top of page

Horoskopi 05 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Puna në kompani në këtë ditë mund të krijojë disa probleme, veçanërisht nga pikëpamja e vendimmarrjes.

Dashuria mund t’ju ​​bëjë të ndiheni transparent nëse partneri ose miqtë tuaj nuk ju japin gjithë vëmendjen që dëshironi. Mos u dekurajoni, është vetëm një situatë tranzicioni

Mos u bëni xheloz: marrëdhënia e çiftit mund të ndikohet shumë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ndoshta ju jeni shumë i zënë me diçka tjetër këtë ditë dhe përqendrimi ju çon aq shumë në drejtimin tjetër sa partneri juaj nuk do të jetë në gjendje të ndihmojë por të vërejë.

Mundohuni të mos lejoni që të shfaqet i gjithë inati juaj, përndryshe do të bëni një përshtypje të keqe.

Kushtojini shumë vëmendje detajeve, gjërave të vogla që mund t’i shpëtojnë punës suaj.

Kur punoni për një projekt të ri, duhet të mendoni më shumë për vënien në praktikë të mësimeve të marra dhe aftësive tuaja.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Për të gjithë, bukuri me bollëk.

Tani eshtë koha të rivlerësoni disa miqësi sot, pasi mund të jetë e nevojshme për ju në të ardhmen të dini se kujt t'i besoni.

Nëse keni qëndrueshmëri dhe vendosmëri të duhur, mund t'i arrini qëllimet tuaja pa asnje ndihmë.

Bëni një zgjedhje të guximshme, përpiquni të mos qëndroni shumë të ankoruar në realitet.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Me miqtë, gjërat do të duken se po kthehen në drejtimin e duhur, pas disa keqkuptimesh që lanë një shije të hidhur.

Situatë shumë e ëmbël në dashuri.

Puna dhe jeta private në këtë ditë mund të lidhen në mënyrë të pakthyeshme me njëra-tjetrën.

Koordinoni punën nëse ju bën të ndiheni më mirë dhe më rehat, por mos harroni se ndihma e të tjerëve do të jetë pothuajse e domosdoshme, prandaj mos u tërhiqni.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Pavarësisht nëse është një marrëdhënie miqësie apo dashurie, duhet të rishikoni pozicionin tuaj përpara se të minojë lumturinë tuaj.

Ju po rrezikoni reputacionin tuaj me naivitetin e ndjenjave tuaja.

Mos e mbingarkoni veten ne angazhime profesionale.

Humori juaj i keq ndikon në shëndetin tuaj. Do të vijnë ditë më të mira, mos u dekurajoni.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Nuk duhet shumë për t’u përmirësuar, por ki kujdes që të dozosh sasinë e duhur të kritikës.

Bëni një përmbledhje të situatës dhe vendosni për disa zgjedhje të vogla: ato nuk do t’ju ​​marrin shumë ditën.

Për habinë tuaj në këtë ditë, ju do të ndiheni shumë tërheqës dhe mund të dëshironi të provoni hijeshinë tuaj me shumë lehtësi.

Shoqëria e njerëzve që ju doni më shumë do të ringjallë tek ju dëshirën për t'u angazhuar dhe nëse është e nevojshme luftoni për atë në të cilën ju besoni.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Puna mund të kërkojë shumë aftësi dhe kjo mund të funksionojë në favorin tuaj, sepse ju do të shfaqeni.

Efikasiteti në punën tuaj do të varet nga ju dhe vetëm kohezioni midis të gjithë mund ta sigurojë atë.

Mundësi të bukura në fushën sentimentale për ata që kanë lindur në dekadën e tretë.

Në dashuri do të jeni në gjendje të theksoni cilësitë tuaja më të mira, duke goditur zemrën e atyre që kujdesen.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Në dashuri, qetësi dhe bashkëpunim të ndërsjellë.

Ditë e shkëlqyeshme sot në përpjekje për të fituar zemrën e dikujt që ju ka goditur kohët e fundit, ju vetëm duhet të gjeni pak më shumë guxim.

Tranziti stimulon vitalitetin tuaj, ju bën të punoni shumë dhe me rezultate të shkëlqyera.

Dita e sotme mund të jetë një ditë shumë emocionuese për ju, si profesionalisht ashtu edhe personalisht


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Ndiheni të ndritshëm dhe preferoni të shtyni detyrat e mërzitshme për të ndjekur ide të reja me njerëz që ndajnë interesat tuaja.

Ju do të jeni në gjendje të zgjidhni shumë mirë shumë probleme profesionale dhe të forconi marrëdhëniet me kolegët, duke kapërcyer keqkuptimet e kaluara.

Lajme në dashuri, për shumë prej jush.

Këtë mbrëmje dilni dhe tregoni hijeshinë tuaj, nuk i dihet kurrë, mund të jetë dita e duhur.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Sot do t'ju duhet shumë durim për t'u marrë me disa njerëz që do t'ju vizitojnë, por që nuk janë vërtet të mirëpritur.

Mund të ndiheni të kërcënuar sot, por është vetëm përshtypja juaj, prandaj përpiquni të përmbaheni nga përgjigjet e ekzagjeruara.

Në punë, përpiquni të shtyni vendimet e rëndësishme derisa të jeni më objektivë dhe të qetë.

Eshtë e vërtetë që ju jeni të mbingarkuar me punë dhe punë të ndryshme, por duhet të gjeni një ekuilibër që ju lejon të pushoni herë pas here, pa fajësuar shumë veten.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ju jeni në mes të një vorbulle emocionesh sot, sepse ka një ngjarje që vazhdon t'ju ndjekë.

Në dashuri, momente të stuhishme, ndoshta për shkak të dëshirës për liri.

Shifrat e autoritetit përreth jush, punëdhënësit, profesorët dhe kolegët, mund t'ju bezdisin me pretendimet e tyre.

Mosbesimi mund të jetë i dobishëm deri në një pikë të caktuar, atëherë bëhet keq shkollim nga ana juaj, ndaj atyre që përpiqen ta bëjnë më mirë punën e tyre.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Sharmi dhe inteligjenca juaj do të jenë në kulmin e tyre në këtë ditë dhe do t'ju ndihmojnë shumë të arrini një qëllim që është përqendruar prej kohësh dhe nuk është praktikuar kurrë.

Edhe ata që mendojnë se janë vetëm mund të harrojnë se miqtë e tyre janë afër. Merrni telefonin dhe thirrini ata, duke u larguar nga shtëpia me ta do t'ju bëjë mirë të shkëputeni pak nga shqetësimet tuaja.

Nëse ka pasur një ndalim nga pikëpamja e punës, sot do të jetë një ditë e rifillimit, e rimëkëmbjes së madhe.

Nëse arrini të organizoheni mirë mund të shpresoni që në këtë ditë të vazhdoni me punën, miqtë, familjen.

38 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page