top of page

Horoskopi 13 tetor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Shtimi i një elegance të vogël në jetën tuaj private është aktualisht përparësia juaj. Ndjeni që të jesh i rrethuar nga bukuria do të të bëjë të lumtur. Disa blerje duhet t'ju japin atë që ju nevojitet. Në kohë të caktuara emocionet tuaja mund të bëhen të paparashikueshme, duke ju bërë të ndiheni të trazuar. Ju do të bëni gjithçka që të keni diskutime të shkëlqyera dhe të ndani ide të reja.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ju nuk ndiheni shumë paqësor sot, çështjet familjare ju ndalojnë të përqendroheni. Mos lejoni që ankthi i të tjerëve t'ju mbingarkojë. Ju mund të vazhdoni me siguri jetën tuaj, ndërsa qëndroni duke dëgjuar emocionalisht dhe të disponueshëm për njerëzit që doni.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Ndërsa ju mund ta keni të vështirë me dikë sot që mendon ndryshe nga ju, kjo mund të përfundojë me një ndjenjë të këndshme të vetëvlerësimit. Këto ditë, ajo që të tjerët mendojnë për ty është më pak e rëndësishme sesa ajo që mendon për veten tënde. Mos kini frikë nga reagimet e forta, ju mund të merrni një mësim shumë informues për vetë-pranimin.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Do të jeni të ndjeshëm, veçanërisht empatik me shoqëruesin tuaj në punë dhe të aftë në trajtimin e situatave në grup. Mbani ambicien tuaj në një formë që nuk është kërcënuese dhe që shkon krah për krah me interesat e të tjerëve. Thjesht përpiquni t'i kushtoni vëmendje këshillave që ju janë dhënë nga disa nga kolegët tuaj dhe mbani një frymë kritike.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Qasja juaj pragmatike sot ju inkurajon të përsosni planet tuaja për ditët në vijim Tani që shpirti juaj është shumë më i qetë se në ditët e fundit, ju ndoshta do të keni një orar të ngjeshur. Ju nuk keni nevojë të arrini qëllimet tuaja menjëherë, filloni ngadalë dhe përshpejtoni progresivisht gjatë ditëve të ardhshme.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Nuk do të jetë vetëm një përshtypje, ju mund të përfitoni nga disa këshilla nga një i njohur, dikush që mund të ndikojë drejtpërdrejt në jetën tuaj të përditshme. Ata do të jenë sugjerime vetëmohuese dhe shumë të rëndësishme. Mos u pranoni për rutinën, është koha e duhur për t'i dhënë të gjitha.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Nëse mund të përdorni vendosmërinë tuaj për të bërë idetë tuaja krijuese të vërteta, gjërat duhet të shkojnë mirë sot. Një mik i dashur sot do të provojë të jetë shumë i rëndësishëm për ju. Ju duhet të rrethoheni me njerëz - miq ose kolegë - të cilët mund të rrisin vetëvlerësimin tuaj dhe që ju bëjnë të ndiheni mirë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Çfarë gëzimi të dilja nga këto ditë të fundit të përsëritura dhe rutinore! Sot keni ndërmend të vendosni qëllime më të larta. Ju do të përqendroheni plotësisht në zemrën e çështjes, pothuajse i verbër për të. Sinqeriteti juaj mbizotërues mund t’i bëjë disa njerëz të afërt të pakëndshëm.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Emocionet tuaja shkojnë në një drejtim dhe papritmas në një tjetër, si një flamur në mëshirën e erës. Ndërsa mund të duket qesharake të shohësh mendimet e tua duke u lëkundur si qiftë, ti kurrë nuk e di nëse një stuhi e papritur do të shkatërrojë një ide që është në të vërtetë e rëndësishme.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Mos u përpiq të zgjedhësh ... sot njerëzit përreth jush duket se lëshohen kundër jush në një mënyrë të pamundur ... do të jetë tranziti i një Hëne, fakti është që ju nuk do të shiheni mirë nga mjedisi përreth ... dikush pa asnjë mëshirë bëni një seri figurash të këqija ...


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Keni përshtypjen e lundrimit në ujëra të panjohura, megjithatë emocionet që ndjeni janë mjaft të njohura. Ndoshta e keni vizituar tashmë këtë vend në imagjinatën tuaj? Vëmendje, projekti juaj mund të zbresë. Por mos u shqetësoni për humbjen e një takimi ose takimi të rëndësishëm, mund t’i shtyni për më vonë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Nëse sot jeni thirrur të luani rolin e ndërmjetësit, mos refuzoni me arsyetimin se ndiheni të padobishëm. Në vend të kësaj, angazhohuni të bëni atë që bëni më mirë: dëgjoni. Ju mund të kënaqeni me të qenit i pranishëm, i vëmendshëm dhe duke u thënë sinqerisht të tjerëve atë që mendoni.

63 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti
Post: Blog2_Post
bottom of page