top of page

Horoskopi 13 gusht

Dashi

(21 mars- 20 prill)


Keni një dëshirë të madhe për t'u argëtuar por nuk duhet të qëndroni deri vonë, edhe pse keni një dëshirë të madhe për t’u argëtuar. Në vend të kësaj, planifikoni diçka të veçantë për fundjavën e 15 gushtit, 2020-ta po ju vë në provë: në ditët në vijim duhet të përpiqeni të lini pas vështirësitë e kaluara dhe të shmangni konfliktet e reja në dashuri.

Demi

(21 prill- 21 maj)


Nesër dhe për pjesën tjetër të javës do të keni një qiell të bukur: emocionet janë të garantuara! Jupiteri dhe Saturni janë në një aspekt të favorshëm: kjo do të thote shperblime, mundësi të reja në punë shumë shpejt. Bëhuni gati të provoni një fundjavë në të cilën dashuria do të jetë edhe njëherë protagonistja absolute.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Sot keni Hënën në shenjë: dita do të jetë premtuese posaçërisht në frontin e mardhenieve dhe ju, siç e dimë, jeni shumë të mirë në krijimin e marrëdhënieve stimuluese me njerëzit. Në muajt e ardhshëm edhe në dashuri mund të rifitoni kohën e humbur. Asnjëherë më parë nuk e keni kuptuar se sa e rëndësishme është të keni dashuri, dashuri të rëndësishme perkrah jush.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Sipas parashikimeve sot dhe në ditët e ardhshme do të kërkoni një qetësi më të madhe në dashuri ose, nëse jeni beqarë, për të kuptuar atë që dëshironi me të vërtetë. Ndoshta disa Gaforre tashmë kanë një interes të thellë ndaj dikujt, ndoshta ndaj nje Peshqi ose një Demi, me të cilet mund të përjetoni emocione të forta.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Sot do të jeni shumë të irrituar. Do të duhet të përballeni me një problem biznesi, mbase legal, ose ato ju kanë zënë vend përpara një ndryshimi që nuk ju pëlqen. Për fat të mirë, Dielli dhe Mërkuri kanë filluar një tranzicion të favorshëm që mund t'ju ndihmojë në jetën tuaj praktike dhe të punës, por mos harroni ndjenjat! Kjo e enjte do të jetë një ditë shumë e mirë për sa i përket dashurisë.

Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Sot dhe te Premten do të jenë dy ditë mjaft të nënshtruara. Do të dëshironi të bëni minimumin e mundshem dhe asgjë më shumë. Nuk do të keni ndonjë problem të veçantë, por mund të ndjeheni pak të lodhur ne luften për të përmbushur të gjitha angazhimet.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Sot do të keni Hënën në aspekt të shkëlqyeshëm, Diellin dhe Mërkurin në favor: ju do të gjeni më shumë besim në të ardhmen dhe do të ndjeni më pak ankth. Në ditët e ardhshme, dhe në çdo rast, deri në gusht, do të keni mundësi të keni një qartësi më të madhe për fatin tuaj të punës. Ndoshta jo gjithçka do të shkojë ashtu si keni dashur dhe madje edhe në dashuri ka gjithmonë nga ata që janë të gatshëm të ju drejtojnë gishtin!


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Fundjava tjetër do t'ju dhurojë emocione shumë të bukura! Yjet veçanërisht do të favorizojnë takimet, por çiftet do të përjetojnë edhe momente të veçanta. Kujdes nga idetë, pamjet që do të vijnë, sepse ato mund të dëshmojnë se janë të rëndësishme! Kte fundjave RELAX!

Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Sot do të lodheni dhe madje do të irritoheni pak. Ndoshta ju keni pasur një siklet të vogël të Mërkurën, shkaktuar nga një rrethanë e jashtme. Ju duhet të lejoni që gjërat të rrëshqasin mbi ju! Eshte dikush në shtëpi që ju akuzon padrejtësisht dhe kjo shkakton nervozizem!


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Nesër mund të ndjeheni pak të zymtë, ende të zhytur në mendimet tuaja. Mundohuni ta kaloni 15 gushtin në një mënyrë më paqësore, duke lënë që problemet dhe situatat e paqarta të rrëshqasin mbi ju. Këto ditë ju keni një gozhdë të fiksuar, një vështirësi në dashuri ose në punë që nuk ju lejon të pushoni. Ka ngadalësime dhe kontraste të vazhdueshme që ju shqetësojnë: mbase thjesht duhet ta lini të shkojë, sepse e gjithë kjo nuk varet nga ju!

Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Sot dhe te premten Hëna në aspekt të shkëlqyeshëm do të përmirësojë krijimtarinë tuaj. Dhe për ju që dini të kapni imagjinatën, imagjinatën tuaj të madhe në momentet më të ndërlikuara, do të jetë një ndihmë e madhe tani. Sidoqoftë, duhet të përpiqeni të mbani këmbët tuaja në tokë, veçanërisht nëse doni të ndiqni një projekt ekonomik ose nëse jeni duke përjetuar një konflikt në dashuri.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Sot Hëna do të jetë në kundërshtim dhe, nëse nuk ju vë në gjendje të keqe, ajo akoma mund të shkaktojë një pengesë të pakëndshme, një problem në punë ose një shqetësim të vogël personal. Jini shumë të kujdesshëm! Për fat të mirë fundjava e gushtit do të jetë shumë më e mirë. Ata që sapo kanë filluar një lidhje kanë rënë gjithashtu në dashuri me dikë, mbase një Dem, një Gaforre, një Akrep ose nje Peshqit, duhet të përqendrohen në të Shtundën dhe Të Dielën e ardhshme dhe të organizojnë diçka të veçantë.

77 visualizzazioni1 commento

Post recenti

Mostra tutti

1 comentário


Te lutem na e ban horoskopin per fundjaven 😆

Curtir
Post: Blog2_Post
bottom of page