top of page

Horoskopi 12 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Shpenzimet e paparashikuara mund të ju falimentojnë.

Sot është një ditë kushtuar relaksimit, prandaj përpiquni të mos merni shumë angazhime dhe përkundrazi, rezervoni një masazh të këndshëm për tu rikuperuar nga përpjekjet e fundit.

Mbajtja e një ekuilibri të caktuar në çift varet nga rezistenca juaj fizike dhe mendore.

Mos kini shumë kërkesa nga partneri juaj ose nga një mik, nuk mund të prisni që ata t'ju kuptojnë gjithmonë dhe në çdo rast, në një marrëdhënie kërkon angazhim nga të dy palët.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Pak do të jenë në gjendje të kuptojnë gjendjen tuaj shpirtërore sot dhe kjo do të shkaktojë pakënaqësi.

Disa shqetësime të tepërta në këtë ditë mund të kenë një efekt të dëmshëm në marrëdhëniet tuaja të dashurisë.

Sot duhet të përpiqeni të vrisni dy zogj me një gur: jepini rëndësi punës dhe familjes suaj.

Ndonjëherë përpiqeni të shmangni modelimin e pjesës më komplekse të gjërave, ju jeni një idealist dhe ju duket e tepruar duke i bërë duart tuaja të ndyra.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Lërini ndjenjat të marrin përsipër, kur të doni, mund t'i bëni njerëzit të ndihen shumë të veçantë.

Në dashuri do të jeni të papërmbajtshëm dhe ngrohtësia juaj njerëzore do të përgjigjet.

Energjia juaj në këtë ditë është mjaft pozitive, kështu që duhet të përpiqeni ta shfrytëzoni atë në mënyrën më të mirë, veçanërisht në vendin e punës dhe nëse ju mungon në këtë kuptim.

Në sferën profesionale do të performoni shumë mirë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Në dashuri, jini më vendimtar, edhe nëse nuk jeni të qartë se çfarë doni të bëni: gjërat do të sqarohen gjatë ditës.

Jeni në formë të shkëlqyer këto ditë nga pikëpamja sentimentale, kështu që mund të dëshironi të provoni të bëni diçka me dikë nëse vendosni të largoheni nga shtëpia dhe, natyrisht, nëse jeni beqar.

Ka mundësi të shumta atje vetëm që presin të kapen.

Një investim mund të jetë një zgjidhje e mirë për një kapërcim cilësor në mjedisin tuaj të punës.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Gjërat mund të shprehen në mënyra të ndryshme dhe ju duhet të gjeni atë të duhurin që nuk dëmton ndjenjat e askujt.

Diçka e turpshme mund të të ndodhë sot dhe për këtë arsye do të duhet të përgatitesh për reagimet e të tjerëve.

Ju nuk mund të vazhdoni gjithmonë aq qetësisht dhe në lëvizje të ngadaltë sa dëshironi, veçanërisht në punë, keni nevojë për dinamizëm.

Sot mund të merrni sugjerime të reja për strategji dhe zgjidhje magjike për të fituar një shumë parash; mos u mashtroni, dëgjoni me gjithë kujdesin e duhur dhe ndiqni intuitën tuaj.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Në këtë ditë, në vend të rutinës së zakonshme, do të keni mundësinë të përjetoni ndjesi të reja që do t'ju prekin deri në atë pikë sa të harroni për pak kohë të gjitha problemet që ju kapin.

Harrojeni formalitetet dhe kushtoji trupit dhe shpirtit ate që dëshiron.

Partneri në detyrë sigurisht që nuk do të befasohet nga disa deklarata përkundrazi, mbase edhe ai do të shprehë dhe do të zbuloni edhe më shumë afinitet.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Sot do të ishte një ditë e shkëlqyer për të bërë plane afatgjata për të mbushur kohën tuaj dhe për të zënë mendjen tuaj, duke harruar diçka që ju bëri të ndiheni bosh në të kaluarën e afërt.

Sot, do të mbërrijë një lajm i mirë krejt i papritur që do t'ju lërë pa fjalë.

Ju keni hijeshinë për të propozuar një dalje dhe për t'u siguruar që nuk mund të refuzoheni.

Momente të ëmbla në dashuri.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ju do të shihni se jeta juaj e dashurisë rifillon pothuajse magjikisht.

Koha e kaluar për të ndihmuar miqtë nuk humbet kurrë. Mundohuni të krijoni një mjedis romantik.

Një punë e bërë mirë është gjithmonë publicitet i mirë, veçanërisht për aftësitë tuaja.

A jeni të gatshëm të punoni natë e ditë për sukses? Epo kjo ditë do të jetë fillimi i diçkaje të re, vetëm nëse vërtet dëshironi dhe nëse jeni gati të angazhoheni.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Nëse jeni akoma i ankoruar në punën tuaj, kjo është dita e duhur që ju të provoni vlerën tuaj dhe të admiroheni jo vetëm nga shefi juaj, por edhe nga kolegët tuaj.

Mënyra se si tani po shikoni jetën tuaj të punës do t'ju ndihmojë shumë, pasi po merrni ndikime pozitive që do t'ju ndihmojnë të përqendroheni në gjërat thelbësore dhe të lini anash të panevojshmet.

Lajme të bukura në dashuri.

Kjo do të jetë një ditë argëtuese për ju, thjesht duhet ta lini veten të shkoni në shaka dhe lojëra pa pasur frikë se do të bëheni shumë fëminor.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Kujdesuni edhe për anën sentimentale të jetës tuaj, përndryshe rënia do të fillojë.

Shmangni vendimet impulsive, veçanërisht në dashuri.

Nëse durimi juaj ka arritur një pikë kritike, përpiquni të shmangni njerëzit që nuk mund t'i duroni sot, përndryshe nuk mund të përgjigjeni për fjalët tuaja.

Puna mund të pësojë disa ndalesa momentale, por ju nuk keni pse të hidhni veten në ndonjë gjë tjetër.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ju duhet t'i mbani këmbët tuaja të mbjella fort në tokë gjatë kësaj dite, nuk duhet ta lini veten të turbulloheni nga ndjenjat që keni për një person afër jush.

Mos u ndal në të kaluarën që nuk mund të ndryshosh aq shumë, përkundrazi angazhohu për të korrigjuar duke lënë mënjanë krenarinë.

Në vendin e punës nuk mund të kundërshtoni askënd, veçanërisht nëse keni ardhur kohët e fundit, kështu që nëse ka diçka që ju shqetëson, mbajeni për vete në këtë moment.

Këtë ditë do të duhet të gjeni justifikime bindëse nëse nuk doni të shkoni në punë ose të merrni përsipër përgjegjësitë tuaja familjare.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Mos kini frikë të filloni një bisedë për gjëra pak më serioze me partnerin tuaj.

Këtë ditë mund ta kushtoni plotësisht dashurisë, nëse e keni një të tillë.

Një ditë shumë interesante për çështje ekonomike ose profesionale: nëse keni ide fituese, do të jeni në gjendje t'i bëni ato të vlejnë.

Nuk do të mungojë kënaqësia nga puna dhe mundësitë për të përmirësuar situatën aktuale.

51 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page