top of page

Horoskopi 16 mars 2021

Dashi

(21 mars- 20 prill)


A është koha për disa pazar? Nëse keni kohë (dhe para), yjet ju këshillojnë t’i jepni një prekje të veçantë sharmit tuaj, një detaj i vogël që ju bën unik, që nuk ju lejon të kaloni pa u vënë re.

Timeshtë koha për të përtërirë me disa ide të reja, për të ushqyer disa ëndrra të reja dhe për të eksploruar filozofi revolucionare.

Një takim të cilit ju i kishit dhënë pak rëndësi mund të kthehet ne mundësi interesante, plot perspektiva në të ardhmen.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Shikoni shpenzimet ekonomike.

Mos kënaq impulset për të shpenzuar.

Dita e sotme do të jetë dita e kujtimeve, sidomos në dashuri.

Jo të gjithë rreth jush në këtë ditë do të jenë të vetëdijshëm për përmirësimet tuaja ose hapat tuaj përpara, por kjo nuk ka pse të ketë rëndësi për ju.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mos u shqetëso nga tensionet në dashuri.

Zakonisht mund t'i merrni gjërat mjaftueshëm të shkëputura, por sot do t'ju duhet të bëni një përpjekje të veçantë për të mos u njohur shumë me një person që do të takoni.

Sot duhet të përpiqeni të vrisni dy zogj me një gur: jepini rëndësi punës dhe familjes suaj.

Do të jeni të lodhur dhe të shpërqendruar në një nivel profesional dhe do të rrezikoni të bëni disa gabime të parëndësishme.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Sot do të jeni në gjendje të kuptoni në mënyrë të përsosur se çfarë dëshirojnë vërtet njerëzit e tjerë, edhe kur ata e shprehin atë në një mënyrë të paqartë, të ngatërruar dhe të paqartë.

Ju nuk keni pse të keni frikë se çfarë mund të mendojnë të tjerët për ju në këtë ditë, nëse keni nevojë për kontributin intelektual të dikujt, mos hezitoni të pyesni.

Do të ketë ide të shkëlqyera për t'u zbatuar në kohën e duhur.

Nëse keni filluar një punë të re, tani është një ditë e mirë për të kuptuar se çfarë ju kanë sjellë zgjedhjet tuaja.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Guximi do të jetë çelësi për të pasur sukses në atë që keni në mendje, pa shumë paranoja.

Sot do të ketë lajme të mira në frontin monetar.

Ata që presin përgjigje në dashuri do të jenë të kënaqur, ose të paktën do të marrin sinjale inkurajuese në drejtimin e dëshiruar.

Personaliteti juaj mund t'ju lejojë të bëni hapa të mëdha me dikë që ju pëlqen.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Në dashuri do të jeni ters dhe nuk dëshironi të dialogoni.

Bëni një përpjekje për të qenë i këndshëm, edhe me ata që nuk mund të qëndrojnë shumë.

Nëse kohët e fundit keni performuar dobët në punë ose në jetën tuaj private, tani është koha e duhur të zgjoheni dhe të lejoni që ambicia juaj të marrë përsipër.

Do të pësoni një lloj ngadalësimi, por për të kapërcyer këto shqetësime, të paktën mund të përpiqeni të mos shpërqendroheni duke përmbushur qëllimin tuaj.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Mundohuni të shmangni njerëzit që nuk ju thonë asgjë, pasi ata do t'ju humbin vetëm kohë të çmuar që mund ta përdorni në njëqind mënyra të tjera.

Shpenzimet duhet të përballen me vetëdije dhe ndërgjegje, pa e ekzagjeruar.

Në dashuri, mos harroni se asgjë nuk duhet të jetë aq e komplikuar, prandaj mendoni me kujdes për vlerën që i jepni ndjesive të caktuara.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Yjet në këtë ditë janë të favorshëm për ju në fushën sentimentale.

Dita e sotme do të jetë një ditë shumë stimuluese në të gjitha aspektet, mos kurseni veten për sa i përket ndjenjave, gjithçka që do të kthehet tek ju do të jetë me vlerë.

Sot është një ditë e mirë për të kërkuar taktika të reja për të përdorur në vendin e punës për t'u vërejtur nga shefi.

Shumë gjëra mund të varen nga kjo ditë për të ardhmen tuaj, duke punuar ose ndryshe, prandaj mos e nënvlerësoni veten.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Një synim që e keni pritur me kaq durim, më në fund do të ketë epilogun e tij dhe duhet të jeni gati.

Përfitoni nga yjet me fat dhe gjithashtu lejojini vetes të shpenzoni edhe disa para, do ia vlejë.

Sot do të arrini në një paqe të brendshme të mjaftueshme për të zbutur ndryshimet me ata që ju rrethojnë.

Nëse jeni në trazira për diçka që duhet të ndodhë në lidhjen tuaj të dashurisë, ose në një marrëdhënie me një mik, përpiquni të bëheni gati për këtë ditë, pasi gezimi do ju perfshije.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Risi intriguese në dashuri.

Do të jeni plot sharm, me gaz si një gotë shampanjë dhe askush nuk do të guxojë të ndalojë përparimet tuaja sentimentale.

Përpjekjet tuaja në këtë ditë duhet të përqendrohen jo aq shumë në punë, por në organizimin e punës.

Ju mund të bëni atë që dëshironi dhe do të keni gjithashtu shumë frymëzim për biznes të ri dhe projekte të reja.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Mënyra se si tani po shikoni jetën tuaj të punës do t'ju ndihmojë shumë, pasi po merrni ndikime pozitive që do t'ju ndihmojnë të përqendroheni në gjërat thelbësore dhe të lini anash të panevojshmet.

Nëse jeni duke kërkuar dashuri, kjo është një ditë e mrekullueshme për të takuar figura të reja tërheqëse.

Sharmi juaj do të jetë i pakonkurrueshëm: dini si ta shfrytëzoni.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Mundesi stimuluese në dashuri, për marrëdhënie të reja ose pajtim, nëse i përkisni dekadës së tretë.

Sharm i braktisur, i aftë të joshë këdo që të rrethon.

Shkurtoni mëngët dhe filloni të punoni shumë për qëllimet tuaja.

Në punë rezultatet e kënaqshme nuk do të vonohen.


33 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page