top of page

Horoskopi 17 gusht 2020

Dashi

(21 mars- 20 prill)


Mundësi të bukura në fushën sentimentale për ata që kanë lindur në dekadën e tretë.

Një e shtënë e bukur në fushën sentimentale.

Bëni një zgjedhje të guximshme, përpiquni të mos qëndroni shumë të ankoruar me realitetin.

Do të zgjoheni me energji të madhe në trupin tuaj sot, përkundër kohës së vështirë që po kaloni.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Sidomos nëse punoni me njerëz të tjerë ose keni nevojë për njerëz të tjerë, do të jetë më mirë nëse jeni të hapur për më shumë mundësi, ta ndryshoni shpesh mendimin tuaj dhe të bëni kompromise të vogla.

Mendoni më shumë për mirëqenien tuaj dhe shëndetin tuaj, duke u përpjekur të mos e humbni energjinë për çështje të vogla.

Diqka e turpshme mund të të ndodhë sot për ty, dhe për këtë arsye do të duhet të përgatitesh për reagimet e të tjerëve.

Fatkeqësisht, ka një lajm të keq në frontin e dashurisë.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mos i dëgjoni ata që përpiqen t'ju bindin se të qenit i dashur dhe te dashuroni është një simptomë dobëse.

Për habinë tuaj në këtë ditë, do të ndiheni shumë tërheqës dhe mund të dëshironi të provoni hijeshinë tuaj me shumë lehtësi.

Sidomos në këtë ditë ju mund të përballeni me zgjedhje që kanë nevojë për zgjidhje në kohë dhe ajo që duhet të bëni është të mbështeteni vetëm në instinktet e biznesit tuaj.

I gjithë pozitiviteti i kësaj dite do të derdhet gjithashtu në të gjitha aktivitetet tuaja, nga puna, tek studimi te miqtë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Impononi vendimin tuaj, atë që ju gjykoni të përshtatshëm dhe cojeni deri ne fund atë me çdo kusht.

Nëse duhet të shpenzoni para këtë ditë, të jepni një dhuratë ose të investoni në diçka, mos jini aq të ngurtë, domethënë mos u bëni shumë doreshtrenguar.

Kujdesuni për trupin: pa një pamje të re.

Dita e sotme do të sjellë një frymë të ajrit të pastër që do t'ju lejojë të shikoni përpara pa shumë dyshime dhe paqartësi.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Cdo gjë më në fund fillon të ketë kuptim dhe ajo që në të kaluarën ju bëri të vuani tani është në dispozicionin tuaj për tu arkivuar.

Sharmi do të rritet dhe ju mund të mbështeteni në një periudhë paqësore në dashuri.

Frytet e punës suaj dhe përpjekjet e kaluara fillojnë të piqen.

Jo të gjitha vendimet duhet domosdoshmërisht të jenë të mërzitshme nëse kanë të bëjnë me familjen, shtëpinë ose punën tuaj, në fakt në këtë ditë, ju gjithashtu mund të argëtoheni duke zgjedhur disa detaje që zakonisht i konsideroni të parëndësishme.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Koha e lirë është bere për argëtim, do kemi kohe dhe mundesi te sillemi si te vjeter.

Nëse keni nevojë të mbyllni një marrëveshje të rëndësishme në një datë të caktuar, sillni me vete një bashkëpuntor dhe lërini të shpjegojnë përfitimet për ju.

Sfera e dashurisë do të jetë plotësisht e kënaqshme.

Sot fiziku juaj, anët tuaja sentimentale dhe racionale janë në harmoni të përsosur, duke e bërë këtë një ditë të përkryer për të filluar një aktivitet fizik.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Në këtë ditë, një nga marrëdhëniet tuaja, veçanërisht një lidhje dashurie, papritmas mund të ndryshojë nëse nuk jeni të kujdesshëm për të fshehur lajmet se do të ishte më mirë nëse nuk do ta dinin.

Puna për llogari të dikujt tjetër, pavarësisht përvojës tuaj në industri, mund të jetë pak zhgënjyese për ju dhe ëndrrat tuaja ambicioze të lavdisë.

A nuk i jenipërkushtuar vetvetes mjaftueshem në ditët e kaluara? Nga sot do të kthehemi te ritmet e vjetra, në të cilat pritet nga ju shumë më tepër përqendrim dhe disponueshmëri për punë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Nëse nuk doni që dikush të heqë dorë mbi ju dhe të zërë vendin tuaj në zemrat e eprorëve tuaj, ju duhet të punoni më mirë për të treguar atë që ju vleni vërtet.

Këtë ditë do të duhet të gjeni justifikime bindëse nëse nuk doni të shkoni në punë ose të merrni përgjegjësitë tuaja familjare.

Ju duhet të mbani këmbët tuaja të vendosura fort në tokë gjatë kësaj dite, nuk duhet ta lejoni veten të ndriçohet nga ndjenjat që keni për një person afër jush.

Mos u ndalni tek e kaluara që nuk mund të ndryshoni aq shumë, përkundrazi angazhohuni të korrigjoni duke lënë mënjanë krenarinë.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Do të jeni plot sharm, me gaz si një gotë shampanjë dhe askush nuk do të guxojë të ndalojë përparimet tuaja sentimentale.

Fjalët dhe gjestet e tua do të jenë një ngushëllim i madh për njerëzit që kanë nevojë për to, veçanërisht sepse do të jesh i sinqertë me ta, gjë që padyshim mungon në jetën e tyre, por jo në tuajin.

Do të bëni përshtypje në shumë mënyra, jo vetëm biznes.

Në punën tuaj, përdorni pamjet që keni pasur gjatë kësaj kohe.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Mbani nën kontroll situatën ekonomike duke shmangur shpenzimet e nxituara.

Nëse nuk besoni plotësisht në veten tuaj, shumë mund t'ju tejkalojnë sot.

Bëni një përpjekje, ju duhet të hapni dyert e zemrës suaj për të ndjerë flladin e freskët të dashurisë.

Jeni ne fazen e ariut brun, netë cilin nuk jeni të huaj në karakter.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ka disa diskutime që duhet të shtyhen, pasi ato kanë nevojë për qetësi dhe mbi të gjitha reflektim, përpara se të adresohen.

Në anën sentimentale nuk keni gjetur ende qetësinë që dëshironi, por edhe personi tjetër e dëshiron atë, edhe pse preferon të sqarojë disa çështje.

Në ditën e sotme, do të ketë shumë bezdi që do të vijnë duke trokitur në derën tuaj, veçanërisht ne pika kulminante.

Edhe nëse gjërat shkojnë më ngadalë nga sa pritej në punë, mbani mend që kohët e fundit keni qenë shumë të suksesshme dhe kjo gjithashtu do t'ju ndihmojë për të ardhmen.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Nëse po planifikoni një shëtitje me dikë që kohët e fundit keni takuar, përpiquni të shkoni në takim të veshur mirë dhe me një përparim të vogël.

Mundësi të shkëlqyera në fushën sentimentale.

Predispozita juaj për të bashkuar mendimet e të gjithëve do të vlerësohet veçanërisht, edhe në botën e punës, kështu që angazhohuni në këtë mision.

Në këtë periudhë, mund të organizoni udhëtime dhe pushime, ose të interesoheni për çështjet e biznesit që parashikohen me fat të mirë në të ardhmen.

99 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page