top of page

Horoskopi 01 shtator 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)

Do ta fshehni emocionalitetin tuaj këtë javë, do të dukeni të mpirë, por ndoshta do të jetë një strategji për të mbajtur larg ngatërresat dhe shqetësimet. Këtë të martë do të duhet të duroni disonancën midis Venusit dhe Saturnit: nuk mund të tregoni ndjenjat tuaja ose shumë nuk duan të rrëmbehen dhe nuk duan të ndiejnë asgjë sepse nuk duan të vuajnë. Shtë e kuptueshme, por nuk mund t’i shmangim të gjitha vuajtjet. Shtatori do të jetë një muaj më pak i komplikuar, madje edhe nga pikëpamja e biznesit.Demi

(21 prill- 21 maj)


Hëna e plotë e nesërme mund të të bëjë vetëm mirë. Ju jeni në revoltë të plotë dhe të etur për të bërë. Por shkathtësia juaj është konstruktive, sepse nuk do të veproni të nxituar. Përveç kësaj, do t'ju jepen këshilla që do t'i dëgjoni sepse do të jenë pragmatike, plot me mend. Urani në aspekt të mirë, dhe gjithashtu mund të keni një projekt që ju entuziazmon shumë, dhe të cilin në këtë fazë po përpiqeni ta bëni më produktiv.Binjaket

(22 maj - 21 qershor)

Aspekti i veçantë i hënës së plotë sinjalizon se ka para që mund të duhet të shpenzoni për shtëpinë tuaj, por duket se mjetet tuaja janë të kufizuara. Dhe e njëjta gjë gjithashtu duket se sugjeron disonancën që do të ndodhë midis Venusit dhe Saturnit në ditët e para të kësaj jave. Ju do të duhet të punoni shumë për të gjetur një zgjidhje, dhe meqë keni më shumë se një AS nën mëngë, do ta gjeni. Dinakëria juaj dhe krijimtaria juaj gjithmonë ju lejojnë të dilni fitimtare.Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)

Nga kjo pjesë e parë e javës, nuk do të jetë aspekti i veçantë i hënës që do të krijojë një tension, por disonanca zhgënjyese midis Venusit dhe Saturnit mund të krijojë disa ndërlikime. Ekziston një ndjenjë nostalgjie, për disa mund të përkthehet edhe si frikë nga braktisja. Por për të tjerët mund të ketë disa mangësi materiale dhe fizike. Sido që të jetë, perëndeshë e diela do të bëhet më mirë, kështu që ju do të gjeni një zgjidhje deri atëherë.Luani

(23 korrik- 23 gusht)

Disa të lindur te shenjes do të shqetësohen për çështjet e parave. Nëse blini, nëse shisni, kjo varet padyshim nga situata e secilit individ, por do të duhet shumë kujdes për të shmangur gabimet dhe humbjet që mund të rrezikojnë një investim të mirë. Ju do të duhet të vendosni një çmim real nëse jeni duke shitur dhe të bëni propozime po aq realiste nëse po blini. Në disa raste, kompromisimi është i nevojshëm, nëse nuk doni të mbeteni me një shije të hidhur.Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)

Eshtë një javë pozitive, hëna të mërkurën do t'ju ndriçojë dhe do të kundërshtojë shenjën tuaj me atë të Peshqve. Sigurisht që do të jetë një ditë shumë pozitive. Hëna është në harmoni me Uranin, është në një aspekt të shkëlqyeshëm dhe mbron pritjet tuaja, shpresat tuaja. Ju jeni më optimist, reflektimet pozitive ju inkurajojnë të jepni më të mirën tuaj sepse mund të merrni më shumë. Ju mund të bëni një hap përpara dhe, në disa raste, edhe të merrni ndihmë ose inkurajim nga një person me ndikim.Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)

Sot do të mendoni vetëm për punën, kushtet në të cilat punoni dhe të cilat janë, për shumë, kushte që nuk i vlerësoni. Ndoshta nuk mund të shihni askënd, ndiheni të izoluar nga pjesa tjetër e botës, vetëm ju që urreni të jeni vetëm. Sidoqoftë, këshilla është që të mos e lini veten të ndikohet shumë nga një gjendje shpirtërore shumë e errët në fillim të javës, së shpejti do të ketë një ndryshim pozitiv dhe do të rivlerësoni këto konsiderata.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ekziston një konfigurim i bukur që ju bën të reflektoni në faktin se shumë shpesh nuk kujdeseni sa duhet për veten tuaj, që nuk e doni gjithmonë veten dhe kjo është një e metë që nuk ua tregoni kurrë të tjerëve sepse nuk doni që ata të bien dakord për dobësitë tuaja. . Ju keni pasur prej kohësh një sfidë për të marrë në jetën tuaj të dashurisë dhe duket se lidhet me atë se si e doni veten dhe të tjerët. Të tregosh më shumë ndjenjat e tua dhe ato që ndjen nuk të bën më të brishtë, thjesht më të sinqertë.Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)

Më në fund fillon një javë rikuperimi, edhe nëse nuk ka mungesë të ngjarjeve të papritura, veçanërisht në punë, ku do të keni disa vështirësi në përshtatjen me disa ndryshime. Sidomos nëse me pushime keni kënaqur dëshirën tuaj për liri, kthimi në realitet dhe rutinë është gjithmonë një moment disi i vështirë për Shigjetarin. Por ky shqetësim do të kalojë shumë shpejt, situata juaj astrologjike do të përmirësohet shumë këtë fundjavë.Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)

Do të jetë një ditë shumë pozitive për ju, veçanërisht pasi gjithçka duket se po shkon mirë, në drejtimin e duhur. Ka filluar një proces i rëndësishëm transformimi që ka zgjatur për ca kohë. Dhe nuk është aspak e thjeshtë sepse Bricjapi që nuk është adhurues i ndryshimit. Kini kujdes në ditët në vijim kur disonanca Venus dhe Saturn mund t'ju shtyjnë të vini në dyshim atë që keni bërë deri më tani.Ujori

(21 janar- 18 shkurt)

Kjo është koha e duhur për të marrë një vendim në lidhje me paratë tuaja, se si mund të jeni më produktiv dhe të fitoni më shumë. Ju nuk jeni i vetmi që pyesni për financat e tyre, kushdo që është goditur nga kriza dhe është akoma, po përpiqet të gjejë zgjidhje pragmatike të problemit. Ju mund të keni një intuitë të mirë.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)

Një lajm i mirë për punën mund t'ju hapë përpara alternativave të reja. Një depërtim i mirë sinjalizon se ju gjithashtu mund të keni zbuluar një interes të ri. Ju nuk hezitoni të pyesni veten, dhe gjithashtu të ndryshoni gradualisht jetën tuaj sepse kjo ju lejon të mësoni gjëra të reja, dhe ndoshta të kultivoni veten.

57 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Коментарі


Post: Blog2_Post
bottom of page