top of page

Horoskopi 15 shtator 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Në mendje dhe zemër është ende verë, sot më shumë se kurrë: Hëna që bashkon Venusin në Luan dhe Marsin në shenjën tuaj janë pika e mbërritjes për historitë e fundit, ato i bëjnë te

vjetrat intensive dhe shpërthejnë pasione të reja. E gjithë vjeshta do të dominohet nga pasioni. Me shtysën që është atje, ju bëni punën dhe aktivitetin, kështu që duhet të mesoheni me ndryshimet mjedisore të paparashikuara këtë javë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ju do të bëni shumë këtë javë të hënës së re, e cila ka lindur në shenjën e fatit, ne Virgjëreshe dt 16-17. Por largimi duhet të bëhet me kujdes, vrojtim, Hënë dhe Venus në Luan jo shumë të përshtatshëm për përqendrim dhe mirëqenie fizike, por të përpiqemi të fillojmë ndërmarrje të reja ambicioze, të llogaritura dhe pa rrezik. Dielli dhe Aferdita, i japin shenjave të tokës (gjithashtu) mundësinë për të shtrembëruar të tashmen.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Aktivitetet në grup nuk eshte pika juaj e fortë por ju tashmë jeni dy por një Hënë e re e ashpër në Virgjëreshë po afrohet, tensionet rriten, tani nevojiten bashkëpunime. Do të ishte marrëzi të harxhosh një Mërkur të tillë të pasur në shpërthime dhe skena. Hëna në Luan, sot dhe nesër, është e mirë për diskutime, Venusi dhe Marsi kujtojnë ata që janë vetëm: çdo ditë mund të jetë e duhura.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Ne kujtojmë se të gjithë planetët e mëdhenj në aspektin e kundërta janë në lëvizje retrogradë, Marsi në radhe te pare, qasja ndaj punës dhe biznesit duhet të jetë e matur, shumë diplomatike. Nuk eshte ende një javë vere por tashmë duket se keni rënë në vjeshtën e ngrohtë kaq shumë detyra, projekte, diskutime. Organizoni gjithçka deri më 18, kur Hena te jete negative qe te ktheheni të dielën të lumtur. Kaos në dashuri. Veshët (shëndeti).Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Hëna u bashkua me Venusin në shenjë, hap një javë tjetër që ju sheh si shenjën më të mirë të ndriçuar, së bashku me Virgjëreshën aty pranë, prandaj me shanse më të mëdha suksesi. Për punën dhe biznesin gjithashtu Hëna e Re e 16-17 ju jep një nxitje të lakmueshme, por pastaj bëhet gjithashtu shumë sentimentale dhe e pasionuar, të Premten dhe të Shtunën. Por, e përsërisim, ju jeni të fortë sidomos në punë, shkoni thellë.Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Kjo është java juaj. Jo vetëm sepse është e fundit me Diellin në shenjë (do të dalë më 22), por sepse rezervon dy ose tre tranzite të jashtëzakonshme për rilindjen tuaj të vërtetë. Para fundit të kësaj dite Aferdita ne Bricjap do të jetë në harmoni me Diellin, rilindja ose transformimi do ti ndihen nga te gjithe. Të gjitha çështjet personale mund të rishikohen më 16-17, me Hënën tuaj të Re personale. Urimet më të mira!


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Korrja e dashurisë është afër, mundësia e mbjelljes së re në fushën profesionale dhe familjare është e menjëhershme, e hëna është gjithashtu e këndshme për dashuri, edhe nëse nuk mungojnë kontrastet me Marsin e kundërt. Tani planeti është retrograd, ai ushtron ndikimin e tij më me forcë, i kushtojm vëmendje fizikut. Hena hap një javë që ka shije të freskët, fillon në Luan me Venusin, fati ne dt.18 do të jetë me ty. Pasiguritë janë zhdukur.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Sikur të ishte natë e Vitit të Ri, hidhni diçka të vjetër, ju e dini se si. Në fakt, tashmë nesër, dhe konkretisht të Enjten 17, Hëna juaj e re personale e vitit 2020 ka lindur, ju mund të filloni një rrugë të re. Zgjedhjet tuaja, vendimet në çdo fushë, mbështeten nga forca kozmike me efektivitet të jashtëzakonshëm dhe gjithashtu të qëndrueshme me kalimin e kohës. Tregoni shkëlqim, me një fytyrë të fortë që nuk mund ta fitoni.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Dita e Martë e Marsit, tani dhe për shumë muaj në pikën tuaj të dashurisë. Venusi është i dashuruar me Marsin, sot Hëna gjithashtu tenton drejt planetit të pasionit fizik. Dhe unë kam parë mirëkuptimin tuaj midis jush. Instinktivisht do të hidheni në krahët e disa dashurive nëse nuk keni një të tillë. Theksojmë se ky qiell është më shumë në favor të njerëzve të vetmuar, madje edhe atyre të ndarë. Takime të mira biznesi.Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Në vjeshtë ndonjëherë do të duhet të largoheni nga ambienti juaj, Dielli dhe Marsi përballë dhe kundër jush, një situatë profesionale që nuk është e lehtë. Një shkëputje e shkurtër do t'ju bëjë të merrni frymë, do të ktheheni ashpër siç duhet. Sidoqoftë, nuk ka ndonjë urgjencë, në këto ditë ju do të ndriçoheni nga Dielli dhe Hëna e bashkuar në Virgjëreshë, një aspekt që lind Hënën e re në shtator, ju do të rifilloni nga data 17. Jeta juaj me ëndrrën ne JupiterUjori

(21 janar- 18 shkurt)


Pozicioni i disa planetëve, edhe pse jo negativ, tërheq vëmendjen për shëndetin, mirëqenien e përgjithshme. Marsi, për shembull, tek Dashi është një forcë për kontakte të përditshme të punës, biznesit, por prej andej nuk mund t'ju japë ndihmë fizike. Ndjeni pra, edhe në një mënyrë të ekzagjeruar, negativitetin e Hënës-Venusit, jini pak të kujdesshëm sot, nesër Hëna e re do të shkruajë një histori tjetër. Lehtësoni stresin me fëmijë, nipër e mbesa.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Hëna në Luan mund të bëhet e shkëlqyeshme për gjërat e biznesit, promovon biznesin, por nesër do të jetë ndryshe tek Virgjëresha. Kjo do të thotë, nuk ka siguri të nevojshme për bashkëpunime dhe të jesh akoma i vëmendshëm ndaj njerëzve në mjedisin tënd. Ne gjithashtu duhet të jemi të kujdesshëm sepse vitaliteti mund të jetë i ulët, ndoshta ju mungon hekuri. Dieta është e rëndësishme dhe përpiquni të punoni me njerëz që i njihni mirë.

77 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

留言


Post: Blog2_Post
bottom of page