top of page

Horoskopi 17 shkurt 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Situatë e shkëlqyeshme në sferën e dashurisë për ata që kanë lindur në fund të shenjës.

Në dashuri do të jeni në gjendje të theksoni cilësitë tuaja më të mira, duke goditur zemrën e atyre që kujdesen për ju.

Nuk është çështja e të punuarit dy herë më shumë për të marrë diçka, është çështja e pasionit për të parë menjëherë frytet e interesit të dikujt.

Ju do të jeni në gjendje të zgjidhni shumë mirë shumë probleme profesionale dhe të forconi marrëdhëniet me kolegët, duke kapërcyer keqkuptimet e kaluara.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Mundohuni të shmangni batutat sot, si në punë ashtu edhe në jetën private. Dikush mund të urrejë sjelljen tuaj dhe të ndryshojë mendim për ju.

Mendoni më shumë për mirëqenien tuaj dhe shëndetin tuaj, duke u përpjekur të mos e humbni energjinë tuaj në çështje të vogla.

Keni probleme në punët tuaja të dashurisë.

Kontrolloni reagimet tuaja edhe në dashuri.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


A jeni të gatshëm të punoni natë e ditë për sukses? Epo kjo ditë do të jetë fillimi i diçkaje të re, vetëm nëse vërtet dëshironi dhe nëse jeni gati të angazhoheni.

Vishni veshjen më profesionale që keni, sepse do të ketë shumë mundësi dhe do të duhet të jeni të patëmetë.

Në fushën sentimentale mund të ketë ndonjë evolucion pozitiv, por vetëm nëse jeni në gjendje të shprehni me të vërtetë ndjenjat tuaja.

Për ju nuk është problem që nuk është një shpirt binjak, e rëndësishme është që në kohën e duhur, ekziston personi i duhur për t'ju dhënë pak përzemërsi të sinqertë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Sot ju mund ta provoni vërtet fuqinë që ushtroni mbi të tjerët: mos e humbni mundësinë për të verifikuar vlefshmërinë e tij.

Vetëm ju keni mençurinë t'i hapni sytë një personi afër jush që do të bëjë një gabim.

Në punë mund t'i jepni klas ambientit, në shkollë mund të propozoni një projekt emocionues për ta bërë së bashku me miqtë tuaj.

Në vendin e punës do të jeni gati t'i jepni vetes zemër dhe shpirt një projekti të ri, veçanërisht nëse vjen nga një person tek i cili vlerësoni.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Në punë ka disa armiqësi për të përballuar: ndoshta një shef kokëfortë, disa kritika shumë, diskutime për të shmangur me kolegët e përzier.

Para se të merrni një vendim financiar, sigurohuni që të jeni informuar në mënyrë adekuate, dhe nëse është e mundur, kërkoni këshilla nga një mik i vërtetë.

Në këtë ditë është thelbësore që ju të jeni në gjendje t’i tregoni miqve ose partnerit tuaj gjithë dashurinë që keni ndaj tyre, pasi kohët e fundit keni mëkatuar naivitetin, duke besuar se ata nuk kishin nevojë për ngrohtësinë tuaj.

Momente nervozizmi në dashuri për të lindurit në dekadën e tretë.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Nëse jeni të lodhur nga rutina e zakonshme, sot mund të dilni me diçka të veçantë për ta bërë atë më emocionuese.

Nëse keni qëndrueshmëri dhe vendosmëri të duhur, mund t'i arrini qëllimet tuaja pa ndonjë ndihmë.

Pikëpamja e gjerë, fryma e iniciativës dhe aftësia për tu lidhur me të tjerët duke shfrytëzuar sharmin tuaj, në shumë raste do t'ju lejojë të merrni atë që dëshironi.

Mundësi të shkëlqyera në fushën sentimentale.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Kjo ditë do t'i kushtohet socializimit dhe puna do t'ju japë shumë për të bërë.

