top of page

Horoskopi 07 dhjetor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Sot do të arrini të arrini një paqe të brendshme të mjaftueshme për të zbutur ndryshimet me ata që ju rrethojnë.

Marrëdhënia juaj po shkon ashtu si dëshironi dhe ju emocionon gjithë ditën.

Diçka që përfshin mundimin fizik është shumë e dobishme, kështu që nëse jeni duke testuar një ekip sportiv, duke filluar një punë të re ose duke filluar joga në një klasë të re, mund të jeni i sigurt se keni një përvojë vërtet të suksesshme.

Pozitiviteti në këtë ditë duhet të përdoret në avantazhin tuaj të vetëm. Ju nuk keni pse të interesoheni për askënd përveç vetes, punën tuaj dhe gjërat që ju interesojnë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Kini kujdes nga dashuritë e vjetra dhe pasionet e vjetra, pasi ato mund të mos lihen plotësisht mënjanë.

Reputacioni juaj është i sigurt sot, por ju duhet të vazhdoni ta mbroni atë, me koston e të qenit i pakëndshëm në sytë e të tjerëve.

Një urgjencë ose një skedar i humbur do t'ju çmendë për një moment.

Ju mund të mos jeni shumë të lumtur të ndryshoni kolegë në punë këtë ditë, por do të duhet të mësoheni, të paktën për një kohë.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mos nënvlerësoni gjërat më të thjeshta, të cilat zakonisht e bëjnë partnerin tuaj të lumtur, përndryshe do të gabonit.

Mos e humbni arsyes nëse takoni personin që ju pëlqen, do të rrezikonit përshtypje të këqija, të cilat do të mbahen mend për një kohë të gjatë.

Ok, eshtë në rregull të punosh, por shumë është shumë.

Nëse bëni një punë që ka të bëjë me kontrollin dhe verifikimin, jini më të kujdesshëm para se të kaloni në praktikën tjetër.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Dekada e dytë po tregon një rimëkëmbje të dukshme, me një disponueshmëri sentimentale më pak të frikshme.

Sfera e dashurisë do të rezervojë kënaqësi të bollshme për ata që kanë lindur në dekadën e dytë.

Një punë e bërë mirë është gjithmonë publicitet i mirë, veçanërisht për aftësitë tuaja.

A jeni të gatshëm të punoni natë e ditë për sukses? Epo kjo ditë do të jetë fillimi i diçkaje të re, vetëm nëse vërtet dëshironi dhe nëse jeni gati të angazhoheni.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Ju nuk do të keni probleme në marrëdhënie, sepse gjërat do të vijnë natyrshëm, pa i pyetur edhe ju dhe partneri do të jetë më mohues se zakonisht.

Ju do të duhet të zgjidhni një problem për të afërmin tuaj. Ai ka shumë besim tek ti dhe nuk mund ta lësh.

Me siguri dita duket premtuese, atëherë ju mbetet juve të filloni biseda interesante.

Nuk do të mungojë kënaqësia nga puna dhe mundësitë për të përmirësuar situatën aktuale.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Nëse keni ndonjë çështje të rëndësishme për të sqaruar me partnerin tuaj, sot nuk është dita e duhur: thjesht do të diskutonit gjithë ditën pa arritur në ndonjë përfundim.

Mos luftoni kundër pafajësisë së pretenduar dhe vërtetësisë së fjalimit të dashurisë.

Merrni pak kohë këtë ditë për të reflektuar në disa çështje që duhet të mendohen me kujdesin më të madh.

Mundohuni të organizoni punën tuaj ose të udhëtoni më mirë për të shmangur fatkeqësitë.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ajo që ju rëndon më shumë për momentin janë vendimet, prandaj gjëja e parë që duhet të bëni është eliminimi i tyre, në kuptimin e delegimit të tyre tek dikush tjetër: nëse kanë të bëjnë me fëmijët, kalojini ato bashkëshortit tjetër, nëse kanë të bëjnë me punën, le të merren me punë më shumë kolegët tuaj.

Dikush mund ta ndiejë zemrën të "suvatuar", për të mbrojtur veten, për t'u strehuar nga dashuritë e mëdha dhe nga zhgenjimet.

Mundohuni të llastoni më pak fëmijët tuaj ose partnerin tuaj, apo edhe prindërit tuaj, ju do të fitoni shëndet.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Nëse jeni në një lidhje romantike tani, sot mund të jetë dita e duhur për të marrë një vendim në lidhje me të ardhmen tuaj.

Risi të ndritshme në dashuri.

Mënyra se si tani po shikoni jetën tuaj të punës do t'ju ndihmojë shumë, pasi po merrni ndikime pozitive që do t'ju ndihmojnë të përqendroheni në gjërat thelbësore dhe të lini anash të panevojshmet.

Ndryshime në lidhje me punën.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Sharmi dhe inteligjenca juaj do të jenë në kulmin e tyre në këtë ditë dhe do t'ju ndihmojnë shumë për të arritur një qëllim të përqendruar prej kohësh dhe të pa praktikuar kurrë.

Do të jetë gjithashtu e mundur të fitoni përsëri një partner të humbur.

Shpallen të ardhura të mundshme të papritura dhe zhvillime pozitive profesionale.

Ka mundësi të shumta që vetëm presin të kapen.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Në mëngjes, do të lindin shumë pyetje të mërzitshme dhe kërkuese.

Ju nuk mund të gjeni përgjigjet për të gjitha pyetjet tuaja në një ditë, kështu që sot, mos prisni shumë nga vetja dhe nga të tjerët.

Nëse nuk i merrni më seriozisht ndjenjat tuaja ndaj një personi në këtë ditë, ju gjithashtu mund të rrezikoni t'i humbni ato.

Si janë ndjenjat tuaja në kohët e fundit? Nëse dilni nga një marrëdhënie e komplikuar dhe ende ndiheni të djegur, sot do të jetë më mirë të mos bëni angazhime tepër të kërkuara.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Mos u tregoni shumë shtytës dhe posesiv në dashuri.

Sot mund të gjendeni në mes të një prej atyre situatave klasike dhe të pakëndshme familjare që të gjithë do të donin t'i shmangnin, por askush nuk mundet.

Mos u dekurajoni nëse shefi juaj preferon punën e bashkëpunëtorit tuaj ose shoku juaj më i mirë dëshiron të dale me një të njohur të ri pa ju.

Përtacia juaj ndonjëherë kufizon shumë nga potenciali juaj dhe, megjithëse jeni plotësisht të vetëdijshëm për këtë, vazhdoni ta injoroni atë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Nëse dikush ju ofron ndihmë, pranojeni atë, ata nuk do të jenë në gjendje të bëjnë më keq sesa ato që ju mund të bëni.

Ditë e vështirë për dashurinë: vendime të këqija, tensione dhe dyshime të mundshme për pabesi.

Kjo nuk është koha për të pohuar aftësitë tuaja dhe për të kërkuar një shpërblim më adekuat, është më mirë të prisni për kohën e duhur.

Përsosmëria nuk ekziston, prandaj jini të kënaqur me cilësitë që keni, pasi ato janë të mjaftueshme për të kënaqur nevojat e punës dhe jetës tuaj private.

33 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page