top of page

Horoskopi 10 shtator 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Miqtë ose kolegët mund të ekzagjerojnë pak për të treguar disa nga gabimet tuaja dhe mund të mos e vërejnë domethënien e disa deklaratave.

Edhe nëse nuk doni askënd pranë jush në këtë ditë, veçanërisht në sferën profesionale, përpiquni të tregoni veten bujar dhe të disponueshëm për ata që nuk mund ta dinë gjendjen tuaj shpirtërore.

Shmangni grindjet në dashuri dhe mos nxitoni për të marrë vendime.

A e lejoni xhelozinë apo zemërimin të marrë përparësitë tuaja?


Demi

(21 prill- 21 maj)


Në dashuri do të jetë e mundur që ju të bëni pushtime të reja ose të ringjallni marrëdhënien sentimentale ekzistuese.

Sfera sentimentale do t’ju ​​dhurojë momente vërtet të paharrueshme.

Ju jeni plot energji në këtë ditë, prandaj përpiquni ta shfrytëzoni në maksimum, veçanërisht në vendin e punës ose nëse duhet të studioni.

Sot në mendjen tuaj, mendimet do të funksionojnë shpejt dhe më në fund mund të arrini në një pikë.Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Nëse duhet të filtroni mendimet tuaja, kjo do të thotë që duhet të pranoni se nuk keni një ide të caktuar për atë që po ndjeni.

Në dashuri do të përjetoni disa momente tensioni që do të duhet të mbani shumë nën kontroll.

Ju mund të keni punuar shumë shumë këto ditë dhe marrëdhëniet tuaja ndërpersonale gjithashtu janë prekur.

Kohët e fundit lehtësia juaj e zakonshme në biznes mund të duket e pavend në sytë e dikujt që ka rëndësi dhe kjo mund të shkaktojë ndonjë keqkuptim.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Edhe nëse gjërat shkojnë më ngadalë se sa pritej në punë, gjithmonë mos harroni se keni qenë shumë i suksesshëm kohët e fundit dhe kjo gjithashtu do t'ju ndihmojë për të ardhmen.

Nëse kohët e fundit keni performuar dobët në punë ose në jetën tuaj private, tani është koha e duhur të zgjoheni dhe të lejoni që ambicia juaj të marrë përsipër.

Në mbrëmje përpiquni të jeni pranë personave që doni, pa shumë histori.

Ju nuk mund të vendosni gjithmonë se kur është koha e duhur për të drejtuar fjalime të caktuara.Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Në dashuri nuk do të ketë pengesa dhe do të jetoni një periudhë të qetë dhe të kënaqshme.

Mos hiqni dorë nga biseda me ata që duan të shprehin mendimin e tyre për një temë që ju intereson.

Në vendin e punës do të jeni gati t'i jepni vetes zemër dhe shpirt një projekti të ri, veçanërisht nëse vjen nga një person tek i cili vlerësoni.

Këtë ditë do të keni shumë energji për të përballuar punët më të vështira, jo vetëm fizikisht, por edhe mendërisht.Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Përgjigjet që keni pritur do të vijnë dhe do të sjellin një frymë gëzimi tek ju.

Një ditë e rimëkëmbjes së qartë, gjithashtu ndryshime të mundshme në horizont në pozitive, për shembull në situatën e strehimit, një ndryshim shtëpie ose një transferim.

Shpervilni mëngët dhe filloni të punoni shumë për qëllimet tuaja.

Një vizitë ose punë e rëndë do të përballet më mirë nëse keni dikë që mund t'ju ndihmojë, edhe pa marrë pjesë shumë aktivisht.Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Sot më në fund do të jeni në gjendje të merrni pak nga hakmarrja juaj; të vogla ndoshta, por ato janë gjithmonë kënaqësi.

Koha zgjidh gjithçka dhe do të shihni se deri në fund të kësaj dite gjërat do të bëhen të qarta përsëri. Duke mbajtur buzëqeshjen tuaj do të gjeni zgjidhjen e duhur për situatën në të cilën gjendeni.

Në dashuri nuk do të keni rivalë, falë sharmit tuaj, gjithnjë e më të amplifikuar.

Ju do të ndjeni hijeshinë dhe aftësinë për joshje që rritet brenda jush, dhe nuk do të ketë pre që të shpëtojë nga pamjet tuaja.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Kohe e shkëlqyer në dashuri.

Në fushën sentimentale, pasioni do të forcojë lidhjet tuaja dhe dikush do të ketë befasinë e këndshme të kuptojë se premtimet e tyre do të mbahen.

Ju duhet ta kryeni projektin tuaj me vendosmëri, edhe sepse nuk keni kohë të ktheheni.

Ndiheni të ndritshëm dhe preferoni të shtyni detyra të mërzitshme për të ndjekur ide të reja me njerëz që ndajnë interesat tuaja.Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Në këtë ditë ju duhet të sakrifikoni një pjesë të intimitetit tuaj me partnerin ose mikun tuaj për ta bërë veten të disponueshëm për dikë që ka më shumë nevojë për të.

Disa tensione në dashuri nuk do t'ju ndalojnë të arrini qëllimet tuaja.

Durimi në këto ditë është një virtyt i rëndësishëm, veçanërisht për ata që punojnë në industrinë e turizmit ose argëtimit.

Sot, do të hasni probleme të vogla komunikimi, për shkak të mungesës së njohurive të njerëzve që keni afër jush.Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Kudo ku doni të shkoni në këtë ditë, gjithmonë mbani në mend se kokëfortësia mund të jetë shumë te dobishme për ju.

Një majë konkretiteti dhe mendje të shëndoshë do të sugjerojë sjelljen e duhur për të ringjallur marrëdhënien sentimentale.

Puna si një ekip duke dëgjuar zërat e ndryshëm dhe aspektet e ndryshme të bashkëpunimit do t'ju ndihmojë të dilni me ide fantastike.

Nëse arrini të organizoheni mirë mund të shpresoni që në këtë ditë të vazhdoni me punën, miqtë, familjen.Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Në këtë ditë, në vend të rutinës së zakonshme, do të keni mundësinë të përjetoni ndjesi të reja që do t'ju prekin deri në atë pikë sa të harroni për pak kohë të gjitha problemet.

Do të ndiheni të disponueshëm dhe do të merrni pjesë në ato që po ndodhin përreth jush dhe gjithçka do të shkojë normalisht.

Sharmi juaj në këtë ditë është sigurisht shumë më tërheqës sesa në ditët e tjera të kësaj jave.

Mos u tregoni egoist: njerëzit përreth jush kanë nevojë për ju.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Do të jetë shumë e rëndësishme për ju në këtë ditë të kontrolloni burimet e thashethemeve për të cilat do të jeni të vetëdijshëm.

Sidoqoftë, një farë tensioni në dashuri do të mundojë të lindurit në dekadën e dytë.

Mundohuni të mos hyni shumë thellë në bisedat tuaja në këtë ditë, pasi mund të merrni disa surpriza të keqe.

Të sakrifikosh veten në punë nuk është mënyra e vetme për ta bërë dikë të lumtur.

65 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page