top of page

Horoskopi 09 dhjetor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Këshillat tuaja janë të rëndësishme për shumë njerëz. Mos u habitni sot nëse ata ju tregojnë gjëra të mrekullueshme për mënyrën se si visheni ose inteligjencën tuaj.

Periudhë shumë e qetë në fushën sentimentale.

Nëse jeni duke punuar vetë, është koha të mendoni për punësimin, kështu që nuk do të pendoheni nese filloni te kurseni.

Jini të shkathët si në punë ashtu edhe në jetën personale, ku mund të keni rezultate të konsiderueshme.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Nëse dikush nuk mund t'ju tregojë se çfarë dëshiron ose çfarë pozicioni duhet të marrë, mos e humbni kohën tuaj duke u përpjekur të deshifroni mesazhet e tyre.

Në punë ka disa armiqësi për të përballuar: ndoshta një shef kokëfortë, disa shumë kritika, diskutime për të shmangur me kolegët.

Dikush mund t'ju akuzojë për indiferencë dhe të tjerët mund të mos jenë në gjendje të kuptojnë arsyen e interesit tuaj, por ju e dini mire qe pas kesaj korace fshihet nje person me zemer te madhe.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mbani nën kontroll xhelozinë në dashuri.

Hidhni një hap në të kaluarën dhe kërkoni arsyet e inateve, apo edhe ndarjeve, për të kuptuar më mirë se çfarë duhet të ndryshohet dhe çfarë duhet të përmirësohet në të ardhmen.

Mos jini shumë të plotë në kontrollin dhe detyrat e punës tuaj në këtë ditë.

Para se të merrni një vendim financiar, sigurohuni që të jeni informuar në mënyrë adekuate, dhe nëse është e mundur, kërkoni këshilla nga një mik i vërtetë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Sot do të ndiheni veçanërisht dinamik dhe madje i gjallë, nuk do të jeni në gjendje të humbni mundësi të shkëlqyera që do të jeni gati të kapni.

Në dashuri do të dini si të pushtoni prenë e duhur duke rritur sharmin tuaj.

Ju do të jeni të kthjellët dhe magjepsës si kurrë më parë, në gjendje të impononi idetë tuaja dhe propozimet e punës në mënyrën më të favorshme.

Ju keni aftësi për të tërhequr turmën në anën tuaj, kështu që pavarësisht nëse jeni me pushime ose tashmë jeni përsëri në punë sot, do të jeni një udhëheqës i shkëlqyeshëm.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Një lajm i bukur në horizont, në dashuri, për ata që kanë lindur në fund të shenjës, i cili do të jetë shumë magjepsës.

Lodhja e akumuluar në kohët e fundit ende ndihet, por ju filloni të gjeni stimujt e duhur falë disa situatave interesante.

Në punë mund të përqendroheni në krijimtari dhe imagjinatë për të fituar një sfidë të vështirë.

Ju mund të bëni atë që dëshironi dhe do të keni gjithashtu shumë frymëzim për biznes të ri dhe projekte të reja.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ndonjëherë është koha për të zgjidhur shumicën e problemeve, veçanërisht ato që lidhen me ndjenjat.

Mos u tregoni shumë arrogantë sot me njerëz që kanë më shumë përvojë se ju dhe që thjesht po përpiqen t'ju mësojnë diçka.

Kolegët tuaj në punë mund të jenë shumë të dobishëm për të analizuar mirë punën tuaj, duke identifikuar ndonjë gabim të vogël që do t'i vinte të gjitha përpjekjet tuaja në një dritë të keqe.

Puna në emër të dikujt tjetër, megjithë përvojën tuaj në industri, mund të jetë pak zhgënjyese për ju dhe ëndrrat tuaja ambicioze të lavdisë.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Projektet e reja mund të mbështeten me më shumë entuziazëm nëse mund t'i ekspozoni ato në mënyrën e duhur para njerëzve të duhur.

A jeni i sigurt që keni fjetur mjaftueshëm gjatë natës 'mbase jeni pak i lodhur për shkak të punës ose problemeve të tjera që ju kanë shqetësuar ditët e mëparshme

Në këtë ditë këshillohet të strehoheni në kujdesin e dashur të miqve tuaj, të cilët ju mbështesin, çfarëdo që të bëni.

Keni ndjesi ose perceptime të çuditshme për veten tuaj, të tjerët mund të mos i kuptojnë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Riparim i qartë në fushën sentimentale.

Në dashuri, pushtime të reja janë të mundshme, ose do të ringjallni një marrëdhënie ekzistuese.

Ju keni aftësi për të tërhequr turmën në anën tuaj, kështu që pavarësisht nëse jeni me pushime ose tashmë jeni përsëri në punë sot, do të jeni një udhëheqës i shkëlqyeshëm.

Aktiv dhe dinamik si kurrë më parë, ju do të keni çmimet që meritoni: për disa prej jush ka edhe promovime në vendin e punës.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Në këtë ditë do të rikuperoni një romancë, si ju ashtu edhe partneri juaj dhe, nëse nuk e keni, me siguri do të gjeni dikë me të cilin mund të ngushëlloheni.

Ju jeni gjithmonë me fat kur jeni në telashe pasi dikush gjithmonë vjen në ndihmë.

Kreativiteti është i rëndësishëm në çdo punë.

Tani eshtë koha të përdorni energjinë tuaj të tepërt në mënyrë që të përfitoni nga biznesi juaj, më shumë agresivitet nuk do të dëmtonte.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ju kujdeseni për të gjitha detajet në punën tuaj.

Nuk doni të dukeni keq, kështu që do të dëshironi të flisni sa më pak të jetë e mundur, të dëgjoni dhe t'i përgjigjeni me kujdes çdo pyetjeje.

Ju e dini shumë mirë që keni nevojë për disa këshilla, edhe nëse nuk doni ta pranoni.

Mundohuni të mos diskutoni me miqtë tuaj më të mirë në këtë ditë - ju mund të rrezikoni marrëdhëniet tuaja më të mira për kotësi.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Vrazhdësia është e patolerueshme, nga cilido individ vjen, prandaj mos u tregoni shumë akomodues për ata që nuk ju respektojnë.

Këshillë numër një: thjesht besoni veten.

Edhe shkuarja për të ngrënë në një vend të ri mund të hapë rrugën për një mënyrë të re për të parë gjërat, më të hapura dhe të disponueshme.

Sot nuk do të jeni veçanërisht të ndritshëm, kështu që mund të mos merrni rezultate të mira në forcën tuaj.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Mos debatoni me partnerin tuaj për gjëra të parëndësishme. Veproni me qetësi dhe mendoni për këtë para se të bëni ndonjë gjë që mund të shkaktojë dhimbje.

Ka situata që duhet t’i analizoni absolutisht në thellësi, duke analizuar gjithashtu ndjenjat dhe ndjesitë tuaja.

Ju jeni tepër i bindur për suksesin e projektit tuaj dhe nuk silleni shumë racionalisht.

Nuk ka asnjë ushqim ose ushtrim që mund t’i kthejë sinapsat tuaja në punë siç bënë më parë; mos u shqetësoni është thjesht një ngadalësim normal, i përkohshëm që nuk duhet t'ju shkaktojë ndonjë problem real.

39 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page