top of page

Horoskopi 12 tetor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Ditë konvulsive, shumë konfuzion brenda dhe jashtë jush, ndaloni për një moment dhe vlerësoni situatën dhe më pas, nisuni për qëllimin e vendosur, do të shihni se do të bëhet më mirë. Mundohuni të shmangni besimin e verbër në një person që sapo keni takuar, nëse ai hyn në telashe, e gjitha do të jetë përgjegjësia juaj.


Demi

(21 prill- 21 maj)


"Jo të gjitha të këqijat vijnë bashke", dhe sot do të bindeni plotësisht ... pas një keqkuptimi tjetër keni prishur një marrëdhënie që zgjati për disa kohë, dhe edhe nëse pa dëshirë, e kuptuat se ishte e pashmangshme të merresh një vendim të tillë ... në fund të mbrëmjes ju gjithashtu do të mesoheni me hidhërimin që ju ka lënë dhe duke bërë një mendje lokale do të jeni të kënaqur me zgjedhjen e bërë.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


"Më mirë një ditë si luan se njëqind si dhi" ... fjalët e urta të vjetra nuk gabojnë kurrë ... do të ndjeni nevojën për të marrë një vendim të shpejtë dhe pa ditur efektet e tij, do të ndjeni brenda vetes se është zgjedhja më e mirë që keni bërë në njëzet vjetet e fundit, dhe që ndër të tjera do të jetë një nga më fitimprurësit e jetës tuaj.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Në familje ju jeni strumbullari kryesor, gjithmonë keni qenë të informuar për gjithçka ... sot do ti varni turinjt, vetëm për një mbikëqyrje, se për arsye kohe ose për shpërqendrim, nuk jeni bërë i vetëdijshëm për diçka të re ... keni dëgjuar për ngjarje të caktuara që kanë ndodhur , vetëm kur ato të kenë ndodhur tashmë, mos jini të prekshëm dhe ecni përpara.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Ndonjëherë jeni i pafalshëm dhe me të vërtetë arrogant ... mbi të gjitha, shmangni shpesh përplasjen me të afërmit që, ndër të tjera, janë pikat tuaja referuese absolute, edhe nëse nuk doni të uleni, mësohuni të jetoni me ta ... Në fund të mbrëmjes do të jenë të afërmit ata që do t'ju bëjnë të lumtur dhe të shkujdesur, duke lehtësuar veten nga një problem që po përpiqeni të tronditni për disa kohë, por nuk keni pasur sukses, ndihma e tyre do të jetë një shërim ...


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Një javë tjetër e vështirë ... do të duhet të keni shumë durim dhe tolerancë sidomos në marrëdhëniet profesionale ku dikush duket se ka qenë i hidhur ndaj jush ... pasi ata thonë "moti i mirë dhe moti i keq nuk zgjasin gjithë kohën", por përpiquni të kufizoni dëmin. Në vendin e punës, zilia e një kolegu ju destabilizon dhe nuk do të jeni në gjendje të bëni asgjë derisa të jeni të sigurt për qëndrimin e tij të pazakontë ndaj jush.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Vështirësitë e mëdha i përkasin të kaluarës, periudha që qëndron përpara rrjedh qetësisht, dhe pa goditje të çfarëdo lloji ... Gëzoni parathënien për një ekzistencë të re dhe përqendroni tërë energjinë që keni në atë që dëshironi të jepni rezultate të shkëlqyera. Marsi ju shtyn drejt iniciativës, dhe Yjet ju këshillojnë të përfitoni nga puna e tij dashamirëse, në të gjitha ato situata kur keni nevojë për menjëhershmëri absolute në shfrytëzimin e mundësive të shumëpritura ...


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Asgjë për të kundërshtuar ... qielli mbi ty është i ndritshëm dhe nuk do të ketë asgjë për të rregulluar goditjen, përveç disa çështjeve të vjetra familjare, ku nuk dëshiron t'i lësh gjërat të shkojnë ashtu siç vijnë, dhe gjithmonë përpiquni të vini në dyshim veten tuaj me grindje nga mënyra juaj e zakonshme që keni për të bërë ... do të duket se ju do t'i quani diskutimet me një shije sadiste të vetëvuajtjes ...


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Tani që jeni më të qetë me çështjet tuaja personale dhe profesionale, do të keni më shumë shanse për të gjetur disa orë për shëndetin tuaj psikofizik ... trupi dhe mendja juaj nuk janë rikuperuar plotësisht, dhe ju ndjeni nevojën për t'i vendosur ato në rregull. E vetmja gjë që do të duhet të bëni është të merrni kohë për nevojat tuaja personale dhe të jeni në gjendje të fikni kur ndieni nevojën.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Mos u përpiq të zgjedhësh ... sot njerëzit përreth jush duket se lëshohen kundër jush në një mënyrë të pamundur ... do të jetë tranziti i një Hëne, fakti është që ju nuk do të shiheni mirë nga mjedisi përreth ... dikush pa asnjë mëshirë bëni një seri figurash të këqija ...


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Një zhgënjim do të shkatërrojë ditën tuaj ... për disa ditë keni ndjerë që një person shumë i afërt jo gjithmonë sillet në një mënyrë të qartë dhe kristalore ... kush e meriton atë ... mbase ka ardhur koha që të paguajmë ata që kanë përfituar nga besimi juaj i mirë me të njëjtën monedhë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Atmosfera që ju rrethon është gjithnjë e më e këndshme ... tani do të filloni të mendoni kur dhe si të shkoni dhe të vini disa fruta ... fruta të dashurisë, kënaqësisë dhe vlerësimit të madh. Nuk do të jetë e nevojshme të kërkoni konfirmime, ata do të arrijnë në fund të mbrëmjes dhe do të kënaqeni nga një cikël i ri i jetës që do të hapet para jush ...

Dashuria: Yjor !!!

2 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page