top of page

Horoskopi 10 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Ndoshta në këtë ditë do të përjetoni ndjenja të përziera, të cilat nuk do t'ju bëjnë të kaloni orë të lumtura pranë njerëzve që doni më shumë.

Mos kini frikë nga ndonjë konflikt me prindërit ose fëmijët tuaj.

Në vendin e punës, kolegët tuaj mund të sillen në mënyrë të paqartë dhe ju mund të jeni të shqetësuar.

Prandaj luani pjesen e paqeruajtësve dhe mund të përpiqeni të mendoni për diçka tjetër, ndoshta profesionin tuaj që kërkon angazhim.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Në dashuri, mos theksoni gjithçka që është e gabuar: ato janë hije të vogla, është më mirë të mos i zmadhoni.

Ndonjëherë, edhe nëse nuk dëshironi, mund të lëndoni ndjenjat e të tjerëve.

Ndoshta nuk keni qenë në gjendje të kryeni siç duhet disa nga detyrat tuaja dhe kjo ju peshon më shumë se zakonisht, megjithatë nuk duhet të dekurajoheni, pasi një ditë si kjo mund t’i ndodhë cdokujt, madje edhe ju perfeksionistëve.

Puna do të jetë mjaft e lodhshme, dhe thjesht do të dëshironi të bëni pushime.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Sfera e dashurisë do të rezervojë kënaqësi të bollshme për ata që kanë lindur në dekadën e dytë.

Nëse jeni në trazira për diçka që do të ndodhë në lidhjen tuaj të dashurisë, ose në një marrëdhënie me një mik, përpiquni të bëheni gati për këtë ditë, pasi eksitimi mund të rritet lart.

Ju jeni duke bërë një punë të mirë, pse ta fshehni? Bërja e njerëzve për zili nuk është krim.

Dekada e dytë ndryshon me të vërtetë ingranazhet, mund të shkojë në çdo drejtim; sipër, në vendet paqësore të mendjes, ose përreth, në shoqëri dhe në punë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Risi të ndritshme në dashuri.

Ju nuk do të keni probleme në marrëdhënie, sepse gjërat do të vijnë natyrshëm, pa i kërkuar as ju dhe partneri do të jetë më tërheqës se zakonisht.

Sapo të ngriheni këtë mëngjes, çështja juaj gri do të gumëzhojë me ide të shkëlqyera që mund të zbatohen si për jetën tuaj shoqërore, shkollën dhe punën.

Nëse sapo po filloni një punë, do të gjeni një moment të papritur.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Ndoshta ju e keni mbivlerësuar personin pranë jush, pavarësisht nëse është një mik apo një partner, çështja nuk ndryshon.

Mos jini shumë kritik ndaj partnerit tuaj: mosmarrëveshjet dhe keqkuptimet mund të lindin lehtësisht.

Mundohuni të shmangni batutat sot, si në punë ashtu edhe në jetën private. Dikush mund të urrejë sjelljen tuaj dhe të ndryshojë mendim për ju.

Keni lënë ca punë pas, dhe tani e gjitha është një nxitim shërimi.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Do të ketë lajme pozitive në një nivel ekonomik dhe do të ndiheni në formë të shkëlqyeshme fizike.

Mendja juaj do të jetë aktive dhe funksionale, ju do të jeni në gjendje të jeni të kthjellët dhe efektive.

Ju do të duhet të zgjidhni një problem për të afërmin tuaj. Ai ka shumë besim tek ti dhe nuk mund ta lësh.

Ndoshta një dhuratë, si dhe një falënderim, mund të jetë një mënyrë e mirë për t'i dhënë tjetrit proporcionin e duhur të ndjenjave tuaja të mirënjohjes.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Dyshimet që keni pasur për një person sot do të sqarohen dhe më në fund do të jetë koha për të marrë frymë e madhe e lehtësimit.