Sot përqendrimi juaj duhet të drejtohet tërësisht drejt lajmeve që do t'ju sjellin njerëzit që bashkëpunojnë ose që punojnë për ju.

Mundësi të bukura në fushën sentimentale për ata që kanë lindur në dekadën e tretë.

Përsëritni fijet dhe komplotet edhe në dashuri, duke ri-propozuar të gjitha aftësitë tuaja të komunikimit.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Puna do të jetë mjaft e lodhshme, dhe thjesht do të dëshironi të bëni pushime.

Prandaj, pjesa e paqeruajtësve, sot, ju mund të kurseni veten dhe mund të përpiqeni të mendoni për diçka tjetër, ndoshta profesionin tuaj që kërkon angazhim.

Nëse nuk keni qartësi për të vendosur, është e drejtë te keni dikë pranë jush që t'ju udhëzojë dhe gjithashtu jeni shumë me fat që jeni të rrethuar nga të gjithë këta njerëz të dashur.

Nëse po ndiheni shumë pa kompromis në këtë ditë, do të jetë më mirë për ata që ju rrethojnë, të qëndrojnë larg jush.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Bëhuni gati për një mbrëmje të ngarkuar dhe nëse askush nuk ju fton, ftoni dikë jashtë.

Nëse do të kishte pasur disa probleme të vogla, ndoshta për shkak të distancës, gjithçka do të zgjidhet vetë me magji dhe do të ndiheni sikur po rijetoni ditët e para të pasionit.

Krijimtaria juaj në këtë ditë do të jetë shumë aktive dhe ju me siguri mund ta përdorni atë në avantazhin tuaj.

Sidomos nëse keni një punë që ju jep shumë kënaqësi, heqja dorë në këtë moment do të ishte pothuajse një veprim budalla, kështu që më mirë të rikuperoni forcën tuaj të fundit, të paktën duke u zënë.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Dita e sotme mund të jetë një ditë shumë emocionuese për ju, si profesionalisht ashtu edhe personalisht.

Eshtë një ditë e shkëlqyeshme për një takim pune ose intervistë, sigurisht që do të bëni një përshtypje të dukshme të parë.

Ka një lajm të mrekullueshëm që vjen sot, por e vetmja mënyrë për ta festuar është me dikë tjetër që ndan këtë moment me ju. Mos u shqetësoni, nuk do të ketë xhelozi në shprehjet e gëzimit të atyre që ju rrethojnë.

Sot mund të merrni dhurata që do t'ju bëjnë të kuptoni se sa mendojnë për ju njerëzit që u dhanë dhe sa kujdesen.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Nëse shqetësoheni për një punë të përfunduar në një kohë të shkurtër dhe pa i dhënë shumë hapësirë ​​rishikimeve që do t'ju lejonin të identifikoni ndonjë gabim, sot do të ishte dita e duhur, dhe mbase e vetmja, për të qenë në gjendje ta rregulloni atë.

Nëse arrini të organizoheni mirë mund të shpresoni që në këtë ditë të vazhdoni me punën, miqtë, familjen.

Dashuritë e reja ose pajtimi janë në dukje në jetën e dy.

Kush dëshiron të jetë protagonist i historive të pasionuara të dashurisë, nuk duhet të qëndrojë në një cep duke pritur me ndrojtje pa kuptim, të kapërcejë: përkundrazi, lëviz me vendosmëri të kthjellët, duke arritur në vijën e finishit pa humbur kohë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Lajme të shkëlqyera në fushën sentimentale për ata që kanë lindur në fund të shenjës.

Edhe ata që mendojnë se janë vetëm mund të harrojnë se miqtë e tyre janë afër. Merrni telefonin dhe thirrni ata, duke u larguar nga shtëpia me ta do t'ju bëjë mirë të shkëputeni pak nga shqetësimet tuaja.

Në punë, energjia dhe besimi do t'ju mbështesin në funksion të sfidave të rëndësishme.

Kreativiteti është i rëndësishëm në çdo punë.

26 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Komentarze


Post: Blog2_Post
bottom of page