top of page

Horoskopi 17 shtator 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Humori juaj i ulët ndikon në shëndetin tuaj. Do të vijnë ditë më të mira, mos u dekurajoni.

Veçanërisht nëse bëni një punë që ju vë në kontakt me publikun, do të duhet të jeni shumë të durueshëm dhe nuk do të duhet të zemëroheni.

Në dashuri do të jeni ters dhe nuk dëshironi të dialogoni.

Edhe nëse jeni krenar, të kërkoni ndihmë herë pas here nuk ju bën të dukeni më pak të fortë ose më pak të aftë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Sharmi juaj do të jetë i papërmbajtshëm.

Një vizitë tek estetistja për një masazh ose diçka tjetër nuk do të ishte e keqe ose një picë me miqtë.

Mënyra se si tani po shikoni jetën tuaj të punës do t'ju ndihmojë shumë, pasi po merrni ndikime pozitive që do t'ju ndihmojnë të përqendroheni në gjërat e domosdoshme dhe të lini anash të panevojshmet.

Puna do të shkojë normalisht dhe do të keni orë shpërblyese me miqtë.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Paratë këto ditë duhet të menaxhohen me mençuri.

Nëse jeni një dashamirës i muzikës ose kulturës, merrni ato si pika referimi, të cilave u drejtohen herë pas here për të shpëtuar dhe për të mos u çmendur.

Kjo ditë lënia e ndjenjave nuk do të jetë përparësia juaj, veçanërisht nëse jeni këngëtarë ose kohët e fundit jeni bërë një dhe nuk keni ndërmend të angazhoheni përsëri.

Në këtë ditë do të keni një perspektivë më të plotë të situatës tuaj sentimentale, e cila ditët e fundit ju ka shkaktuar disa probleme dhe disa pasiguri.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Nëse bëni një hulumtim të vogël, do të zbuloni se vizioni juaj do të bëhet më i qartë.

Mos e mbingarkoni veten me angazhime profesionale.

Paralajmërim: mos e mbyti partnerin me xhelozinë tënde.

Zakonisht ju mund t'i merrni gjërat mjaftueshëm të shkëputura, por sot do t'ju duhet të bëni një përpjekje të veçantë për të mos u njohur shumë me një person që do të takoni.Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Mundësi të bukura në fushën sentimentale.

Mos ngurroni të përdorni sharmin tuaj për të bërë përshtypje, por mos e teproni duke u mburrur me veprat tuaja.

Një ditë shumë interesante për çështje ekonomike ose profesionale: nëse keni ide fituese, do të jeni në gjendje t'i bëni ato të vlejnë.

Një fat shtesë do t'ju shoqërojë gjithashtu në iniciativat tuaja të punës.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Bukuria, shkathtësia dhe fati do të jenë atuet tuaja, por do t'ju duhet të matni energjinë tuaj duke i kushtuar vëmendje detajeve.

Shumë njerëz ju kanë zili pasionin që vendosni të përballeni me situatat më kërkuese, prandaj përfitoni nga ky talent dhe shfrytëzojeni atë në maksimum.

Lajme dhe kënaqësi në fushën profesionale.

Do të ketë ide të shkëlqyera për t'u zbatuar në kohën e duhur.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Në sferën profesionale do të performoni shumë mirë.

Nëse ka pasur një ndalim nga pikëpamja e punës, sot do të jetë një ditë e rifillimit, e rimëkëmbjes së madhe.

Do të jetë gjithashtu e mundur të fitoni përsëri një partner të humbur.

Ju jeni gjithmonë me fat kur jeni në telashe, pasi dikush gjithmonë vjen në ndihmë.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Dikush po përpiqet të lidhet me ju në një nivel më të thellë, por ju mund ta keni mbyllur atë derë shumë shpejt dhe tani është më e vështirë ta rihapni atë.

Nëse e keni kuptuar që keni gabuar në dashuri, mos kini frikë ta njihni atë dhe mprehni armët për të bërë diçka më shumë në të ardhmen.

Në punë, shtyni vendimet e rëndësishme derisa të jeni më të qetë.

Sidoqoftë, të kërkosh stimuj të rinj nuk është e lehtë nëse je gjithmonë i mbyllur në shtëpi ose në punë, për këto arsye duhet të jesh më i hapur dhe më i shoqërueshëm me të tjerët.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Edhe nëse ndjeni një dëshirë të fortë për të ndryshuar pamjen tuaj në këtë ditë, përpiquni të shmangni shpenzimet e tepërta, të cilat mund të rrezikojnë kursimet e vendosura me vështirësi nga ju, por edhe nga njerëzit e afërt.

Eshte

koha të filloni të zvogëloni stresin në jetën tuaj, të paktën në këtë ditë. Së pari, pranojeni vetes që keni nevojë për pushim.

Kriza në fushën sentimentale vazhdon, por mos u shqetësoni shumë.

Timeshtë koha ta falni partnerin tuaj për fjalët e tij. Fatkeqësisht, nuk është gjithmonë e mundur të thuash gjëra pa shkaktuar lëndime.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ata prej jush që janë më të hapur për dashuri do të gjeni arsyet e kënaqësisë sot dhe do të jenë në gjendje të bëjnë projekte të rëndësishme.

Në dashuri do të jetoni një fazë shumë të lumtur.

Zgjohuni, do të jeni të vendosur mirë ditën e sotme dhe gjithashtu të gatshëm për të ndryshuar dhe punuar; lodhja nuk do të rëndojë mbi ju dhe as vendimet.

Në punë rezultatet e kënaqshme nuk do të vonohen.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ekziston një mundësi që ju të ndryshoni atë që ju pëlqen më pak për punën tuaj.

Në punë ose kudo tjetër, do të hidheni në gjera argëtuese që do të vazhdojnë gjatë gjithë ditës.

Sharmi juaj është shpesh një armë e rëndësishme, por sot nuk mund të krijoni përshtypjen se nuk jeni në gjendje të arrini diçka vetë, me trurin tuaj. Kur takoni dikë të ri ose konfuz sot, jini specifik me pyetjet tuaja: aq më shumë do të jesh i përpiktë

Tani ju keni mundësinë të zbuloni një personalitet të ri dhe, nëse ju pëlqen, mund të filloni një marrëdhënie të re dhe emocionuese, si të miqësisë ashtu edhe të dashurisë.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Doni apo jo, sot do të duhet të ndani miqtë dhe të dashurit tuaj me të tjerët. Në fakt, nuk mund të presësh që t'i kesh të gjitha gjithmonë për ty ose kur të duhen, jeta e tyre nuk sillet ekskluzivisht rreth jotja.

Nëse në një moment ndiheni të pavendosur se çfarë të thoni në një bisedë të përafërt, mos hezitoni të ndryshoni temën.

Arsyeja ose e gabuar janë koncepte shumë të paqarta dhe jo absolute, prandaj duhet të shmangni ngecjen në një pyetje.

Mos u ofroni oferta të mëdha njerëzve të tjerë, bëni punën tuaj në kohën e lirë.

73 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page