top of page

Horoskopi 17 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Eshtë koha për pak shopping? Nëse keni kohë (dhe para), yjet ju këshillojnë t’i jepni një prekje të veçantë sharmit tuaj, një detaj i vogël që ju bën unik, që nuk ju lejon të kaloni pa u vënë re.

Optimizmi është pjesë e jotja kështu që nuk mund ta braktisni atë sot, kur do t'ju shërbejë më shumë, për të ndryshuar diçka të rëndësishme në ekzistencën tuaj.

Nëse do të kishte pasur disa probleme të vogla, ndoshta për shkak të distancës, gjithçka do të zgjidhet vetë me magji dhe do të ndiheni sikur po rijetoni ditët e para të pasionit.

Ju jeni me fat që keni miq të sinqertë që ju duan.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Gjuha e trupit është e rëndësishme për ju, por nëse e detyroni shumë një buzëqeshje ose gjest, njerëzit e tjerë mund t'ju keqkuptojnë.

Kontrolloni xhelozine nëse doni të shmangni stuhitë e dashurisë, veçanërisht nëse keni lindur në dekadën e dytë.

Me siguri do të preferonit të argëtoheshit me miqtë tuaj apo edhe vetëm, por ka detyra që ju presin për një kohë dhe nuk keni kohë t'i shtyni ato.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


A ju shkaktojnë stres të jashtëzakonshëm paratë tuaja (ose mungesa e tyre)? Për të mos u mbytur nga zhgënjimi, ikni nga gjithçka për një ditë.

Ju nuk mund ta shpallni veten fitues në fushën tuaj derisa konkurrentët të dalin në pension ose të pranojnë humbjen; ki kujdes që të mos gezosh fitoren para kohe.

Një fëmijë që po kalon një fazë të veçantë ose një partner i cili është shumë i trazuar mund të prishë qetësinë e pushimeve tuaja ose kthimin në jetën e përditshme.

Mundohuni të jeni më pak të trazuar në anën e komunikimit, përndryshe njerëzit do të tremben.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Në këtë periudhë jeni plot energji dhe mund ta shprehni në gjithçka që po bëni në këtë periudhë, duke filluar me punën, por pa harruar jetën tuaj private.

Tani jeni njohur me vendin e punës dhe kjo ju vë në një humor më të mirë në këtë ditë.

Ju do të ndjeni hijeshinë dhe aftësinë për joshje që rritet brenda jush, dhe nuk do të ketë asnjë pre që të shpëtojë nga pamjet tuaja.

Sot fiziku juaj, ana juaj sentimentale dhe racionale janë në sinkronizim perfekt, duke e bërë këtë ditë të përsosur për të filluar një aktivitet fizik.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Ka kaq shumë mundësi në këtë ditë vetëm duke pritur që ju të jeni në gjendje t'i realizoni ato.

Ju shumë mirë mund ta arrini atë që dëshironi, kjo varet vetëm nga vendosmëria dhe këmbëngulja juaj, gjithmonë insistoni.

Një vështrim i gjerë, fryma e iniciativës dhe aftësia për tu lidhur me të tjerët duke shfrytëzuar sharmin tuaj, në shumë raste do t'ju lejojë të merrni atë që dëshironi.

Dashuria troket në dyert e zemrës tuaj dhe tani toni juaj sentimental është në një moment pozitiv që duhet të përpiqeni të mos e prishni për asgjë në botë.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Disa probleme nga e kaluara juaj mund të rishfaqen sot.

Gjakfohtesia do të jetë thelbësore për të mos u kapur nga paniku.

Në dashuri, në shumë raste, ne jemi në "pauzë për reflektim".

Fryma juaj e pavarësisë në këtë ditë do t'ju çojë të luftoni me një person brenda familjes tuaj dhe kjo do t'ju katapultojë në një atmosferë mllefi dhe inati që nuk i keni ndier për ca kohë.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Në këtë ditë ju do të shënoni një pikë në favorin tuaj në marrëdhënien tuaj, si e miqësisë dhe e dashurisë.

Ju jeni të aftë të jeni partneri perfekt dhe duhet të siguroheni që jeni me dikë që e kupton atë.

Bëni një zgjedhje të guximshme, përpiquni të mos qëndroni shumë të ankoruar në realitet.

Duke punuar me zell me njerëzit që janë afër jush, ju mund të arrini rezultate të shkëlqyera.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Momente qetësie intensive i presin ata në çifte.

Nëse i lini ndjenjat pozitive të drejtojnë ditën tuaj, do të bëni përmirësime të dukshme në marrëdhëniet tuaja.

Nëse arrini të organizoheni mirë, mund të shpresoni që në këtë ditë të vazhdoni me punën, miqtë, familjen.

Ndiheni të ndritshëm dhe preferoni të shtyni detyrat e mërzitshme për të ndjekur ide të reja me njerëz që ndajnë interesat tuaja.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Sot provoni disa hapa në një dimension të ri, ku jeni të lumtur të zhyteni dhe të zhyteni plotësisht pa lënë asnjë pëllëmbë të vetes.

Nëse keni nevojë të mbyllni një marrëveshje të rëndësishme për një takim të caktuar, sillni me vete një bashkëpunëtor dhe i lini të shpjegojë përfitimet për ju.

Lajme të shkëlqyera në fushën sentimentale për ata që kanë lindur në fund të shenjës.

Për të gjithë, sharm me bollëk.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Dëgjoni anën e kujdesshme dhe mos u kapni nga emocionet e momentit.

Mos u përpiqni të përzieni biznesin dhe jetën private sot. Mbi të gjitha, mos u përpiqni të bashkoni me forcë kompaninë tuaj që punon me atë jashtë.

Shpesh e gjeni veten të hutuar para ndjenjave tuaja, por sot nuk mund të mos i përballoni ato njëherë e përgjithmonë.

Prisni që konfuzioni të kalojë dhe gjithçka të ketë kuptim përsëri.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Përqendrohuni në punën tuaj ose angazhimet tuaja, kjo do t'ju ndihmojë të mos dëgjoni fjalët e një personi jo të besueshëm.

Disa nga planet tuaja në këtë ditë mund të mos merren parasysh nga ardhja e ndonjë anëtari të familjes tuaj që thjesht nuk e prisnit.

Të gjitha emocionet tuaja mund të ndryshojnë papritmas ndaj një personi që më parë ju bëri shumë përshtypje, por që tani nuk ju tërheq më vëmendjen.

Nëse keni vrarë zemrat kohët e fundit, dita e gjykimit ka ardhur.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Nuk është se duhet të kurseni paratë tuaja me dëshpërim, por do të ishte më mirë në marrëdhëniet financiare të jeni pak më pak altruist.

Zakonisht ju jeni të shpejtë dhe të bindur për idetë tuaja, por tani po kaloni një fazë në të cilën shihni njolla gri ku më parë keni parë vetëm të zezë ose të bardhë.

Ju nuk mund ta shqetësoni partnerin ose mikun tuaj me një ndjesë për diçka që nuk e keni bërë ose një gabim që nuk e keni bërë.

Sa i përket dashurisë, mund të keni pak keqkuptim, përsëri për shkak të impetuozitetit tuaj të tepruar.

30 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page