Aftësitë tuaja të komunikimit janë, veçanërisht tani, në nivelin më të lartë dhe jo vetëm që do të gjeni shumë tema për të shpjeguar, por edhe shumë njerëz që do t'ju dëgjojnë me ëndje.

Provoni diçka të re që prish (si të thuash) rutinën tënde; për shembull, merrni një rrugë tjetër për të punuar.

Nëse sapo keni gjetur një punë të mirë dhe sot është ditë pagese, mbase duhet të shpërbleni të gjithë njerëzit që kanë qenë afër jush dhe që ju kanë ndihmuar në udhëtimin tuaj duke i marrë ata për të ngrënë diçka jashtë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Sot keni një dëshirë të madhe për të treguar se sa dini të doni, mund ta shprehni nëse ka personin e duhur pranë jush.

Sot do të duhet të matni hijeshinë dhe objektivitetin nëse doni të përfundoni marrëveshje pozitive, të cilat do të zgjasin me kalimin e kohës.

Kjo ditë më në fund do të dalë e qetë dhe ju mund të vlerësoni situatën në punë ose t'i kushtoni disa orë më shumë kujdesit për veten tuaj.

Ju nuk keni më nevojë për të tjerët që t'ju tregojnë se çfarë të bëni ose si të silleni, ju keni bërë një punë të shkëlqyeshme deri më tani dhe nëse vazhdoni me këtë ritëm mund të bëni një rrugë të gjatë.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Në këtë ditë ju duhet të eksploroni anën tuaj krijuese pasi do të ndihmojë shumë në biznesin tuaj që përndryshe do të dështojë.

Ju keni qartësinë që të tjerët japin informacion dhe kjo është thelbësore për të marrë disa vendime.

Sot do të jeni në gjendje të vlerësoni qetësinë ose argëtimin më shumë se zakonisht, përfitoni prej tij.

Sharmi juaj do të arrijë nivele shumë të larta dhe ju mund ta shfrytëzoni atë për të pushtuar gjahun më të lakmuar.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Jo të gjithë rreth jush në këtë ditë do të jenë të vetëdijshëm për përmirësimet tuaja ose hapat tuaj përpara, por kjo nuk ka pse të ketë rëndësi për ju.

Para se të merrni vendime në këtë ditë, së pari përpiquni të merrni parasysh pasojat që do të kishin mbi njerëzit përreth jush.

Nëse vuani nga konkurrenca tani, përpiquni të merrni më seriozisht këshillat e njerëzve që u besoni sot.

Pranoni fazat e super-punës, por mos u stresoni shumë.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Shmangni njerëzit që nuk ju tregojnë të vërtetën dhe janë thjesht shoqëri.

Në ditët e fundit, disa emocione të shumta kanë ngatërruar ndjenjat tuaja dhe ju nuk keni qenë në gjendje të shfarosni veten mirë në disa situata që kërkonin vendosmëri dhe gjak të ftohtë.

Sa herë që filloni një projekt të ri, menjëherë hidheni poshtë, duke besuar se nuk mund ta bëni, por e juaja ndonjëherë është thjesht një modesti e rremë.

Mos u mbështetni shumë në qartësinë mendore për të bërë zgjedhje përkatëse, veçanërisht në lidhje me punën ose miqtë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Për të gjithë ata njoftohet një përmirësim i shëndetit, dhe për këtë arsye më shumë hijeshi.

Sot kënaquni në romancë edhe duke rrezikuar të tingëllojë pak si budalla.

Rrethi juaj shoqëror është zgjeruar në mënyrë të konsiderueshme në kohët e fundit dhe kjo ju ka sjellë vetëbesim më të madh që transmetohet edhe në fushën profesionale, pra me disponimin, pa humor.

Nëse keni një takim në punë, fjalimi juaj do të jetë i suksesshëm. Ju do të jeni në gjendje të specifikoni rolin tuaj dhe do të ndiheni të lumtur të punoni në këtë kompani.

4 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

コメント


Post: Blog2_Post
bottom of page