek ju.

Kjo ditë do t’i kushtohet shoqërimit dhe puna do ju mare shumë kohe sot.

Në punë, pa hasur vështirësi, do të keni mundësi të realizoni projektet që ju interesojnë.Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Ditë e shkëlqyeshme sot për të provuar të fitoni zemrën e dikujt që ju ka goditur kohët e fundit, thjesht duhet të gjeni pak më shumë guxim.

Ditë te ëmbla në fushën sentimentale.

Qartësia mendore do të jetë shtresa fillestare për zbatimin e iniciativave të reja, veçanërisht ato profesionale.

Puna juaj duhet të jetë më interesante se zakonisht në këtë ditë pasi keni shumë ide për ti zhvilluar.
Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Me siguri nuk ju mungojnë cilësitë për të realizuar projektin tuaj, por mund të përfshijë disa sakrifica, veçanërisht në marrëdhëniet shoqërore.

Vetë-bindja është e rëndësishme sepse mund të na japë forcë të madhe të aftë për të kapërcyer pengesat që nuk i presim.

Lajme të këndshme në sektorin e dashurisë.

Ju jeni me fat që keni miq të sinqertë që ju duan. Mbajini ata afer, një telefonatë e shpejtë për t'i njoftuar ata që ju i mendoni do të ishte një gjest i këndshëm.
Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Në këtë ditë, disa nga dëshirat tuaja për të poseduar dhe abuzuar do të dalin veçanërisht me partnerin ose mikun tuaj.

Duhet të Gjeni më pak pretekste dhe më shumë mirëkuptim me ata që nuk i njihni dhe gjithashtu t’u jepni më shumë besim atyre që i njihni shumë mirë.

Nuk ka ushqim ose stërvitje që mund t'i rikthejë sinapset tuaja në punë siç kanë bërë më parë; mos u shqetëso se është thjesht një ngadalësim normal, i përkohshëm që nuk duhet të të shkaktojë ndonjë problem real.
Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Sot shmangni investimet e mëdha dhe rreziqet financiare, jini të kujdesshëm për ato që shpenzoni dhe mbi të gjitha sesi i shpenzoni ato.

Ju keni pasur përfitime të mjaftueshme financiare në këtë periudhë të fundit, tani është më mirë të vendosni diçka mënjanë nëse dëshironi të mbroheni për të ardhmen dhe të mos keni nevojë të drejtoheni në kredi ose fatura kur përballeni me shumë shpenzime.

Në dashuri, disa nyje mund të vijne në kokë vetëm sot: mos kini frikë nga e vërteta.

Tensione të vogla në dashuri.Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)Të tjerët do të duhet të vendosin veten në hije për t'ju lënë hapësirë ​​dhe kjo do t'ju lartësojë edhe më shumë.

Nëse ju pëlqejnë kthesat dhe ju pelqen të përballeni me jetën që gjithmonë ka surpriza për ju, kjo është dita e duhur.

Ju duhet të jeni të sinqertë me personin që mbështetet tek ju dhe ndjenjat tuaja, edhe nëse kjo do të thotë të bëni dëm.

Në dashuri nuk do të keni rivalë dhe periudha e sotme do të jetë veçanërisht e qetë.Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)Jini të disponueshëm dhe pranoni disa kritika në dashuri nëse keni lindur në fund të shenjës.

Kini durimin të prisni që njerëzit përreth jush të ven re se ju duhet të pushoni dhe të mos mendoni për asgjë për një kohë.

Ju nuk do të jeni veçanërisht të ndritshëm, kështu që mund të mos merrni vendime të rendesishme vetë.

Në rregull të jesh proaktiv dhe dëshiron të bësh diçka, por përpiquni të respektoni edhe ata që janë më të lodhur se ju dhe mbase kanë punuar më parë dhe tani dëshironi të ndiheni rehat.Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Sidomos në familje, nëse keni fëmijë, sigurohuni që pushimi juaj i nxituar nuk ka provokuar një ndjenjë lirie tepër të nxehtë.

Mund të jetë e dobishme të flisni hapur me partnerin ose mikun tuaj për atë që po ndodh me ju.Nëse durimi juaj ka arritur në një pikë kritike, përpiquni të shmangni njerëzit që nuk mund të qëndroni sot, përndryshe nuk mund të përgjigjeni për fjalët tuaja.

Me siguri do të preferonit të argëtoheni me miqtë tuaj apo edhe vetëm, por ka detyra që ju presin për një kohë dhe nuk keni më kohë t’i heqni ato.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Në këtë ditë do të argëtoheni shumë me partnerin tuaj, nëse keni një të tillë, ose me dikë që është i veçantë për ju.

Nëse ka një lajm në jetën tuaj të dashurisë, hapuni atyre që ju duan, ata do të jenë të lumtur për ju, pasi ishin pak të shqetësuar.

Edhe sipërfaqësisht do të keni ndjesin qe gjithçka po shkon mirë dhe kjo do ju shtyjë edhe më shumë të vazhdoni.

Një takim i dobishëm për punën tuaj.

77 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page